יש לי בעיונת :)

MegA~MooN

New member
יש לי בעיונת :)

התחלתי לכתוב יומן חלומות לעשות בדיקות מציאות (כבר לפני יומיים) אבל ברגע שהתחלתי לכתוב את היומן ואת ה- WILD אני לא זוכרת חלומות שהיו לי! ל-ג-מ-ר-י לא זוכרת!! כלום.. נאדה.. למה זה ואיך אני נפטרת מזה?? תודה.................

Variety

New member
זכירת חלומות.

MegA~MooN : אי זכירת חלום יכולה להגרם מהרבה דברים, זה בטוח לא מכתיבת יומן חלומות. אי זכירת חלומות לרוב נובע מחוסר שינה. יכול להיות שאם ניסית את ה WILD זה לקח לך זמן (אם לא ישנת מספיק שעות) ולא זכרת. תן לזה עוד זמן, זה לא בא בבת אחת. אתה תתחיל להזכר. גם לפני השינה תגיד ותחזור על זה: ``בבוקר אני אזכור את חלומותי`` או כל משפט באותו עקרון. אבל אל תצפה להצלחה מיידית, החפזון מהשטן. זה רק יתסכל אותך אם תראה שאתה לא זוכר. אתה צריך סבלנות, אל תתן לתסכול לגבור עליך. גם אני בהצחלה לא זכרתי חלומות, אבל עם הזמן, מצליחים. בהצלחה, Variety-

טיפ יעיל מאד שיעזור לך

שלום לך, מתוך הרבה מאמרים שקראתי בנושא וגם מתוך נסיון עצמי, השיטה הכי יעילה היא זאת - לפני שאת הולכת לישון חיזרי במשך כמה דקות בראש על המשפט ``בבוקר אני אזכור את כל החלומות שלי בצורה מפורטת !!`` ובאמת תתכוני לזה !! כשאת מתעוררת הכי הכי חשוב זה לא לזוז ולהישאר עם עיניים סגורות, במשך 10-7 דקות הדבר היחיד שאת עושה הוא מנסה להזכר מה חלמת הלילה, בשום אופן אל תחשבי על שום דבר אחר ואל תתני לשום מחשבה אחרת להתרוצץ לך בראש ( כמו מה את מתכוונת לעשות היום לדוגמה ) , אם את לא ניזכרת נסי מדיי פעם לשנות תנוחה ולנסות שוב, את תראי שבתחילה תיזכרי בפרטים מאד קטנים אשר תוך זמן קצר יהפכו לקיטעי חלום שלמים מפורטים וארוכים, חשוב מאד שתישארי כל הזמן הזה עם עיניים עצומות ולא תיפקחי אותן ועוד יותר חשוב מייד כשאת קמה מהמיטה לרשום הכל כולל כל הפרטים הקטנים שזכרת, אני מבטיח לך שעם השיטה הזאת תוך יומיים שלושה תתחילי לזכור טוב טוב את החלומות שלך ( אני עד שניסיתי את השיטה הזאת לא זכרתי כלום מהחלומות שלי ) ואם יש לך כוח ואת לא עצלנית אז דבר שמאד עוזר ליזכור חלומות הוא להתעורר בעזרת שעון מעורר בערך חצי שעה לפי הזמן ומיד לחזור שוב לישון, כשתתעוררי תזכרי הרבה חלומות בדרך כלל. שיהיה לך בהצלחה ! אלון

MERD!

New member
אבל יש לזה קצת חיסרון..

לפחות אצלי.. היום בבוקר עשיתי אתזה שהתעוררתי המשכתי לישון (בלי קשר שבפעם הראשונה שהתעוררתי נרדמתי עוד פעם בגלל זה.. :)..) פעם שניה זכרתי דברים והמשכתי להזכר עם עניים עצומות אבל איך שקמתי לרשום שכחתי הכל!(חוץ מכמה פרטים קטנים שרשמתי אותם)

שוב - איך לזכור מצויין חלומות !

איך זוכרים מצויין חלומות ! שיטה שעובדת ב - 100 אחוז תוך פחות משבוע - 1. חשוב מאד לישון לפחות 7 שעות בלילה וכל המרבה הרי זה משובח ( החלומות הארוכים והפוריים ביותר מתרחשים בשעות הבוקר המוקדמות וככל שישנים יותר כך יש יותר חלומות והם יותר ארוכים וגם זוכרים אותם יותר טוב ). 2. ברגע שמתעוררים ( טוב אחרי שמכבים את השעון המעורר ) להשאר עם עיניים סגורות ובאותה תנוחה בה מתעוררים, בשום אופן לא לפקוח עיניים ! ( כמה שפחות אינפורמציה שתיכנס בשלב העדין הזה לראש כך יהיה לכם קל הרבה יותר לזכור את החלומות שיש להם נטיה להעלם זמן קצר מאד לאחר שמתעוררים ), הכי חשוב כאמור - לא לפקוח עיניים ! 3. במשך 10-7 דקות לנסות להזכר מה חלמתם הלילה, שאלו את עצמכם ``מה חלמתי הלילה ??`` ואז לנסות להיזכר, חשוב מאד - בשום אופן לא לתת למחשבות לינדוד לכיוונים אחרים כמו מה תעשו היום, חובה במשך כל הזמן לנסות להיזכר מה חלמתם גם אם לא זוכרים כלום בדקות הראשונות, תחילה תתחילו להיזכר בפרטים קטנים אשר תוך זמן קצר מאד יהפכו לקיטעי חלום ארוכים ומפורטים מאד. 4. אם לא ניזכרים בכלום נסו לשנות תנוחה במיטה, כמה שזה נשמע מצחיק התברר שזה עובר, כמה כמה זמן לשנות תנוחה ולנסות שוב להיזכר יש לעבור בראש שוב ושוב על כל פירטי החלומות שזוכרים ואז לקום ולרשום הכל הכל, אין שום סיבה לישכוח כשקמים מהמיטה אם קודם לכן עוברים על כך בראש ומשננים את הפרטים. כמו שאמרתי עוזר מאד אם מתעוררים עם שעון מעורר חצי שעה לפני הזמן ואז מיד חוזרים שוב לישון. השיטה הזאת עובדת ורק צריכים לנסות אותה במשך כמה ימים, ככל שמתמידים איתה הולכים וזוכרים כל בוקר הרבה יותר מאשר בלילה הקודם, חשוב מאד לרשום ביומן כל פרט שזוכרים ( טוב מי שלא רוצה לרשום פרטים אישיים מדיי למקרה שמישהו בבית ימצא את היומן אז אפשר כמובן לצנזר ולא לרשום דברים אישיים מדיי אך חוץ מהפרטים האלו חובה לרשום הכל הכל !! חשוב מאד לדירבון זיכרון החלומות ! ) בהצלחה ! אלון

MegA~MooN

New member
Thanx...

סופסוץ הצלחתי לזכור חלום שהיה לי.... ויש לי עוד שאלה- אם אני סופסוף מצליחה להגיע לחלום צלול- גם אותו אני רושמת ביומן?? ואני ממשיכה לרשום חלומות כל הזמן????

MegA~MooN

New member
ועוד משהו-

אם כשאני אגיע לחלום צלול ואוכל לשלוט בהם (הלווווווואי) אני אוכל להפסיק לחלום חלומות צלולים מתישהוא?????

תשובות לשתי השאלות שלך

קודם כל כן, את חייבת לרשום כל חלום שלך, ובעיקר חלום צלול !! זה כל הכייף !! התברר כי כתיבה פיזית של החלומות שלך ביומן היא פעולה הגורמת להגברה דרמטית ( שהולכת וגדלה ) של זיכרון החלומות שלך, לכתוב יומן חלומות זה כיף ובעיקר זה כיף אחרי כמה שבועות או חודשים לעבור על היומן ולקרוא את כל ההרפתקאות שעברת בלילות ובעיקר את החוויות שעברת בזמן חלום צלול !!! זה הכיף ! יומן חלומות הוא המעצור היחיד שעוצר את בדרך כלל את רוב האנשים מלנסות חלומות צלולים, כי יומן חלומות דורש השקעה של 15-10 דקות כל בוקר ( כולל הזמן שנשארים עוד במיטה ומנסים להיזכר בחלומות ) ויש אנשים שלא מוכנים להשקיע את הזמן הזה בבוקר ולכן הם מפסידים את החוויה המיוחדת במינה הזאת, כל השאר הרבה יותר פשוט, כי אחרי שכותבים יומן חלומות ומתחילים להיזכר ממש טוב בחלומות אז מה שנישאר בעיקרון לעשות זה הרבה בדיקות מציאות במשך היום שזה דבר קל מאד ( בדיקה של כמה שניות שעושים בראש בכל פעם שניזכרים ). ואין לך מה לפחד מכך שלא תוכלי להפסיק לחלום צלול, מה שצריך להדאיג אותך זה איך כן לחלום חלומות צלולים וכמה שיותר, להפסיק לחלום חלומות צלולים זה קל מאד, הקושי זה להתחיל לחלום אותם ! דרך אגב ככל שתתמידי ותמשיכי להתאמן יהיו לך יותר ויותר חלומות צלולים ויהיה לך יותר קל ליצור אותם. ביי ביי אלון

Variety

New member
תשובות

MegA~MooN: חלומות צלולים רושמים כמו כל חלום אחר. הכי כיף לרשום חלומות צלולים, כי זה לרשום דברים ממש מגניבים של מה שעשיתי בחלום, אם אני בחלום עושה את הדבר הכי מגניב ומשוגע, אני ארצה לרשום את זה, זה מעין תיעוד של ההצלחות. בקשר להפסקת החלומות הצלולים, אני בהתחלה, גם שאלתי לגבי זה, פחדתי שכל החלומות שלי יהיו צלולים ושאני לא אוכל להפסיק את זה, זה בכלל לא ככה. ראשית כל, אם לא רוצים להיול צלולים בחלום, אפשר לזרום עם החלום, ואז עם הזמן שוכחים שחולמים. וגם אפשר לבקש לפני השינה ``הלילה יהיו לי חלומות רגילים!`` למרות שאני לא מבין למה שמישהו ירצה לעשות כזה דבר, חלומות צלולים זה כיף לא נורמלי. Variety-

lucid_d

New member
עוד תשובה לשאלתך

יש כמה (כמוני ופרויד) שטוענים שהכל ברצון, תשב/י וממש תתאמצ/י אבל ממש, לא סתאם ממש!!! והזכרון יגיע 100% lucid_d

למעלה