כאבי ראש

כאבי ראש

הזדמנות בלתי חוזרת לכל מי שתמיד רצה לעזור לזולת ולא ידע כיצד: אודה למי שיחלוק אתי מידע על טיפול בכאבי ראש שפוקדים אותי באופן קבוע לאחר כל רכיבה. פרטים נוספים למתעניין:1.אין הבדל בין קיץ לחורף.(בהקשר הזה,כמובן) 2.אני שותה הרבה. 3.משקה איזוטוני אינו עוזר. 4.גם כריכים במהלך הרכיבה אינם מועילים. 5.משככי הכאבים המקובלים נוסו,במינון המקובל,ללא הועיל. תודה מראש(כואב)למשיבים.

JHON דיר

New member
אולי

אם אתה משתמש בשקית שתייה, יכול להיות שהיא מלאה בפטריות. בזמנו הנשמה הצהובה סיפר על מצבור של אצות/פטריות/גועל נפש שהצטבר אצלו בפתח היציאה של השקית. עד כמה שאני זוכר גם הוא סבל מסימפטומים דומים. אני בטוח שהוא יוכל לתרום יותר בתיאור האירוע. בכל אופן הנה כיוון אחד. (בהנחה שיש לך שקית שתייה) חוץ מזה יכול להיות שהקסדה שלך קטנה מדי ולוחצת? (ירייה בערפל)

Exxa

New member
האם מישהו יודע היכן אפשר למצוא

שקיות להחלפה של תיקי LIQUIPAK? חייב דחוף להחליף אותה לפני שאני הופך לפטריה.

אקסטה (?!) אני מציע לך בקשר לשקית

לקנות שקית של שורש שמתאימה לך לתיק. לי יש מנשא של HYDRAPACK חברה שנעלמה ורק לאחרונה חזרה לייצר ולמכור,הייתי צריך שקית למשקה איזוטוני אחרי שבאחרונה נמצאו אצות שגרמו לי לכל מיני תופעות לוואי כמו כאבי ראש וכו'. השקית מתאימה פיקס למנשא למרות שהיא לא מאותו יצרן,לדעתי לא צריך להינעל על שקיות מאותו יצרן יש עוד פתרונות.

Exxa

New member
תודה לנשמה, אקסה דרך הגב,

והיכן אני יכול למצוא מבחר של שקיות שורש לשם בדיקת התאמה לתיק שיש לי? ניסיתי פעם באיזו חנות והם לא החזיקו במלאי כלום, רק אמרו שאם אני רוצה דגם מסויים של שקית, עלי להזמין והם יביאו, ריקושט אני חושב שזה היה.

yules

New member
מסלול, רח' בוגרשוב בתל אביב

מהפינה של בוגרשוב עם פינסקר לך קצת לכיוון הים.

פרגיתי

New member
חוויתי גם את התופעות המרגיזות האלו

בזמנו והתפלאתי על כך ... איך ביום קיץ\אביבי ירושלמי טיפוסי אחרי רכיבה של כמה שעות במדבר (ואני שותה מספיק) נהיה לי כאב ראש בערב והרגשה של התחלות ? התשובה - בדרך כלל פיטריות\אצות בשקית השתייה, בצינורית או בשתיהן זאת הסיבה ... או מחסור בשתייה ביום חם. בזמנו מקסמקס נתן עיצה טובה לניקוי וחיטוי ושמירה על נקיון השקית בעזרת הקפאה = מכת מוות לפטריות\אצות. כיום השקית נמצאת במצב קיפאון תמידי -במקפיא, כשהיא לא בשימוש. לפעמים אני מעדיף לקחת בקבוק מים מינרלים קר ליטר וחצי תלוי באופן הרכיבה.

yoe66

New member
איך וכמה שתית מהאיזוטוני?

ובכלל כמה מים שתית לאורך כמה זמן של רכיבה? אני שותה בשעתיים 3 ליטר בערך ומייד אחרי שותה משקה איזוטוני ואז אין לי כאבי ראש לפני מירוצים אני שותה איזוטוני גם לפני המירוץ הקסדה אולי לוחצת לך במיוחד? אתה נופל הרבה על הראש (=בדיחה)?

ה"איזוטוני" הוא בסך הכל מיץ עם מלח

(נתרן) זה הכל ההסבר הפיזיולוגי הוא שבעת מאמץ או הזעת יתר הגוף מאבד כמות גדולה של מלחים (יודע זאת כל מי שסחב אפוד בקיץ חם וראה את סימני המלח על החולצה הצבאית) יחד עם כמות גדולה של נוזלים. שתייה מרובה אמנם מחזירה את הנוזלים האבודים לגוף אך אינה מחזירה את כמות המלחים הנדרשת אלו האחרונים הנקראים גם אלקטרוליטים אם איני טועה דרושים לשם קיום הפעילות החשמלית במוח, בעצבים ובשרירים, ועם ירידת הרמה שלהם בגוף מתחילה הפרעה בפעילות הזו שמתבטאת גם על ידי כאבי ראש. לכן שתייה של מים רגילים בעצם מדללת את כמות המלחים בגוף, ומכאן למשל שאם אתה מפריז בשתייה אתה רק מגביר את התופעה ולא מצמצם אותה... משקאות איזוטוניים הם מיצים פשוטים למדי המעורבבים עם מלח שולחני רגיל שכל הטריק של הנוסחה שלהם הוא שהמיץ מנסה "להסוות" את הטעם של המלח, באותה מידה אתה יכול לשתות מים עם מלח - היחס הוא בערך כפית לליטר (3CC) אבל אתה יכול גם פשוט לערבב כפית מלח בכוס מיץ וללגום. גועלי אבל שווה.

ש

שומאכר777האגדי

Guest
3 ליטר בשעתיים?! וואוו

אני ב4-5 שעות רכיבה (רכיבה חזקה בדיונות) שותה מקסימום חצי ליטר! מקסימום! בחיי ובחיים לא סיימתי רכיבה עם כאבי ראש או משהו כזה... מעניין...

מאד פשוט

כפית מלח בכוס מים (או מיץ לצורך העניין) לשתות, רבע שעה והסיפור עובר. בדוק ומוכח. (ויש גם הסבר רפואי לעניין כמובן)

STIVENZ 426

New member
איפה כואב?

יש כאבים של סינוזיטיס, בקדמת הפנים, לחץ מעל העיניים ובמצח. יש כאבים של מגרנה, באיזור הרקות. יש כאבים של חוסר באספקת חמצן לשרירים יש כאבי שרירים "תפוסים". יש ויש.. איפה כואב? אתה סובל ממגרנות בד"כ? כמה זמן אחרי הרכיבה כואב? מתי מתחילים הכאבים? מעשן? תנסה לישון טוב לפני רכיבה. לשתות ולאכול משהו לפני הרכיבה.

amitexc

New member
אני בשוק../images/Emo2.gif

בתור אחד שסובל ממגרנות עונתיות לא ידעתי את זה. וגם הנרולוג שלי גם. אולי כדאי שתתרום מהיידע שלך למומחים ,אתה מבוזבז. והנה קישורים שיעזורו לדעת אם באמת יש מיגרנות ואיך להמנע...

סטיב - כואב

בקדמת הראש ובאיזור הרקות. אפשרות של מיגרנה נשללה.הכאבים מתחילים כשעה אחרי הרכיבה ונמשכים עד הלילה.בבוקר קם כמו חדש. תודה.

והבעייה היא ב "שותה הרבה"

מן הסתם שתייה מרובה רק מחריפה את התופעה - קרא למטה.

למעלה