יש לי שאלה..

pearlon

New member
לכל גוף חשמלי יש קרינה

אפילו אנחנו בני האדם משדרים סוג של קרינה בגלל חום הגוף שלנו מנורה,ארון חשמל, אפילו מכונית מפיצים קרינה השאלה היא אם הקרינה מסוכנת לאדם או לא? לא שמעתי על אנשים שהאשימו את הלפטופ שלהם בגרימת סרטן

לא כי תראו

עכשיו גם דיברתי עם סבא שלי, וסבא שלי נורא שומר על הבריאות שלו... מצידו לקנות מחשב נייד באלפי שקלים קר כדי שהוא יוכל להתקרב אליו.. אתם יכולים להגיד לי אם הקרינה היא חזקה, או שהיא מזיקה?<

יאיר B

New member
כמו שנאמר:

לכל מכשיר חשמלי יש שדה אלקטרומגנטי. גם לטלפון בו הוא מדבר (ואם הוא אלחוטי אז אחת כמה וכמה), גגם למנורה שמעל לשולחן שבו הוא כותב וגם למסך מחשב (ואפילו LCD). גם חוטי החשמל בקירות פולטים קרינה ואפילו הקירות עצמם (תלוי מאיזה חומר הם נבנו ומתי). אם הוא רוצה להימנע מקרינה בכל מחיר - שילך לגור במערה (וגם זה לא בטח כי יש גז רדון מהקרקע...). לגבי המחשב: גם למחשב יש שדה אלקטרומגנטי. זה לא קשור לחום שלו. אם מופעלת רשת אלחוטית - יש קרינה מסוג אחר. על שני הקרינות הללו לא ידוע אם הם פוגעות בבריאות (לפחות במינון שהמחשב פולט). אני לא מכיר מחקרים על בעיות קרינה של מחשבים ניידים. הבעיה היחידה שאני מכיר עם מחשב נייד זה כשאנשים שמים את המחשב על הברכיים. כדי שהמחשב לא יפול, הם סוגרים את הרגלים, מתחתם כיסא, מעליםה מחשב (שפולט כמות מסויימת של חום) ואז החום באזור האשכים עולה ויצור הזרע נפגע. כאשר זה קורה הרבה זמן (אנשים שעובדים כל הזמן עם המחשב על הברכיים) - זה פוגע ביצור הזרע באופן תמידי. כך לפי מחקרים שונים שפורסמו. הפתרון: לשים את המחשב על השולחן.

Y. Welis

New member
לא סביר שתמידי, אחרת מישהו היה

תובע את יצרניות המחשבים...

9ball master

New member
כל מוצר

חשמלי או אלקטרוני פולט קרינה אלקרומגנטית, כל עצם חי או דומם פולט קרינה רדיואקטיבית, הכל שאלה של רמות קרינה. מחשב נייד פולט גם קרינה אלקרומגנטית וגם קרינה רדיואקטיבית. רוב הקרינה האלקטרומגנטית מגיעה מהספק ששם המתח גבוה יותר, במחשב נייד הספק נמצא חיצונית למחשב כך שהוא פחות קרוב אל המשתמש, מסך ה lcd שיש בניידים פולט פחות קרינה כי הוא עובד על מתח נמוך לעומת מסך רגיל (CRT) שמופעל באמצעות תותח אלקטרונים שעובד במתח גבוה.

שוששש

New member
צפירת הרגעה

חום פוגע בייצור הזרע, אך זרע מיוצר כל הזמן, כך שגם אם ייצורו נפגע לתקופה מסויימת מייד כשתפסק ההתעללות באשכים יחזור ייצור הזרע לתקנו. חום לא פוגע בייצור הביציות, כיוון שכולן נוצרות עוד בשלב העוברי, חוץ מזה שהשחלות נמצאות באיזור שהלפ טופ לא ממש נוגע בו...

למעלה