יש לי שאלה דיי דחופה

יש לי שאלה דיי דחופה

הדג קרב שלי קבל צבע אפרפר (הוא בדרך כלל אדום עם גוונים כחולים בוהקים), הוא נראה כאילו הוא מתקשה לנשום ושוהה הרבה בקרקעית האקווריום. אני משתדלת לעזוב אותו הרבה בשקט אבל יש לי הרגשה שהוא גם לא אוכל, הסנפירים שלו נראים קצוצים וחלק לבן (מאיפה שהוא נושם) התחיל לבלוט... מזה אומר? יש סיכוי שהוא עוד יתאושש?

roeeya

New member
הדג לא נשמע במצב טוב,

תתחילי מהחלפת מים גדולה 50-60% ונמשיך משם.
פרטים לגבי האקו' ושגרת הטיפול בדג יעזרו מאוד

תודה שחזרת אליי

אני מחליפה לו את המים כמעט כל שלושה ימים והכוונה זה שאני שוטפת את כל האקווריום וכל אבן שנמצאת שם. יותר מזה אני לא יודעת מה עוד ניתן לעשות. בדרך כלל הוא היה יושב בחדר עם מזגן שפתוח רוב מהזמן אבל הוצאתי אותו עכשיו הוא יושב מול חלון.
לפני מספר חודשים הוא היה דג מאוד אקטיבי שאהב לאכול ולהתנפח שראה את נקבות הקרב שיש (יש לי שלוש מהם באקווריום נוסף).
אם יש לך הצעות נוספות אשמח לשמוע.
נ.ב מה אמור להיות הטמפרטורה הכי גבוהה באקווריום ומה לעשות כשזה גבוהה מידי...
האקווריום שלו זה קערה שמוכרים בכל חנות חיות. ניסיתי להכניס לו עציץ מפלסטיק אבל נראה לי שזה תרם לכל השתלשתלות המצב...

kobi_2

New member
היי

עכשיו יגידו לך שאת צריכה אקווריום בגודל מקרר לדג הזה,אבל לא...

מניסיון יש לחבר שלי 2 אקווריומים קטנים עם דגי קרב ב 2 חדרים שונים,בלי מזגן,רק אחת לשבוע הם מדליקים מזגן לכמה שעות בצהריים,והדגים כבר שנה וחצי,ושניהם חיים,מאכילים אותם פעם ביום.

הטעות היחידה שלך לדעתי,לפי מה שסיפרת,זה ההחלפות מים,אסורר להחליף מים כל שלושה ימים,בואי נגיד שאסור להחליף מעולם את כל המים,אלא אם כן יש איזו בעיה,אחרת הדג נכנס לסטרס ועלול לחלות ואף למות.

יש להחליף כ 30 אחוז אחת לשבועיים,ומומלץ בעזרת שואב רפש,במיוחד אם אין לך פילטר...

בהצלחה

nirc2

New member
החלפות מים

אכן, הבעיה נראית לי בהחלפות המים.
אסור להחליף את כל המים ובטח שלא כל שלושה ימים.

מומלץ לעשות החלפה של בערך 30 אחוז מהמים, לא יותר. וכמובן, עם אנטיכלור.
אם אין פילטר אני הייתי דווקא ממליץ על פעם בשבוע ולא שבועיים.

אם זו צנצנת קטנה, הייתי ממליץ שלא יהיה בו חצץ או כל מצע אחר.
סתם נתקע שם אוכל שלא נאכל ומזהם את המים. אי אפשר לשים בגדלים האלה אוכלי קרקעית ושאיבת רפש היא אף פעם לא מאה אחוז יעילה, וגם ככה אין שם צמחיה אז זה לא באמת נחוץ...

טמפ' - כמו כל דג טרופי אחר, בין 22 ל30 מעלות יהיה בסדר.

לגבי הגודל, כמובן שעדיף אקווריום גדול יותר, אבל גם אני גידלתי במשך כשנה וחצי דג קרב בצנצנת של 3 ליטר, והוא היה בסדר גמור.

roeeya

New member
לא משנה מאיפה תחליפי את המים

חיים של דג בצנצנת יהיו קצרים...
זה לא הדרך האידיאלית לגדל אותם

nirc2

New member
אוי אוי זה מזכיר לי בדיחה

בדיחה מתוך לורל והארדי (השמן והרזה), יש קטע שהם נורא צמאים, אבל יש להם רק כוס מים אחת, אז הם מחליטים שכל אחד ישתה בדיוק חצי כוס.

הארדי לוקח את הכוס ושותה את כולה. לורל מתרגז עליו וצועק: מה עשית?! הבטחנו אחד לשני שנשתה רק חצי כוס!
אז הארדי מתמם ואומר: אבל החצי שלי היה החצי התחתון...

roeeya

New member

למעלה