יש למישהו נסיון עם לינוקס על T40?

יש למישהו נסיון עם לינוקס על T40?

עבדתי עם מנדרייק על t22 ואח"כ על t40 (הכוונה לדגמים של ibm thinkpad) והיה די בסדר. לאחרונה אני רוצה להשתמש ביותר יכולות של המחשב כגון DVD ו-wireless אבל נתקל בבעיות. גם שימוש ב-hybernation לוקה בחסר ולא תמיד כל usb device מזוהה כראוי. התקנתי לאחרונה fedora core 4 אבל חסרה תמיכה בקריאת מחיצות ntfs ובתמיכה ב DVD. עכשיו יש לי MEPIS שהיה קל להתקנה ונראה מבטיח. יש למישהו כאן נסיון עם לינוקס על thinkpad?

xroeeh

New member
~~~>

אני משתמש בג'נטו על T42 ואין לי את הבעיות שאתה מתאר, עם זאת, זה ג'נטו מה שאומר שאני עבדתי די הרבה כדי שהדברים יעבדו. ממה שהבנתי דווקא מנדריבה בגרסתה האחרונה עובדת טוב על המחשב. אם יש לך שאלות ספציפיות יותר (איך לעשות א' ו ב' אחרי שניסיתי ג' ו ד' וזה לא עבד אבל הגיב לי בדומה ל ה') אני אשמח לעזור. רועי

מקריאה ברשימת הדיוח של מפיס

למדתי שאכן יש להם בעייה עם usb אשר תתוקן בגרסה 3.3.2. לגבי השאר, אשמח לכל עזרה שתוכל להציע. הבא נתחיל: התקנת ג'נטו על הנייד שלך: כמה קשה המשימה הזאת? שמרת על ה-preinstalled windows? האם באמת יש לך hybernation? אם כן בטח תיקנת קרנל לבד, איך תתחזק אותו כשתרצה לעדכן לקרנל אחר? תכניס שוב פאטץ'? תודה.

xroeeh

New member
~~~>

אני לא מכיר את מפיס ולא התקנתי אותה מעולם (הלכתי ישר אל דביאן) אז אני אדלג עליה
. ההתקנה של ג'נטו לא היתה קלה, זה לא כזה פשוט להתקין אותה גם ככה אז על מחשב נייד כשיש דברים שלא ממש תואמים עדיין זה היה מורכב מאוד (זה היה בינואר, היום המצב הרבה יותר טוב) אבל עובדה שזה עובד ועובד נהדר. אגב, הסיבה לג'נטו היא שאני אוהב את ה portage שלה ואת מערכת הסקריפטים שלה, היא פשוט נוחה לי מאוד. היום להתקין ג'נטו יהיה הרבה יותר פשוט וקצר, גם כי אני יודע כבר מה לעשות וגם כי יש הרבה יותר תמיכה למעבד הזה ועוד דברים (כשאני התקנתי לא הייתי בטוח שיזוהה לי ה 2MB של Cache). השארתי את ה windows שם והיא די לא בשימוש (ביחס למערכת הפעלה שלא משתמשים בה היא מאוד מקרטעת
), אפילו השארתי את המחיצה לשיחזור ש IBM שמים. אני משתמש ב Software Suspend 2 שנותן אחלה של הקפאה למחשב (אני מסתבך עם איזה קטע USB שיש לי בגלל כרטיס קול חיצוני אבל זה ספציפי לשיגעונות שלי). בג'נטו אתה כמעט תמיד בונה את הקרנל שלך בעצמך אז זה היה מאוד פשוט לפצ'פץ את הקרנל ל Suspend2 בתוכו. אם מכירים את ה portage טוב, אפשר לשלב עצים חיצוניים שנותנים קרנלים כאלה מוכנים שרק צריך לקנפג ולקמפל. במקרה שלי זה היה Gentoo sources שאני מאוד מרוצה מהם (זה למעשה CK עם עוד כמה דברים) שעברו הטלאה. אם אני אעדכן את הקרנל, אני פשוט אקמפל אותו מחדש, משהו כמו 20 דקות ויש לי קרנל חדש ועובד (10 דקות קימפול, 10 דקות קינפוג). נכון לעכשיו המצב הוא כזה:
johnny5@Dax ~ $ uname -a Linux Dax 2.6.12-gentoo-r6 #5 Wed Aug 3 13:48:38 IDT 2005 i686 Intel(R) Pentium(R) M processor 1.70GHz GenuineIntel GNU/Linux johnny5@Dax ~ $ uptime 14:48:48 up 32 days, 11:18, 9 users, load average: 0.03, 0.07, 0.07​
זה לא היה אפשרי בלי Hibernate, זה מחשב נייד, הוא כן נכבה רק הכל קופא... רועי

למעלה