יש לי שאלה לבעלי הניסיון

peri101

New member
מיכל שלום

קודם כל תודה רבה על התשובה. הבן שלי בן 10 אבל הוא נראה כמו בן 6 או 7: רזה ונמוך (שוקל 27 ק"ג). הוא מקבל 2 מיליגרם ביום (1 בוקר ו-1 ערב). תקופה ארוכה הוא קיבל 1 ורבע, ולפני כשלושה שבועות העלינו לו ל-2 מ"ג.הילד לא מדבר ולא יכול להגיד אם משהו כואב לו, או אם הוא רוצה דבר מה. מה שכתבת בנוגע לאוכל כגורם לנשיכות מאוד מחזק את מה שאני חושבת כל הזמן: אני יודעת שכשהוא רעב הוא נושך (גם אותנו) ובוכה בתחנונים, אבל הבעיה היא שבבית הספר, בכל השנים שאני מעלה את עניין האוכל כגורם לנשיכות, הם אומרים שהם מציעים לו לאכול, והוא לא רוצה. האם הבן שלך מקבל את 3 המ"ג בבת אחת? ואם כן - מתי? פרי

peri101

New member
חיה, תודה על המידע...

זה באמת חשוב לי לדעת אם יש עוד ילדים חוץ מהילד שלי שלא השפיעה עליהם "תרופת הפלא" שכולם ממליצים עליה. ניסינו ריטלין מזמן, אולי באמת היום כשהילד גדל הריטלין יכול בסופו של דבר כן להשפיע... אולי שווה לנסות. שוב, נראה מה תגיד הרופאה מחר. תודה, פרי

אמא שלו2

New member
שבוע טוב לכולם .

אם זה עדיין מעניין וחשוב אז : גם אביחי המקסים שלי מקבל רספרדל 3 מ"ל ליום , אביחי לא לוקח כדורים . בבית הוא נהדר בביה"ס תמיד היו בעיות . בכל אופן אין בשום אופן להעלות או להוריד מכמות התרופה בפעם אחת , יש להתייעץ עם הפסיכיאטר איך עושים זאת , כמובן בהדרגה . בשורות טובות והלוואי שתמצא איזו תרופת פלא לכל הילדים , המלאכים הללו ויפסק הסבל מהם ומאיתנו . אמן !!!

peri101

New member
יש לי שאלה לבעלי הניסיון

העלינו בעצת הרופאה את המינון היומי של הריספרדל כ-50% תוספת (בהדרגה). ואחרי כשלושה שבועות בית הספר מדווח על התקפות של בכי חסר אונים עם דמעות, נשיכות וחוסר שקט נוראי. כלומר: העלאת המינון לא הועילה בכלל. הילד מקבל את הריספרדל כבר שלוש שנים, וכל הרופאים שהתייעצנו אתם בשנים האחרונותהמליצו רק על הריספרדל, ובכל תקופת משבר של בעיות בהתנהגות כשפנינו לרופאים כדי לשנות אולי את התרופה, המליצו לנו להישאר עם הריספרדל ולהעלות בו את המינון, אבל אין שיפור. זה נראה כאילו שלתרופה אין כל השפעה על התקפי הבכי והזעם של הילד. זה נראה שהרופאים "נעולים" על ריספרדל. כדי לתת את התרופה בכל בוקר ובכל ערב אנחנו מנהלים מאבק ומרדפים אחרי הילד, ובסופו של דבר זה לא עוזר. זה מצב קצת מתסכל... האם למישהו יש ניסיון עם מצב כזה? האם מישהו שניסה ריספרדל ולא עזר, נותן תרופה אחרת, ואם כן איזו? אילו תרופות בכלל אתם נותנים לילדים? תודה, פרי

peri101

New member
למגי שלום

תודה על האינפורמציה ועל העידוד! דרך אגב, בן כמה אביחי?

peri101

New member
מגי תודה

אני רואה שהמינונים האלה ניתנים לילדים גדולים יחסית (גם מיכל* שהתייחסה לנושא השרשור הזה כתבה שהבן שלה בן 17). זה שוב מחזק את הדעה שהתרופה לא משפיעה על הבן שלי, כי אני מבינה שהמינון שהוא מקבל יחסית למשקלו הנמוך, הוא מינון גבוה. אולי הערב ניהיה חכמים יותר. תודה, פרי

peri101

New member
חזרנו מהרופאה והיא המליצה לנו על

תרופה בשם קלונקס בנוסף לריספרדל שיישאר רק בערב. מישהו מכיר?

אני מכירה...

חלק מחולי הפיברומיאלגיה (שהיא המחלה שאני חולה בה) נוטלים קלונקס. יש לה תופעות לוואי, ישנוניות בעיקר, והתמכרות (אבל זה תלוי באדם), בסה"כ לפי מה ששמעתי זו תרופה טובה לטיפול במצבי חרדה, יעילה מאוד.

smo

New member
על כל אחד השפעה אחרת

זה קודם כל. שיר קיבלה ריספדרל בגיל מאוד צעיר, 5, לתקופה קצרה והיא היתה סמרטוט. זה היה נורא. עכשיו אנחנו שוב מנסים משהו שירגיע אותה, אבל זאת תרופה לטיפול בחרדות. סורבון.25 מ"ג ביום, מחולק במהלך היום. שיר בת 11. יש לה עדיין ימים שהיא לא רגועה והיא נושכת את עצמה, והיאלא שקטה בבי"ס. למרות שבבית אין כמעט כלום. אמרה לי הרופאה שאולי תוספת קטנה של ריספדרל תרגיע, כי זה עוזר לקשב וריכוז. אין שום סיבה להיות נעולים על כלום. הכל ניסוי ותהייה. ואם את מרגישה שזה לא זה, מיד להפסיק.דעתי. ניסינו ריטלין במינון מאוד גבוה, 30 מ"ג, לא בהדרגה, שהפך אותה לגמרי, היה נורא. הפסקתי עם זה אחרי יומיים.

peri101

New member
היי SMO

קודם כל תודה על התשובה. בקשר לריספרדל, גם לנו אמרו שעדיף לתת ריספרדל כי זה עובד גם על הצד הקוגנטיבי, ויכול לשפר את ההתארגנות ואת יכולת הלמידה שלו, חוץ מהעובדה שהריספרדל מפחית חרדות (כך אמרו לנו לפני 3 שנים), אבל אצל הילד שלי זה ממש לא עובד, הוא לא מסוגל לשבת לרגע אחד למרות מתן הריספרדל. כל מה שהוא לומד זה תוך כדי הליכה או ריצה. לגבי הריטלין, גם אנחנו ניסינו כשהיה קטן מאוד, אבל הוא נתקף בחרדה, לא היה מסוגל לעשות צעד אחד בלי להיצמד אליי. וגם אנחנו מיד הפסקנו עם זה. שוב תודה, פרי

smo

New member
הי פרי,../images/Emo184.gif

ריטלין מגביר חרדות, בגלל זה הוא ממש לא טוב לשיר. חוסר השקט שלה הוא חרדתי. אז למה להמשיך עם הריספדרל, אם הוא לומד תוך כדי ריצה??? זה לא נכון. לא הציעו לכם לנסות אולי שתי תרופות במקביל? גם אני ......מיכל.

peri101

New member
היי מיכל (SMO )

לא הציעו לנו שתי תרופות במקביל אף פעם. נראה לי שאנחנו פשוט נפסיק עם זה (הבוקר כבר לא נתנו לו, רק בערב הוא קיבל כי אנחנו חוששים שלא יירדם, ונראה מה יהיה השישי-שבת. דרך אגב, אני זוכרת אותך טוב, אבל לא שכרתי את השם הפרטי שמאחורי הכינוי. פרי

smo

New member
מקווה שיהיה שישבת רגוע!../images/Emo1.gif

כשיר היתה עכשיו עם הריטלין, היא לא ישנה כל הלילה...זה היה סיוט. לקח להשפעה יומיים לצאת ממנה אחרי שהפסקנו את הכדור וקיבלתי את הילדה שלי בחזרה עם התרופה הנוכחית אין השפעות על שינה או אוכל. ב ה צ ל ח ה, מיכל

ויווש

New member
פרי, מאוד חשוב../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אם את חושבת להפסיק לו את התרופה הזאתי, תתיעצי עם פסיכיאטר איך להוריד לו את זה. אני הפסקתי לניסים פעם בבת אחת וזה היה סיוט, עד שאמרו לי שאסור להפסיק ככה. נאמר לי שכל שבועיים מורידים חצי מיליגרם. אביבה

peri101

New member
היי אביווש

בינתיים הורדתי 1 מ"ג של הבוקר, והבוקר בינתיים עבר כמו כל בוקר של שבת.לא רואה הבדל. את ה-1 מ"ג של הערב נוריד בהמשך אולי אחרי שנדבר עם הרופאה מחר. נראה מה היא תגיד. אביווש, תודה

למעלה