כאב בשד

limscha

New member
כאב בשד

שלום רב התינוק שלי בן שנה ואני עדיין מניקה אותו לא מעט. הבוקר קמתי עם כאב בשד השמאלי. חיצונית לא רואים שום דבר והכאב הוא מפושט ולא ממש ממוקד. למישהי יש רעיון מה זה? אני לא יודעת אם זה קשור אבל אני קצת חולה מאתמול (מין שפעת כזאת) תודה

יכול להיות שבעת השינה נשענת על

נקודה מסויימת בשד וגרמת לסתימה קלילה. כשאת חולה, את מועדת יותר לסתימות. נסי לשים לב במהלך היום-יומיים הקרובים אם את מרגישה גוש קטן או שהכאב מתמקד יותר. האם את יודעת כיצד לטפל בסתימה?

limscha

New member
תודה על התשובה

* עונה בן הזוג ... איך מטפלים בסתימה ? האם יכולה להיווצר דלקת ? או אולי דלקת היא הסיבה ?

טיפול בסתימה:

עיסויים בשד, בעיקר אם יש אזור שמרגישים שהוא "סתום" (כלומר, גוש קטן או מצבור של גושים). כדאי לעסות בעת שהתינוק יונק וממש לעבוד על הגוש הכואב (לא רפרוף עדין). גם קומפרסים חמים באזור הסתום עוזרים לפתוח את הסתימה. אפשר לשלב עיסוי תחת זרם מים חמים במקלחת - שתי ציפורים במכה אחת
אם זה לא דורש אקרובטיקה מסובכת מידי, כדאי לנסות להיניק את התינוק כאשר סנטרו לכוון הסתימה. דלקת - אם יש לבת זוגך חום כללי או מקומי בשד, השד אדום ונפוח ורגיש למגע, ובכלל הרגשה כללית של שפעת (אבל בלי שתהיה לה באמת שפעת
), יש סכנה שזו דלקת וכדאי ללכת לרופא לקבלת טיפול אנטיביוטי. אם הסתימה לא עוברת תוך ימים ספורים - גשו לרופא (הכי טובה, דר' ליבוביץ' במרפאת ההנקה באודים).

דידי14

New member
סתימה ../images/Emo53.gif

אחרי ביקור אצל יועצת הנקה בתל השומר, הבנתי שהכאב הבלתי נסבל בשד אחרי ההנקה נבע מסתימה בצינורית. לדברי היועצת הסתימה נפתחה, אך מאז שהייתי שם כנראה שיש סתימה חדשה. אין כלל נפיחות אך הכאב די ממוקד. אנ מנסה לשנות תנוחות בהנקה (צד, רכינה על 6 - הכאב בתחתית השד) ונראה לי שחו מלשגע את הבת שלי אני לא עושה כלום. בנוסף לכך, אני מניחה כרית כוסמת על השד אחרי כל הנקה ואם הפטמות כואבות משתמשת בקונכיית מגן. דבר נוסף, משתדלת להיות כמה שפחות עם חזייה (קודם לכן הייתי איתה יום וליל) ומסתובבת עם גופיות רוב הזמן.באמצע הלילה שוב היה לי התקף כאבים בלתי נסבל, שום דבר לא עזר ורק משכך כאבים הרגיע מעט כעבור כמעט שעה!מה עושים עכשיו? ומה אחר כך? איך אפשר להפתר מהכאב ואיך מונעים חסימות בעתיד? (אני ישנה על הצד ועכשיו החלפתי צדדים - בסוף תהיה חסימה בשד השני...)אני די מיואשת, כמעט שלושה שבועות של סבל והילדה רק בת חודש ושבוע...
דידי

דידי14

New member
מישהי....? הכאב ממש

מתגבר ומציק בכל הנקה מהשד השמאלי. כמה זמן אחרי סתימה יכול להמשך כאב? מה עושים??? האם זה יכול להיות משהו אחר? לדברי היועצת שראתה אותי ההנקה טובה. אולי דווקא שינוי התנוחות גורם לכאב?? תודה דידי

Are you massaging the breast?

heat can help, but you should massage as well and continue to nurse of course. If you get lots of plugged ducts, you may want to consider taking a supplement called "lecythin". It is safe for breastfeeding (it is actually a food additive) and it can help you avoid them in the future.​

למעלה