יש לי שאלולה קטנטנה...

יש לי שאלולה קטנטנה...../images/Emo3.gif

הפורום הזה- פורום זהות מינית עוסק בעיקר בבלבול של אנשים לגבי הזהות המינית שלהם.. תמיד שבא לפה מישו ומספר סיפור שבסופו באות אחת מהשאלות המכשילות
אני לסבית
אני הומו
אני בי
אני טרנס
אני סטרייט
וכו וכו... התשובות המקובלות ביותר והנפוצות ביותר פה בפורום זה להגיד מה שנראה הכי נכון
למה למהר להכנס להגדרות
(במקרה ששואלים "אני הומו\לסבית?") אולי בי- אבל תתנ\י לזה זמן
ממש לא צריך להגדיר- זרמי עם מה שטוב לך...
זה ממש לא משנה מה אתה- יקבלו אותך
כמובן כל זה נראה צודק ונכון ובאמת הכי הוגן והגיוני שאפשר.. בכל מקרה שמסתכלים קצת יותר עמוק בתוך הקהילה המון אנשים יכולים להפלות אותך על רקע ההגדרה שלך לנטייה המינית שלך.. כמה דוגמאות
בי סקסואלים הם לא מונוגומיים- ברגע שהגדרת את עצמך כבי סקסואל הקהילה רואה אותך כמישהו שונה ולא תמיד כאחד מהקהילה וקיימות המון אפליות לבי סקסואלים בתוך הקהילה.
אם שואלים אותך מה את(הומו\לס\בי\טרנס) ואת אומרת שאת לא סגורה על זה ויש לך עדיין מחשבות וכו וכו יש כמה תגובות נפוצות (אני מדברת ששואלים באגודה\ מועדוני גייז וכד') 1. חקירה מעמיקה על מה את מרגישה 2. נסיון להפוך אותך ללס או סטרייט 3. לצחוק לך בפנים ולנסות להבין מה את עושה במקום כמו אגודה וכד'.. 4. להגיד לך שאנשים כמוך הם האויב של הקהילה.. נקודתי פה היא שאפשר להגיד כמה שרוצים שלא צריך למהר להכנס להגדרות וכשתכנסי להגדרות יבינו אותך אבל תכלס זה פשוט לא ככה ברב המקרים.. ולא
אני לא אומרת שאף אחד לא יקבל אותך אם תהיה לך בעיה בזהות המינית שלך כי מנסיון יש המון אנשים שהם ממש חמודים בקטע הזה ויקבלו כל מי שיבוא בזרועות פתוחות
אבל יש המון אנשים שזה בהחלט מפריע להם ואני יודעת שלי יצא לשקר בקשר לזהות המינית שלי רק כדי להרגיש יותר בנח ולא לנסות להסביר את עצמי כל היום.. ואם התשובה העיקרית שלנו כאן היא להגיד לאנשים שהכי טוב לא להכנס להגדרות אז למה הפורום הזה קיים
הרי הם חוזרים לנקודת התחלה... אני ממש ממש מצטערת אם ההודעה הזו בלבלה\ פגעה\ עצבנה מישו וכד'..
חלק מנוסח בלשון זכר חלק בנקבה אבל הכל מיועד לשני המינים

ועוד משו....../images/Emo26.gif

חלק ממה שכתוב בהודעה לא מייצג את הדעות שלי אלה יותר מחשבה בקשר לפורום ורצון לדעת את דעתכם בנושא...

nכמ

New member
כן..

בעיקרון זה פורום שנועד להתייעצות ללבטים בהגדרה מינית, אבל לדעתי לא צריך למהר להגדרות צריך לזרום עם מה שמרגישים..

היי ../images/Emo24.gif ../images/Emo25.gif../images/Emo25.gifנשיקה|

יקירתי, את צודקת בכל העובדות שכתבת. צריך שהקהילה ההומו-לסבית תהיה יותר סובלנית כלפי ביסקסואלים ואנשים שלא הגדירו את הזהות המינית שלהם, ואני מקווה שהפורום פועל בכיוון הזה. אם למישהו מפריע שמישהי היא ביסקסואלית או לא מגדירה את עצמה, אז זאת בעיה שלו, והיא לא חייבת להתנצל או לתת הרצאה על הזהות המינית שלה. עוד דבר: אנחנו לא פוסלים שימוש בהגדרות. אני מגדיר את עצמי כהומו וטוב לי עם זה. יש אנשים שלא קל להם להגדיר את עצמם (כמו אנשים שעוד לא סגורים על עצמם ב-100%) ולכן אנחנו מציעים להם את האופציה של לא להגדיר את עצמם. יותר חשוב לי שאדם יקבל את עצמו מאשר שאחרים יקבלו אותו

orchidae

New member
דעתי בעניין...

הבעיה העיקרית בזהות מינית, שהיא כרוכה בבלבול, ואם האדם עצמו אינו יודע מה הוא, אני לא חושב שאנחנו יכולים לומר. אנחנו לא יודעים את כל הסיפור והרגשות האמיתיות, ולעתים ניתן לעשות נזק רב כשמגדירים אדם. כל אדם מגדיר את עצמו במשך חייו וזה מה שמאפשר לחברה להתפתח (ע"ע סוציולוגיה), זה מאפשר גיוון בחברה שעוזר להתקדם הלאה, והכי חשוב, זה מונע מאדם ליפול להגדרה שלא מתאימה לו. ההגדרה צריכה לבוא באופן-טבעי, ואם היא לא - לא כדאי לדוש בה. מה שאנחנו (או אני לפחות) מנסים לעשות, זה להזכיר למי שבא לפורום את העובדות, לעזור לו למצוא בעצמו את מה בתוכו שגורם לו לחשוב לכאן או לכאן, להרגיע אותו שירגיש טוב עם ההחלטה שלו, והכי חשוב - לתמוך בו (וסליחה שאני מדבר בלשון זכר - רק מטעמי נוחות). להרבה אנשים יש חשש לפנות למשפחה, לחברים וגם לאנשים מקצועיים, ולכן עיקר מה שאנו עושים פה זה להיות חברים טובים לכל מי שצריך. זו הסיבה העיקרית שאני אוהב את הפורום - האחווה בין יהודים והאחריות ההדדית. וזה גם עונה לאלו שדורשים מאתנו להיות פסיכולוגים, זה לא תמיד מה שצריך, ולעתים קרובות אנשים הולכים לפסיכולוגים רק בגלל שאין להם אנשים קרובים שיקשיבו להם בלי לשפוט אותם. זה מייצג רק את דעתי, רשמית, אבל אני חושב שזו דעת הרוב.

למעלה