יש לי שאלה
מקווה שתדעו לעזור

יש לי שאלה../images/Emo35.gif מקווה שתדעו לעזור

הפסקתי להניק את התינוקת לאחר כשבוע (עם כדורים להפסקת חלב) ובאופן פתאומי חזר החלב לאחר כחודש וכעת אני שוב מניקה (בהמלצה והדרכת אחות טיפת חלב). לקח קצת זמן עד שהחלב חזר לזרום בקלות אבל עכשיו (טפו, טפו) יש חלב והכל בסדר. העניין הוא שבזמן שלא הנקתי (וגם בזמן שהנקתי עד החלב חזר לזרום בקלות) התינוקת אכלה מטרנה. אז עכשיו אני משלימה לה כל הנקה עם בקבוק מטרנה. אני מרגישה שאני כבר יכולה לוותר על המטרנה מכיוון שהחלב כבר באמת זורם בקלות, אבל מפחדת להפסיק כי היא אוכלת כ"כ טוב ויפה את המטרנה (בת חודש וחצי ואוכלת בקבוק של כ- 80 CC לאחר הנקה) ואני לא יודעת מה לעשות. מצד אחד אני מאוד רוצה לחזור להנקה בלבד, ומצד שני יש לי "טראומה" מאחותה הגדולה שמאז מתמיד עשתה לנו בעיות עם אוכל, ובתת משקל מאז הלידה ועד היום (בת שנה ו- 3). מה עושים?

מרב.

New member
וואוו גל, איזה סיפור מרגש-

נשמע שמשהו בפנים קורא לך להניק. ממש התרגשתי. תשמעי, הבקבוק הוא קל וזמין, השתיה ממנו היא ללא מאמץ, ולכן נראה לך שהיא עדיין "משלימה". אבל זה לא אומר שהיא עדיין רעבה (כמו למשל שאני, את הקינוח המתוק שאני צריכה אחרי כל ארוחה- אוכלת כשאני כבר ממש מלאה, אבל בינינו, היה אפשר לוותר עליו
). מה שאת יכולה לעשות זה להציע לה ציצי ממש כל פעם, אולי אפילו להיכנס למיטה ולעשות קפיצת גדילה יזומה, לתת לה לינוק עד שתגדיל את כמויות החלב- ולאט לאט ובהדרגה להפסיק עם הבקבוק. את אומרת שהיא אוכלת ממש יפה מטרנה? עוד מעט תתענגי על כמה יפה היא יונקת
תשמעי, מטרנה/סימילאק/רמדיה תמיד יהיו. התינוקת שלך גילתה את חלב האם- ואני מאמינה שלא בקלות תוותר עליו- וגם את. תני לזה צ'אנס, אם מדאיג אותך העליה שלה במשקל- תמיד תוכלי לעשות שינוי ולשלב. אני רק רוצה להזכיר לך שיש מבנה גוף, יש תינוקת שלא מוכנים "להתפטם" ושעקומת המשקל של יונקים מתונה יותר מעקומת העליה במשקל של אוכלי בקבוק. רבות מאיתנו מניקות תינוקות שהעליה שלהם במשקל מחרידה את אחיות ט"ח, אבל לא צריך להילחץ מזה- כל עוד התינוק עירני, מחייך, מרטיב מספיק חיתולים והמגמה היא של עליה- דיינו. אני ממש- אבל ממש- מתרגשת מהסיפור שלך. מאחלת מכל הלב שתצליחי

ornaok

New member
מנסיוני האישי...

אם את מחליטה לוותר על תוספת המטרנה תעשי זאת תוך כדי מעקב צמוד. קודם כל, אם את רואה שהיא לא רגועה ולא שבעה...תני לה מטרנה. זה לא חייב להיות בכל ארוחה. תורידי לה את המטרנה בהדרגה, לא בבת אחת, כל פעם תוותרי על בקבוק אחד בזמן קבוע (למשל-קודם תוותרי על הבקבוק לאחר הנקת בוקר, אח"כ על בקבוק אחה"צ...וכו'). והכי הכי הכי חשוב - להיות עם יד על הדופק. לשקול אותה כל שבוע , באופן קבוע, כדי לראות שהיא לא מאבדת משקל. זה אפשרי, אבל גם אם תשארי עם הנקה חלקית - את עשית משהו מדהים בשביל ביתך!והנקה חלקית עדיפה על אי הנקה בכלל! ואת אמא נהדרת! אם את רוצה תשלחי לי מסר. שיהיה בהצלחה ותעדכני!

תודה לשתיכן על התשובות והחיזוקים

אני בעצמי ממש מתרגשת מהתגובות שלכן. אני מאז ומעולם רציתי להניק, עוד לפני שנולדו הבנות ידעתי שאניק אותן. מה שקרה זה עם הבת "הגדולה" שלי (בעצמה כולו בת שנה ו- 3) כשהנקתי אותה עד גיל חודש נהייתה לי דלקת שהפכה לאפסס שהצריך ניתוח והטראומה הזאת גרמה לילהפסיק להניק את הקטנה מייד כשהתחילו הכאבים. שמחה שחזר החלב ועכשיו אין כאבים בכלל (טפו טפו

אפרת_ח

New member
איזה יופי של סיפור ../images/Emo13.gif

אני ממליצה מאוד על פניה ליועצת הנקה מוסמכת - אחרי שתקבלי עזרה מקצועית תוכלי לדעת שאת נוהגת בדיוק נכון! לגבי תת משקל ובלי קשר להנקה - יש יחידה לטיפול בעניין בבי"ח שניידר, שעושים אבחון מקיף ורב-תחומי. צריך טופס-17 מרופא הילדים, בקופ"ח כללית נותנים יותר בקלות כי זה בי"ח שלהם. היינו עם שקד בגיל שנה וחצי ואחרי בירור מקיף ויסודי הסתבר... שהייתה אנמיה כי הפריפל-3 לא התאים. נתנו 3 חודשים ברזל פרו-23 והכל הסתדר, אבל רופא הילדים לא ידע שזה אפשרי (זה לא בסל הבריאות). התזונאית שראינו שם לא מבינה כלום בהנקה, אבל הגדולה לא יונקת אז זה לא מפריע.

Shellylove

New member
ראשית, כל הכבוד לך

שהצלחת לחזור להנקה. זה כל-כך מעודד לשמוע סיפורים כמו שלך! מסכימה עם אורנה ומרב- תנסי ותראי ותהיי במעקב.

לאה_מ

New member
מצטרפת להסכמה הכללית, ולהתרגשות

מהסיפור שלך. גם אני בעד לנסות להוריד את הבקבוק. מאד בזהירות, ועם מעקב צמוד אחרי החיוניות שלה, והמדדים האחרים (פיפי-קקי ומשקל בצורה פחותה). אולי נסי בהתחלה להקטין את הכמות בבקבוק לחצי, למשל, ואחרי שבוע להוריד לגמרי. ואל תשכחי לעדכן אותנו.

עכשיו יש לי כבר הרבה

חלב. אני חושבת ככה, כי השד מלא - היא אוכלת טוב ואח"כ נזקקת למנה הרבה יותר קטנה מהבקבוק ממקודם (תוספת מטרנה). לשמחתי אין לי גודש (טפו, טפו) התיעצתי עם הרופאה שלה בטלפון היום לגביי משאבות, והיא אמרה שלא כדאי להשתמש במשאבה. שעדיף שהיא תינק ישירות מהציצי שלא יהיה לה בלבול פטמות וגם שזה מיותר לשאוב ולהאכיל מבקבוק ושעדיף ישירות. אז השאלה מה עושים בלילה? בלילה אני נותנת לה רק מטרנה (3 ארוחות - ארוחה כל 3 שעות בערך). אני לא מסוגלת להנקה בלבד גם בלילה כי זה לוקח שעות, ויש לי עוד תינוקת שקמה כמו שעון ב- 06:00 בבוקר ואני לא מסוגלת לא לישון גם ביום וגם בלילה. מה אתן עושות בלילה? מניקות? שואבות? או נותנות תחליפי חלב?

מניקות בשכיבה../images/Emo1.gif

בעצם בשינה, בעצם זה לא "אנחנו", זו אני. ויש פה עוד רבות כאלה שבחרו באופציה של לישון עם התינוק ולהניק תוך כדי. יש אחרות שלא עושות זאת. כל אחת מה שמתאים לה.

היי

קודם כל, רוצה להגיד לך שאיזה יופי שיש לך רופאת ילדים תומכת-הנקה! זה כל כך חשוב! מבחינתי, בלילה, הכי נוח להניק: במקום להתעסק עם בקבוקים, לחמם, לנקות, לשאוב - פשוט לשלוף ציץ ויש אוכל בטמפ' הנכונה ובטריות המקסימלית! עם הזמן ההנקות יתקצרו, היא תינק ביתר יעילות בזמן קצר יותר והכל יהיה יותר פשוט. אני לא הצלחתי להניק בשכיבה
, מעין לא מסכימה בשום פנים ואופן.. חג שמח! מירב

suzann

New member
הכי טוב שתפגשי עם יועצת הנקה

בתל השומר יש מרפאת הנקה בסכום סימלי ושווה לכל נפש פגישה ראשונה 50 ש"ח ושלוש פגישות ב 130 ש"ח מאוד מומלץ הטלפון של המוקד לזימון תורים 5305000 בהצלחה

ובכל זאת...

אני אנסה להסביר. אתם שוכבים על הצד בטן לבטן. את מניחה את הראש על כרית כשהכתף על המזרן. היונק שוכב מולך. את יכולה לערסל אותו עם היד התחתונה שלך. היד העליונה מכוונת אותו לשד. אחרי החיבור תניחי מאחוריו כרית או מגבת מגולגלת כדי שישאר על הצד. את שכבי בברכים מקופלות ב90 מעלות לגוף ובברך. רצוי להניח כרית בין הרגלים שלך. בפורום יעוץ הנקה יש גלרית תמונות.

צימעס

New member
דגשים

1 - שכבי בנוח. תמוכה (הכי כיף, בלילה - כשהבעל מאחוריך), רגליים מקופלות מעט, רצוי ב"מספריים" (ולא ממש מקבילות ומונחות זו על זו) - כדי שתהיי יציבה לגמרי, גם אם את מרפה שרירים. 2 - וודאי שהכרית תומכת היטב בראש. בד"כ צריך כרית גבוהה במיוחד, בפרט בהתחלה. 3 - מקמי את התינוק לידך (רצוי, בפעמים הראשונות, בעזרת אדם נוסף - ז"א - הבעל). 4 - בדקי איפה הפה של התינוק לעומת הפטמה. אם אחד מהם נמוך מהשני - הגביהי באמצעות חיתול בד (או מגבת) מקופל. שפרי מיקום לאחיזה אופטימלית של השד (תינוק צמוד לבטן שלך, ניגש לשד "מלמטה"). 5 - למתקדמות - המנעי מלהסתכל על התינוק. זה תופס צוואר
. 6 - למתקדמות - ניתן להחליף בין הרגליים - מי קדמית, מי אחורית, כדי לא להתקע יותר מדי זמן בלי לזוז. 7 - למומחיות - קחי
טוב (שם ודאי תמצא על מה לחשוב
).

tulilit

New member
בלילה - איך מחליפים צדדים?

בהנחה שישנים אבא, תינוקי, אמא, יוצא תמיד שהילד יונק מצד אחד, לא? [אני מבררת את כל פרטי ההנקה בשכיבה בשאיפה שמתישהו הפליטות המטורפות של רום יפסקו, וגם לנו יהיה מותר]

מרב.

New member
יש! כמה מרגש!

כל הכבוד, מקוה שתוך זמן קצר תגיעו להנקה מלאה. כל הכבוד גם לרופאה, גם מבינה וגם תומכת הנקה, אכן זכיה בפיס! עכשיו קלטתי שהילדה השניה שלך היא סה"כ עוד תינוקת, בעצם קטנה יותר מבני! אכן קשה- אצלינו איתם ישן איתי בלילה וההנקה נעשית בקלות, תוך שינה, כמעט בלי שנתעורר שנינו. הצעה: את יכולה לנסות להניק או להניק חלקי בלילה (נניח שעד חצות את מניקה, אח"כ בנזוגך יתן בקבוק עד 6 בבוקר ואז שוב חוזר הציצי לתמונה). בהצלחה!

למעלה