כאבי גב תחתון

קרה לי כמה פעמים שכאב לי בגב התחתון בגלל לחץ נפשי או אירוע מלחיץ. הגב נתפס וכואב וקשה לי לזוז.
פעם קרה שרבתי עם עובד אחר במקום עבודה ואז נתפס לי הגב עם כאבים בגלל המתח הנפשי. ביקשתי מים מעובד אחר וזה עזר לי להירגע.
יש מה לעשות עם הבעיה?

dory30

Well-known member
קרה לי כמה פעמים שכאב לי בגב התחתון בגלל לחץ נפשי או אירוע מלחיץ. הגב נתפס וכואב וקשה לי לזוז.
פעם קרה שרבתי עם עובד אחר במקום עבודה ואז נתפס לי הגב עם כאבים בגלל המתח הנפשי. ביקשתי מים מעובד אחר וזה עזר לי להירגע.
יש מה לעשות עם הבעיה?
אולי כדאי שתנתח לעצמך, האם הביצה קדמה לתרנגולת או ההיפך? אם הלחץ גורם לבעיה פיזית, זו בעיה שקשורה לתחום בריאות הנפש. אם ההיפך, אולי איזה עיסוי יעזור לך לשחרר את הגוף ואת הנפש ביחד. גם ספורט או פעילות תנועתית אחרת לא יזיקו לך . אני שנים ביוגה ובפילאטיס.

in bal1

Well-known member
אולי כדאי שתנתח לעצמך, האם הביצה קדמה לתרנגולת או ההיפך? אם הלחץ גורם לבעיה פיזית, זו בעיה שקשורה לתחום בריאות הנפש. אם ההיפך, אולי איזה עיסוי יעזור לך לשחרר את הגוף ואת הנפש ביחד. גם ספורט או פעילות תנועתית אחרת לא יזיקו לך . אני שנים ביוגה ובפילאטיס.
לפני שהולכים ליוגה או פילטיס או כל פעילות גופנית אחרת ללכת לבדוק את עצמך אצל רופא קונבנציונלי כלומר לעשות צילום על מנת לשלול משהו פיזיולוגי.
אם אין כלום פיזיולוגי אז אפשר גם להתחיל פעילות גופנית וגם לטפל בנפש.כי זה שהוא מרגיש שזה משהו נפשי יכול מאד להיות.אבל ממליצה לשלול דברים פיזיים קודם כל.

אין לי בעיה של גב ביום יום. רק במצבי לחץ שקשורים באנשים נתפס לי הגב עם כאבים שאני לא יכול לזוז.
בכל מקרה נראה שצריך לנסות עיסוי.

dory30

Well-known member
לפני שהולכים ליוגה או פילטיס או כל פעילות גופנית אחרת ללכת לבדוק את עצמך אצל רופא קונבנציונלי כלומר לעשות צילום על מנת לשלול משהו פיזיולוגי.
אם אין כלום פיזיולוגי אז אפשר גם להתחיל פעילות גופנית וגם לטפל בנפש.כי זה שהוא מרגיש שזה משהו נפשי יכול מאד להיות.אבל ממליצה לשלול דברים פיזיים קודם כל.
אולי הרופא דווקא ימליץ על סוג אחר של פעילות גופנית שתוכל לעזור לו. גם שחייה עוזרת. בכל מקרה, אני מאחל לו הרבה בהצלחה ושכל המכאובים יחלפו במהרה.

in bal1

Well-known member
אולי הרופא דווקא ימליץ על סוג אחר של פעילות גופנית שתוכל לעזור לו. גם שחייה עוזרת. בכל מקרה, אני מאחל לו הרבה בהצלחה ושכל המכאובים יחלפו במהרה.
הערת נושא שהיה מאד רדום.

dory30

Well-known member
הערת נושא שהיה מאד רדום.
תשמעי, זכותי להעיר על כך. הוא יכול להחליט את מה הוא מאמץ. לאנשים פה יש מוח ויכולת חשיבה והחלטה אוטונומית.

dory30

Well-known member
ברור שזכותך.התכוונתי שאני כבר שכחתי מזה.
נכון. רק שכולנו כולל אני, צריכים לזכור שקל מאוד לייעץ והרבה יותר קשה ליישם עצות.

meirke12

New member
אני גם סובל מידי פעם מכאס גב תחתון. עשיתי כמה פעולות ואני גם ממליץ לך לעשות.
1. רוב בעיות הגב מגיעות מעמידה או יישיבה לא נכונה מה שגורם למשקל הגוף להיווצר באיזור אחד האיזור הגב = כאבים. תבדוק שיטת אלכסנדר ואני ממלי. לך לקחת מטפל שילמד אותך.
2. רכשתי הדום לרגלים כסא נורמלי וכיוונתי את גובה המסך לגובה העיניים
3. ממליץ לך גם לבדוק טיפול דיקור סיני לכאבי גב שמשחררים המון לחץ ואנרגיה תקועה בגוף.
4. המון אבל המון מהאנרגיה התקועה או העומס באיזורים מסויימים בגוף מגיע ממצב של לחץ נפשי. כדאי מוד לעצור כל שעה ולעשות סדרת נשימות. נושמים - עוצרים לרגע- נושפים וכך עושים 10 פעמים.. זה מפריש המון חומרים שמרגיעים את הגוף.

yaarafeldman23

New member
תעשי בדיקה לוודא שאין לך משהו בגב שלא קשור למקרים שקרו לך אולי זה היה סתם צירוף מקרים..תעשי צילום גב,תיבדקי אצל רופא גב אל תזניחי את זה

למעלה