ישראל 2004

Mindtraveller

New member
ישראל 2004

המצב פה כל כך רע ודפוק שאני ישבתי איזה חצי שעה בנסיון לכתוב משהו הגיוני על מה שאני מרגיש, אבל ש כל כך הרבה דברים שיש לתת את הדעת עליהם שזה נורא מסבך ומבלבל ובעיקר מתסכל. אני חושב שמה שקורה זה לא בסדר- גם מבחינה כלכלית שדופקים עוד יותר את מי שאין לו כלום, גם מבחינה מדינית שעושים כל כך הרבה טעויות, שלפעמים חושבים- האם יכול להיות יותר גרוע? או- איך אפשר לתקן את המצב הזה? אולי צריך את כל הכסף שעכשיו מפנים לצרכים הביטחוניים (כמו להקים גדר הפרדה) להפנות למאמץ מוגבר של פינוי ההתנחלויות ומצאת פיתרונות למתנחלים להתיישב בתוך תחומי המדינה? כי הרי כשייחתם הסכם שלום עם הפלשתינאים (אמן אמן) ותהיה רגיעה- יהיה אפשר לבקר בכל מיני מקומות (קדושים). להיפך- עכשיו במקום שזה יהיה מסוכן ובעייתי זה יוכל להיות קל יותר בלי חשש לפגיעה של האנשים. מה שיקרה זה שפשוט אותו בנאדם שרוצה לבוא למקום כלשהו יצטרך לעבור איזשהו גבול (אני לא בטוח אם הוא יהיה אפילו פיזי) ואז הכל יהיה בסדר. אם כזה דבר יקרה- הרי שכל כך הרבה כסף יוכל לזרום לכיוונים החיוניים כמו חינוך ורווחה ואז באמת יהיה טוב. אבל הבעיה העיקרית היא אם בכלל מה שכתבתי אפשרי- ואם כן- מה אנחנו יכולים לעשות שזה יקרה? מה אנחנו יכולים לעשות כדי להביע את עמדותינו- מעבר להפגנות. אף פעם לא חשבתי על האפקט של הפגנות- האם יש אפקט בכלל? אם לא אז איך אפשר לגרום להן להיות אפקטיביות? כל כך הרבה שאלות............. אני מקווה שיש פה עוד אנשים שחושבים (פחות או יותר) כמוני או אם יש מי שיוכל לעזור לי למצוא תשובות צריך להעלות את הנושא הזה לרמת צעקה ענקית בכל הארץ, ולא רק בקרב תנועת הנוער שלנו. צריך לסחוף כמה שיותר אנשים, להסביר להם ולשכנע אותם שחשוב שיבינו מה קורה ושיביעו את דעתם, וביחד נוכל לעשות דברים טובים. מאחל לנו מאבק רציני נגד התכנית הזו והמדיניות הזו של נבחרי עמינו

MxIxAx

New member
הבעיה:

בסביבות מאה מיליארד שקלים מוקצבים להתנחלויות אני גם חושב שהתקציב לחרדים הוא מופרז, אבל זה משהו אחר לגמרי, שאני כבר לא חושב שהוא בעיה למדינה כמו פעם. בכלל הדעה שלי היא בעד היכחדות הציונות והקמת מדינה דו לאומית באזור, אולי זה גם ירדן, אנאערף, אם זה יקרה אני לא זה שיחליט איפה חוץ מהחלק הזה של הים התיכון.

למעלה