ישראלי בן 17 פרץ את כרטיס הנסיעה האלקטרוני

מצב
הנושא נעול.

Shirley808

New member
הרב קו נפרץ
צפוי....
מטרופולין ודן - כמה סיבוך עם רב קו אחד!
שאלה לחברי הפורום היקרים, לפני שבועיים הטענתי ברב-קו שלי 100 ש"ח בחברת מטרופולין. זה נהפך למאתיים ש"ח בגלל שהייתי אז רשומה בתור נוער. כאן הכול היה טוב ויפה. כשבאתי לנסוע בפעם הבאה באוטובוס של חברת דן אמרו לי שאין שום כסף מוטען, והכסף המוטען היחיד שיש הוא לחברת מטרופולין. בשיא חוצפתם של מטרופולין, הם לא הודיעו לי שזה רק מתאים לחברה שלהם - מה שהפוך מדן - אם אני מטעינה בדן זה גם מתאים למטרופולין. אז הטענתי עוד 100 ש"ח שיהיו לחברת דן. היום נסעתי באוטובוס של מטרופולין והייתי בטוחה שיירד לי מהמאתיים ש"ח שהטענתי, אך זה לא קרה, והם הורידו מהכסף שהטענתי כביכול לחברת דן! כשביקשתי מהנהג הנרגן של האוטובוס להוציא לי את היתרה על כל הרב-קו, היה כתוב שהכסף שהטענתי במטרופולין "לא פעיל" מה זה אמור להביע? זה אומר שאני לא יכולה לנצל עכשיו את המאתיים ש"ח האלו עד שייגמר לי כל הכסף שהטענתי בחברת דן? התקשרתי לשרות לקוחות של מטרופולין וענתה לי שם פקידה שלא הבינה דבר בנושא, כתבה את שמי ואמרה ש"תעביר את זה הלאה". אני לא מבינה מה הולך פה... אשמח לתשובה ממי שמבין בנושא.

טיפ_טיפ

New member
הרב קו נפרץ
צפוי....
תיזכורת: בזמנו היה פה דיון
עד כמה קל לפרוץ למאגרי מידע או לחילופין עד כמה בלתי נמנע זה שמידע ידלוף החוצה. האמת
כל הכבוד לילד. לא רק שהוא מסביר עד כמה קל לפרוץ אלא הוא גם מסביר בצורה מאוד יפה את הבעיתיות שבאיסוף מידע ולאן המידע הזה הולך אח"כ.

קו 415

Active member
עד כמה קל לפרוץ למאגרי מידע או לחילופין עד כמה בלתי נמנע זה שמידע ידלוף החוצה. האמת
כל הכבוד לילד. לא רק שהוא מסביר עד כמה קל לפרוץ אלא הוא גם מסביר בצורה מאוד יפה את הבעיתיות שבאיסוף מידע ולאן המידע הזה הולך אח"כ.
בעבר ביקשתי דו"ח מסופרבוס על הנסיעות שלי
וללא היסוס, אחרי שהיזדדהתי הפקידה עלתה לאינטרנט, הכניסה את פרטי המשתמש שלה, ואז הדפיסה את הדוח שלי: כולל: שעה, תאריך, קו, וסכום שולם/קוד. היא הדפיסה את זה, ובתחתית הדף קיבלתי את הקישור אל האתר הזה...

cwen

New member
הוא לא פרץ למאגר המידע
הוא פרץ לכרטיס אחד.

הרדוף3

New member
הוא לא פרץ למאגר המידע
הוא פרץ לכרטיס אחד.
ועכשיו הוא יכול לנסוע בחינם באוטובוסים !
הוא אומנם פרץ לכרטיס אחד בלבד, אבל יש באפשרותו להטעין את הכרטיס בעצמו ולנסוע בחינם באוטובוסים. כמו כן, יש באפשרותו להפיץ את המידע כיצד ניתן לפרוץ כרטיסי רב קו בפורומים שונים באינטרנט. הוא יכול גם להטעין לחבריו את כרטיסי הרב ב-50% (או יותר) הנחה מאשר המחיר שגובים מפעילי התח"צ השונים, לדפוק קופה וגם לדפוק את מפעילי התח"צ ומשרד התחבורה.

cwen

New member
ועכשיו הוא יכול לנסוע בחינם באוטובוסים !
הוא אומנם פרץ לכרטיס אחד בלבד, אבל יש באפשרותו להטעין את הכרטיס בעצמו ולנסוע בחינם באוטובוסים. כמו כן, יש באפשרותו להפיץ את המידע כיצד ניתן לפרוץ כרטיסי רב קו בפורומים שונים באינטרנט. הוא יכול גם להטעין לחבריו את כרטיסי הרב ב-50% (או יותר) הנחה מאשר המחיר שגובים מפעילי התח"צ השונים, לדפוק קופה וגם לדפוק את מפעילי התח"צ ומשרד התחבורה.
אם הוא באמת יצליח לטעון נתונים
עד כה הוא הצליח רק לקרוא אותם.

הרדוף3

New member
אם הוא באמת יצליח לטעון נתונים
עד כה הוא הצליח רק לקרוא אותם.
לדעתי יש באפשרותו גם להטעין את הכרטיס
ואם הוא יכול להטעין את הכרטיס, כל אדם עם ידע במחשבים וכירטוס יכול לעשות את אותו הדבר. האינטרנט מלא באתרים שניתן ללמוד מהם כיצד פועלים מחשבים וכרטיסים שונים...

cwen

New member
לדעתי יש באפשרותו גם להטעין את הכרטיס
ואם הוא יכול להטעין את הכרטיס, כל אדם עם ידע במחשבים וכירטוס יכול לעשות את אותו הדבר. האינטרנט מלא באתרים שניתן ללמוד מהם כיצד פועלים מחשבים וכרטיסים שונים...
זה מה שכתוב שם
"עם עוד מעט עבודה אוכל בלי בעיה לטעון את הכרטיס בכמה נסיעות שאני רוצה, ואפילו לשנות פרטים" זאת אומרת, הוא עדיין לא עשה את זה. הוא הצליח לשנות את המידע על הנסיעות, אבל לא את הפרטים של עצמו או לטעון כסף. יכול להיות שהשני הרבה יותר מסובך מהראשון.

הרדוף3

New member
זה מה שכתוב שם
"עם עוד מעט עבודה אוכל בלי בעיה לטעון את הכרטיס בכמה נסיעות שאני רוצה, ואפילו לשנות פרטים" זאת אומרת, הוא עדיין לא עשה את זה. הוא הצליח לשנות את המידע על הנסיעות, אבל לא את הפרטים של עצמו או לטעון כסף. יכול להיות שהשני הרבה יותר מסובך מהראשון.
הכתבה מהווה אתגר גדול לזייפנים...
הכתבה משמשת כמקור השראה להאקרים ולזייפנים. אם ניתן לשנות את המידע על הנסיעות, אז מה הבעייה להטעין את הכרטיס בכסף ? פשוט צריך זמן, קצת מחשבה ויצירתיות.

הכתבה מהווה אתגר גדול לזייפנים...
הכתבה משמשת כמקור השראה להאקרים ולזייפנים. אם ניתן לשנות את המידע על הנסיעות, אז מה הבעייה להטעין את הכרטיס בכסף ? פשוט צריך זמן, קצת מחשבה ויצירתיות.
זו לא הכתבה אלא הכרטיס האידיוטי

אורי404

New member
הדבר מוכיח את הטיעון בעד אנונימיות של הכרטיס
ואת הויכוח החריף שהתנהל נגד הנהגת תעודת הזהות הביומטרית. התגובה של דובר דן מוזרה עד מבישה
אוהד, עם הטלפונים הנייידים כיום
קל לדעת היכן האדם נמצא. כך, שכרטיס הרב-קו עצמו פחות מהווה בעיה, מן העובדה שלאזרחים ולתושבים רבים יש טלפון נייד. סביר להניח שיש יותר אנשים עם טלפון נייד, מאשר בעלי כרטיסי ה"רב-קו" השונים.

olli3

New member
מנהל
קל לדעת היכן האדם נמצא. כך, שכרטיס הרב-קו עצמו פחות מהווה בעיה, מן העובדה שלאזרחים ולתושבים רבים יש טלפון נייד. סביר להניח שיש יותר אנשים עם טלפון נייד, מאשר בעלי כרטיסי ה"רב-קו" השונים.
כאן אתה טועה ידידי
דבר ראשון זה נקרא איכון. דבר שני חייב צו בית משפט על מנת לבקש מהחברה הסלולארית להוציא מידע כלשהו (אם זה על איזור מסויים בזמן מסויים או על מספר סלולארי ספציפי. דבר שני רשת פלאפון בשיטת השידור CDMA, המכשיר שולח אות בכל פעם שהוא נדלק, מקבל שיחה, מוציא שיחה, שולח סמס, מקבל סמס ובהיעדר פעולות אלו כל 15 דקות הוא "מדווח" היכן הוא נמצא (קרוב לאיזה משדר הוא נמצא או בפי העם "אנטנה". רשת פלאפון בGSM (הדור השלישי החדש שלה) אינני יודע איך עובדת אך משער שכדוגמת סלקום ואורנג'. המכשיר "מודיע" כאשר הוא נדלק, מקבל שיחה, מוציא שיחה, מקבל ושולח סמס וכו' וכאשר אבדה הקליטה ובהגיעו לאיזור עם קליטה התחדש השדר. במירס אינני זוכר איך זה עובד אך הוצאת הנתונים משם היא איטית מסורבלת ועולה המון המון כסף ככל שהזמן עובר. אין לכל אזרח גישה למידע הזה אלא לגורמים מוסמכים ובקבלת צו שופט בית משפט בלבד.

אורי404

New member
כאן אתה טועה ידידי
דבר ראשון זה נקרא איכון. דבר שני חייב צו בית משפט על מנת לבקש מהחברה הסלולארית להוציא מידע כלשהו (אם זה על איזור מסויים בזמן מסויים או על מספר סלולארי ספציפי. דבר שני רשת פלאפון בשיטת השידור CDMA, המכשיר שולח אות בכל פעם שהוא נדלק, מקבל שיחה, מוציא שיחה, שולח סמס, מקבל סמס ובהיעדר פעולות אלו כל 15 דקות הוא "מדווח" היכן הוא נמצא (קרוב לאיזה משדר הוא נמצא או בפי העם "אנטנה". רשת פלאפון בGSM (הדור השלישי החדש שלה) אינני יודע איך עובדת אך משער שכדוגמת סלקום ואורנג'. המכשיר "מודיע" כאשר הוא נדלק, מקבל שיחה, מוציא שיחה, מקבל ושולח סמס וכו' וכאשר אבדה הקליטה ובהגיעו לאיזור עם קליטה התחדש השדר. במירס אינני זוכר איך זה עובד אך הוצאת הנתונים משם היא איטית מסורבלת ועולה המון המון כסף ככל שהזמן עובר. אין לכל אזרח גישה למידע הזה אלא לגורמים מוסמכים ובקבלת צו שופט בית משפט בלבד.
תודה על הפירוט. טוב לדעת.
למרות, שכפי שאני מכיר יש דברים, שהם אמורים להיות פרטיים (שלא לאמר מסווגים) ויד הפקידים קלה. כך שלא אופתע, שלמרות הדברים, שכתבת (שאני, כמובן מאמין לך), אין איזושהי פרצה.

באג2003

New member
כאן אתה טועה ידידי
לא בית משפט ולא נעליים!!
משטרתנו המציאה דבר שנקרא מסלול שנקרא "עוקף בית משפט" כנסו קראו והחכימו: http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100520_1169565

Mar Garina

New member
כאן אתה טועה ידידי
השאלה הנשאלת היא
האם בדרכים *לא פורמליות* יש לעבריינים יכולת לגשת למידע הזה. נניח, חבר שלהם עובד בחברה סלולרית. לכאורה צריך להיות פיקוח חמור על כל מי שנגיש למידע הזה, ובאופן כללי, אני לא חושב שאפשר באמת לשמור על מאגר מידע הרמטי, במיוחד לא בארץ עם כל גישות החפיפניקיות, ה"יהיה בסדר", וכיפוף החוקים כשמכרים מבקשים משהו.

הרדוף3

New member
השאלה הנשאלת היא
האם בדרכים *לא פורמליות* יש לעבריינים יכולת לגשת למידע הזה. נניח, חבר שלהם עובד בחברה סלולרית. לכאורה צריך להיות פיקוח חמור על כל מי שנגיש למידע הזה, ובאופן כללי, אני לא חושב שאפשר באמת לשמור על מאגר מידע הרמטי, במיוחד לא בארץ עם כל גישות החפיפניקיות, ה"יהיה בסדר", וכיפוף החוקים כשמכרים מבקשים משהו.
לאור כשלונותיה הרבים של המשטרה...
אין לגורמים עבריניים שום בעייה לגשת למסדי הנתונים של החברות הסלולריות ומפעילי התח"צ. אם מרשם האוכלוסין של משרד הפנים מופץ חופשי ברשתות שיתוף הקבצים, אז הדרך למסדי הנתונים של המפעילים הסלולריים ומפעילי התח"צ קצרה ביותר.

וזה הפטנט לא לגלות את מיקומך דרך הנייד:
1. הוצא את הסוללה לחלוטין מהמכשיר כאשר אתה לא רוצה שאיש יידע את מיקומך והחזר אותה למכשיר לאחר שתצא מהאזור שבו הינך מעוניין בהסתרתך. תוכל להשתמש באותו זמן בסלולרי אחר שמספרו ידוע רק לך - עדיף של חברה מחו"ל. 2. הצמד מגנט חזק אל מכסה הסוללה מצידה האחורי. הדבר יגרום לטישטוש במסך החברה העוקבת. נסה ותהנה !

olli3

New member
מנהל
וזה הפטנט לא לגלות את מיקומך דרך הנייד:
1. הוצא את הסוללה לחלוטין מהמכשיר כאשר אתה לא רוצה שאיש יידע את מיקומך והחזר אותה למכשיר לאחר שתצא מהאזור שבו הינך מעוניין בהסתרתך. תוכל להשתמש באותו זמן בסלולרי אחר שמספרו ידוע רק לך - עדיף של חברה מחו"ל. 2. הצמד מגנט חזק אל מכסה הסוללה מצידה האחורי. הדבר יגרום לטישטוש במסך החברה העוקבת. נסה ותהנה !
ואתה חושב שאינני מכיר זאת?
לא ראיתי לנכון להוסיף זאת כי אינני סבור שלאדם מן השורה יש כוונה להסתיר את מיקומו, זה שציינת את זה הוא דבר שאין לדעתי צריך לשתף את הכלל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה