יש לי שאלה חשובה לגבי חוזה שכירות

debra36

New member
יש לי שאלה חשובה לגבי חוזה שכירות

אני גרה בדירה שכורה כבר שנה וחצי, כשחתמתי חוזה היה מזגן שעובד, (למרות שבמהלך הזמן אני שילמתי על התיקון פעמיים כי בעלת הדירה סירבה)כרגע המזגן לא עובד והיא אמרה שאינה מוכנה להשקיע בתיקון ומוכנה להביא לי מאוורר?!
יש לי זכות לבקש הורדה בשכר דירה בגלל שאין מזגן?

nir422

New member
תשובה לפנייתך בנושא המזגן שאינו עובד

דברה שלום.

התשובה לשאלתך, על מי לשאת בעלות תיקון המזגן את או בעלת הדירה אמורה להימצא בחוזה השכירות שחתמת עם המשכירה.

עניין זה לרוב צריך להיות מוסדר בגוף חוזה השכירות ואני יכול לספר לך מניסיוני האישי שהוא מעורר מחלוקת רבות בין שוכר למשכיר בשלב המו"מ לפני החתימה על החוזה.

במידה ואין התייחסות לשאלה הזו בחוזה השכירות, קשה להשיב לשאלתך ואני לא בטוח שישנה הכרעה ברורה בנושא זה בראי בית משפט, במידה ועניין זה לא סוכם מראש.

מה שאני כן יכול להגיד לך זה שביחסי שוכר משכיר מקובל לרוב שכל תיקון בדירה שנובע מבלאי סביר חל על המשכיר ולא על השוכר.

מכאן שעל בעלת הדירה לשאת לכאורה בעלות התיקון במידה ומדובר בקלקול במזגן שנגרם מבלאי סביר ותוך שימוש רגיל שלך במזגן.

לא היתי מציע לך להחליט חד צדדית על הפחתה בשכר הדירה מאחר ומהלך שכזה כרוך בסיכון רב עבורך של הפרת חוזה והגשת תביעת פינוי.

במקום זאת, היתי מייעץ לך לנסות להסביר ולשכנע את בעלת הדירה שבמדינת ישראל , בשנת 2012, שימוש במזגן זה דבר אלמנטרי בכל דירה שאינו נחשב למותרות וכי אין זה סביר שאם תעזבי את הדירה (בתום תקופת השכירות) היא תמצא שוכר אחר שיסכים לשכור את הדירה מבלי לקבלה עם מזגן תקין ופועל ולכן מוטב שהיא תישא בעלות זאת על מנת שלא לאבד שוכרת טובה.

בהצלחה,

debra36

New member
תודה, בעלת הדירה מתעקשת לא לתקן

הלואי שתפנה אותי לפני סיום החוזה לפחות אני אמצא דירה במצב יותר טוב באותו מחיר...

גם דוד חשמל יכול להיתקלקל . אז על מי התיקון,?

כמובן על בעל הדירה. כך גם המזגן . התיקון על בעל הדירה . ב100%

raz1005

New member
בהמשך לשאלתך

בדר"כ ברוב הסכמי השכירות מופיע סעיף של תיקון בלאי סביר, בנוסף גם ואין סעיף בלאי סביר על בעלת הדירה החובה לתקן את המזגן, זה לא שגרמת נזק למזגן, ולכן הדבר נחשב בחזקת החזקה שוטפת של הנכס,
לא הייתי ממליץ לך להוריד משכ"ד כי היא עלולה לטעון ובצדק מבחינתה להפרת הסכם, ואל תתפלאי אם תמצאי את עצמך בברוך משפטי שבו בעלת הדירה תהיה צודקת לחלוטין....

לשאלות נוספות ניתן לפנות למייל האישי שלי raz.dira1@gm,ail.com

בהצלחה.

למעלה