יש גאווה !!

davidfainshtein

Member
מנהל
פופוליזם זול

עם כל הרעש והצלצולים על נושא הבטיחות בנתב"ג, עוד לא אירעה בו ולוא תאונה רצינית אחת בשנים האחרונות, מה שאי אפשר לומר על כמה מהשדות המתקדמים ביותר בעולם כמו LAX, JFK, סכיפהול, הית'רו וכו'. שלא לדבר על שדגות בדרום אמריקה, מזרח אירופה ומקומות אחרים. טוב שלא השווה את נתב"ג למנחת מטוסים קלים באיזה חור בלב האמזאונס.

Eldar S

New member
"לא אירעה בו תאונה רצינית אחת"

זה לא משנה את העובדה שנתב"ג הוא פשוט גרוע מבחינה בטיחותית.

ctk123

New member
האם צריך לחכות לאחת ???

הרי אם תהיה כאן תאונה אחת ה' ירחם מי שילך כאן.

shno

New member
הוא בסה"כ אומר את אשר ליבו

לא ראיתי שהוא הביא אסמכתא כלשהי לדבריו, כך שניתן להסיק שמדובר בדעה אישית (וכאן עולה השאלה - אם מדובר בדעה אישית, הכיצד יודע מר אברהם קמחי מה מצבו של נמל התעופה של טהרן?
). השאלה גם במה השדה "גרוע" - האם מבחינה בטיחותית? האם מבחינה תפעולית? האם מבחינה שירותית? האם מבחינת נוחות לנוסע? האם מבחינה תכנונית? האם מבחינה עיצובית? או האם מבחינת מכלול הדברים? בכל מקרה, אמירה זו סותרת לחלוטין את תוצאות הסקר שהובאו לפני כמה חודשים לפיו נתב"ג הוא השדה הטוב ביותר או השני הטוב ביותר באירופה או משהו כזה (עוד קביעה שאני אישית לא מסכים איתה, כי לדעתי נתב"ג איננו שדה כל כך טוב, אבל אני גם לחלוטין לא מקבל שהוא השדה השני הגרוע בעולם. הוא לא שדה גרוע, פשוט לא שדה כל כך טוב לדעתי. עניין של טעם).

Eldar S

New member
הוא מדבר על הצד הבטיחותי

"הסוף יהיה שלא ניתן יהיה לסגור את הפער והתוצאה תהיה אסון תעופתי" "אנחנו קרובים מאוד למצב שבו הרשויות הבינלאומיות יורידו את דרגת הביטחון של נמל התעופה בן גוריון" לא דובר כאן על נוחיות הנוסע, ולכן אין סתירה עם תוצאות הסקר שהזכרת (בסקר בדקו את נוחות הנוסע אם אני זוכר נכון).

shno

New member
זה גם מה שאני מניח

אבל שוב - אלא אם יביא אסמכתא לדבריו שטהרן ונתב"ג הם נמלי התעופה המסוכנים בעולם - אני יוצא מנקודת הנחה שהמרמור/תסכול/כעס מדברים מגרונו, ולא הידע.

bangy1

New member
יש גאווה בכך שמר לפידות מתפטר

סוף סוף קם אדם אחראי שהופקד על נושא מסוים וכשהוא רואה שאיננו מצליח להזיז דברים מתפטר ואז יקרה אחד מהשניים , ההתפטרות תנענע את המערכת ואכן רשות התעופה תתפקד כפי שמצפים ממנה או שנצטרך לחכות לאסון או לכמעט אסון ואז המערכת תתפקד כפי שצריך . מה שמדהים אותי שהשר הכוחני מר מופז , שיסלחו לי אוהדיו , לאור התנהלותו הפוליטית אינני מבין כיצד נהיה רמטכ"ל מודה שאיננו שולט על מה שקורה במשרדו , ופקידיו עושים ההיפך מההוראות שהוא מעביר להם

NNN747

New member
שטויות!!!

על כל GO AROUND מסכן שקורה בנתב"ג מוציאים בYNET כתבה עם כותרת אדומה וזוהרת, העיתונות אוהבת להגזים ולעשות מעכבר פיל. הרי ככה מתנהל נמל תעופה- הפקח מכוון את המטוסים. במקרה שמטוס נע בכיוון לא נכון או שצריך לבצע הקפה נוספת אז הפקח מדווח לו על-כך, אין שום דבר יוצא דופן- ככה מתנהלת הפעילות בנמה"ת. שילכו לJFK, LHR או CDG ויראו כמה "כמעט תאונות" יש שמה ביום אחד בודד. חוץ מזה למה כל התלונות, התקנת ILS30 נעשית כבר בימים אלה ובקרוב גם המגדל יחודש.

למעלה