יש כאן הורים מאנגליה?

applebee

New member
יש כאן הורים מאנגליה?

היי. אנחנו כרגע גרים בטקסס ונמצאים לקראת סוף רילוקיישן של 4 שנים. יתכן שנחזור לארץ אבל מחכים למסמכים ודרכון פולני (שלי) ואז בתכנון הגירה לאנגליה. אשמח לשמוע קצת על החיים, איפה כדאי להתפקס על מגורים, ואיך איכות החיים בכלל?

מישהו???

אני לא בטוחה שיש פה אנשים פעילים שחיים באנגליה. אני חיה בסקוטלנד אם זה עוזר, אבל יש הבדל גדול בין סקוטלנד ואנגליה מבחינת הבירוקרטיה
נחכה ונראה, ואם לא יהיו פה תשובות אני יכולה לנסות לעזור לך בדרך אחרת
בכל מקרה, המון המון בהצלחה

בכל מקרה, שווה להיות יותר ספציפים לגבי מה זה אומר איכות חיים. כל אחד מאיתנו יגדיר את זה אחרת

applebee

New member
תודה!

גם סקוטלנד מענין לשמוע... בית פרטי גדול (באים מטקסס ��) חינוך טוב לילדים, האם יש ישראלים/יהודים מסביב? מה מצב האיסלם מסביב? אנטישמיות? נוחות שירותי רפואה ואיכותם?

לגבי סקוטלנד

אני חיה על אי, אז איכות חיי גובהה ביותר. החינוך פה מעולה לדעתי, אבל אין לי אפשרות להשוות כמובן. אני מאוד מרוצה.
בערים הגדולות יש קהילות יהודיות, בעיקר בגלזגו, כולל בית ספר יהודי.
בערים הגדולות יש מידי פעם סיפורים על אנטישמיות ויש אזורים שיש בהם יותר מוסלמים.

אחד ההבדלים הגדולים בין אנגליה לסקוטלנד זה נושא הבריאות. קופ"ח = NHS נשונאל הלף סרווס. בסקוטלנד לא משלמים על שירותי הרפואה, להוציא רפואת שיניים ואופטומטריסט, לא על פגישות עם רופאים ולא על תרופות. אם תשאלי אותי, זה אחד הדברים שישתנה בשנים הקרובות כי זה פשוט לא אפשרי, אבל ככה זה כרגע.
מזג האויר בסקוטלנד הוא יותר קיצוני מבאנגליה.
מחירי הבתים בסקוטלנד זולים יותר, אבל זה כמובן תלוי איפה באנגליה ואיפה בסקוטלנד. אדינבורו מאוד יקרה.

אשמח לענות על עוד שאלות

applebee

New member
תודה!

אנחנו שוקלים את איזור אנגליה והיינו רוצים קצת קהילה ישראלית או יהודית מסביב. לא בטוחה שרוצה לשלוח את הילדים לבי״ס יהודי בעיקר בגלל חשש מאנטישמיות אבל טוב לדעת שמערכת החינוך טובה. כרגע בארה״ב הרמה הלימודית גבוהה ואין סובלנות לאלימות וזה חשוב לי (בי״ס רגיל ציבורי). תודה בינתיים. ממשיכים בתהיות ואולי אציק לך בהמשך.

alphadelta

New member
שאלה לגבי דרכון פולני

איך זה עוזר לחיים בבריטניה? האם אפשר לחיות עם דרכון אירופאי בבריטניה אחרי הברקסיט?

forglemmigej

New member
אחרי 29/3/2019 אי אפשר להתישב יותר בבריטניה

אותו דבר גם לאזרחים בריטיים ברחבי האיחוד

applebee

New member
דרכון פולני

ממה שחקרתי רצוי לעבור לשם לפני מרץ 2019 אם כי הממשל עוד לא החליט מה יהיה גורל האזרחים האירופים שם אחרי מרץ. טוענים שיתכן ותהיה מערכת הגירה שונה לאזרחים אירופים. לא ידוע. אני ממשיכה לעקוב אחרי חדשות בענין.

למעלה