יש משפט שאני מאמין בו והוא

dory30

Well-known member
"אני לא הולך למסיבות שלא מזמינים אותי אליהן". משמעות הדבר היא שאם אני יודע מראש שלא אהנה בסיטואציה מסוימת, אני לא טורח להגיע. לפעמים זה גם עשוי לקרות בתוך האירוע עצמו.

סירוניטוש

Active member
משפט שאני מאמינה בו: "שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ"

in bal1

Well-known member
זה משפט שנכון להאמין בו רק בנוגע לשואה.
יהודי ליהודי חייב לסלוח ולשכוח על מנת להתקדם הלאה..
אסביר למה אני מאמינה במשפט הזה דווקא בחיי היום,יום.אם מישהו פגע בי בדרך כלשהי אבל עדיו עלי לשמור איתו על קשר.אז מעדיפה לסלוח אבל לא לשכוח על מנת להזהר להבא עם אותו אדם.
לסלוח לדעתי זה משהו שיותר עוזר לאדם הסולח מאשר לאדם שסלחו לו.יש בזה משהו משחרר.לצבור כעסים לא בריא במיוחד.אבל לא לשכוח אם עשו לנו משהו רע,שנדע להזהר.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
יש המון אמת בדבריך :-D
אני פשוט רואה את הכתובית הזו במכוניות:"אין עוד מלבדו".
ונראה לי פשוט הגיוני...
שאין עוד מלבדי.

חוץ מזה כל העולם הזה הוא דרך החושים שלי, האם יש עולם מחוץ לחושיי? אין לי דרך לדעת זו!

אני פשוט רואה את הכתובית הזו במכוניות:"אין עוד מלבדו".
ונראה לי פשוט הגיוני...
שאין עוד מלבדי.

חוץ מזה כל העולם הזה הוא דרך החושים שלי, האם יש עולם מחוץ לחושיי? אין לי דרך לדעת זו!
יש דרך פשוטה מאוד לדעת זאת: כל האחרים חשים באותם דברים, רק בחלקים שונים של הדברים. אבל העולם מועתק ומקבל משמעות חזקה יותר דרך החושים, כי הוא מועצם בעזרת המודעות.

משפט שאני מאמינה בו: " ואהבת לרעך כמוך".
אי אפשר לאהוב את כל האנשים באותה מידה וגם לא צריך, ברור שאוהבים את עצמנו יותר. חשוב להיות מוסרי לאחרים ולעזור להם, לא מוכרחים לאהוב אותם. ביסודי לימדו אותנו את המשפטים "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" ו"על טעם ועל ריח אין להתווכח", ושאלתי את עצמי אם זה לא סותר כי אולי מה ששנוא עליי אהוב על חברי. עכשיו אחרי הרבה שנים, שרה'לה שרון פתרה לי בשנייה את הסוגיה ואמרה: "הוא לא יוכל להיות חבר שלך". אנשי כת ים המלח האמינו שהכוונה שתאהב רק את מי שכמוך.

למעלה