כאביי בטן כרוניים.

רפואי

New member
כאביי בטן כרוניים.

שלום רב,
אני סובל מזה למעלה מ-10 שנים מכאביי בטן קשים.
אף רופא לא ממש יכל "לאכול" את הבעיה, ולהצליח להקל עליי את החיים.

אני מרגיש תמיד עקצוצים (כל היום, כל הזמן), באיזור שאם תשימו חגורה דימיונית מעל הפופיק סביב כל הבטן - זה לא רציני, אך רק אם נוגעים, אני מרגיש.

כשיש התקף (יכול להיות פעם בחודשיים, ופעם בשבועיים. בזמן האחרון - קרה לי איזה 20 פעמים בשנה, כך שזה לא מעט).
תסמינים - זה התקפה פתאומית של כאבים, ביחוד בשעות הערב.
בשביל לפתור זאת אני מקיא איזה 10 פעמים. לא תמיד יש יציאות לשירותים.
שותה תה, לועס מסטיק, מנסה להרגע. שותה כדור נגד כאבים (ספלמגין). וזה יכול לקחת לעתים גם 5 שעות עד גם 5 לפנות בוקר, עם כל מה שאני מנסה להרגיע.
תוך כדי הכאבים, עד שנרגע, אני מתפתל, מנסה לשכב קצת, אך הכאבים מאוד מפריעים.

דיי נדיר במקרה שלי, אך יצא לי כמה פעמים בשעות היום, ויצא לי גם כשהייתי צריך לנסוע הביתה - עלה לי קיא, כך שעצרתי בצד והקאתי את נשמתי.
בדרך כלל אני תופס את זה בבית (להקיא בכל מקום - משתדל להתאפק, לעתים - זה לא נעים בפומבי. אני יכול לנשום בכבדות ואז ההקאה היא קלה. אני לא עושה זאת בפומבי, אך כשאין ברירה - אין ברירה).

לא ברור אם הקיא מלווה בדם (נראה ממש כמו צואה לעתים... ירוק-חום-שחור. אני לא רואה אדום כדם, ובדרך כלל ברור לי שאכלתי משהו "אדום") אך זה משהו מאוד עוצמתי (השתעלות חריפה. כאחד שחיי את התופעה, כבר עדיף לי להקיא מאשר לחכות שעות עד שהכאב יעבור. קולה ומסטיק מאוד עוזרים להרגיע...)

בבדיקות שעשיתי:
בסוגי אלרגיות - אלרגיה קלה למספר מאכלים: גלוטן, שומשום, בוטנים, חלב, סויה ועוד לא מעט.
כן, גם ביצעתי בדיקת סרטן (דם בצואה), קולונוסקופיה, אולטראסאונד רגיל + אולטרסאונד דפלר.
גם בדיקה מיפוי גנטי (בדיקה מורכבת ויקרה, שמזהה אלרגיות).
בדיקת אלרגיות (דגימות אלרגיה מהיד).

כן, גם דובר על אלרגיה קלה, ללא זיהוי של כרון או מחלה כלשהי.
גם מאכלים שלא ברשימה קצת עושים לי בעיות, אך לא ברור אם זה צירוף מקרים, וביניהם אורז וכרוב.

אולי זה בכמות של אוכל (אני לא רזה מידי ולא שמן).
הבינו שזה בטן רגיזה, אך בטן רגיזה זה מונח כללי מידי, וכאילו אני בכלל אלרגי לאוכל (אולי זה באמת נכון, אם יש דבר כזה).

אני ממש אובד עצות, ביחוד שאין גם רופאים שיכולים לעזור בנדון.
אודה למי שיכול לכוון בנושא.

תודה.

למעלה