ירידה רוחנית

חושבת25

New member
ירידה רוחנית

לצערי קורה לי ובעיקר בזמנים שלא קל לי,במקום להתחזק ברוחניות,אני יורדת.זה לא נמשך תקופה ארוכה אבל כשאני בתוך,קשה לי וכמה שאני רוצה לצאת ולהתחזק,אני לא עושה מאמץ(כמו עצלנות כזו וחוסר חשק)יש לציין שבזמנים שאני חזקה ברוחניות,טוב לי עם עצמי,אני נהנת להתפלל ואני הרבה יותר שמחה,היה צריך לקרות בדיוק הפוך לא?מה עושים עם זה?

ב נ י ה ו

New member
מה עושים? לדעתי שואלים בדיוק את השאלה ששאלת

אבל לא בפורום ולא אף אחד אחר חוץ ממך. כשאת לבד עם הקב"ה בזמן חשבון נפש באמת ובכנות. אין אדם שיודע יותר טוב ממך באיזו דרך את יכולה לעורר את עצמך להתחזקות ולכן הטוב ביותר הוא שאת תעני על השאלה של עצמך.

BAT ISRAEL

New member
תתפללי לה` שיתן לך כוח להתמודד ..

תבקשי אפילו לא רק בתפילה.. תראי ותרגישי שאת לא נופלת

חושבת25

New member
צודק

השאלה הזו לא מתאימה לפה והאמת לא נראה לי שאקבל פה תשובה.מצידי שימחקו אותה.כי באמת רק אני יודעת מה יחזק אותי ואם יש אנשים שמתאימים לעזור לי בכך,לא נראה לי שהם כאן.מצד שני אולי יש בנות שתעזרנה בתגובות פה.אפשר להמליץ על ספרים או שיעורים וכו.לי זה לא ממש יעזור כי אני מודעת לכל,רק צריכה יותר רצון ליישם.

את האמת שזו שאלה שעוברת

אצל כל אדם שפוי. . .זה קורה וימשיך לקרוא לכל אחד .זה טבע העולם .לזה נבראנו ובגלל זה יש לנו יצרים וכוחות להתמודד עם זה .יש דברים בחיים שמיאשים אותנו מכל מיני סיבות שבעולם .התפקיד שלנו זה לראות את זה בצורה של ניסיון ולנסות להתגבר על זה .את לא ילדה את נשמעת בוגרת .צריך להיות לך שק של מעמורות בחיים .שיהיה לך בהצלחה ותעמדי חזק בניסיונות

דא``ג טיפ קטן

אחד הדברים שעוזרים לאדם להתגבר על ניסיון שהוא נמצא בו .זה הידיעה שהוא בירידה/בניסיון .זה עוזר לו לחשק את הניסיון .ואת עצם ההכרה בזה תעזור לך . . .

ניראלי שאין אדם בעולם שלא נתקל

עם השאלה הזאת...לכל אדם יש עליות ויש ירידות בחיים כשאני במצב של ירידה אז אני מעודדת את עצמי שזאת ירידה לצורך עליה חחח ובעז``ה ה` יעזור לכולנו להתגבר על כל מכשולי החיים

לדעתי העשירה...

הפיתרון הוא די קל, פשוט להתחזק בנושא של אמונה וביטחון.. תקבעי לעצמך. בספר של החזו``א `אמונה ובטחון`...

חושבת יקרה,

כאחת שעוברת לצערי ג``כ ירידות רוחניות מפעם לפעם, יש לי כמה דברים לאמר לך: דבר ראשון תדעי שזה שאכפת לך וכואבת לך הירידה, ולא אדישה, זה מראה שאת עדיינ מחוברת... גם כשאת מרגישה רחוקה ותלושה תזכרי שלמרות הכל ה` נשאר אבא שלך והוא עדיין אוהב אותך ולמה שלא תבקשי ממנו במילים פשוטות וכנות שיפתח לך את הלב ויקרב אותך אליו?! דבר שני, אני עוד בסמינר והשנה התמזל מזלי ויש לי מחנכת שמוסרת שיעורי יהדות מדהימים ומעוררים. את כבר לא בסמינר אבל את יכולה ללכת לשמוע הרצאות... זה טבעי שבכל מירוץ החיים זה טבעי שיש ירידה ולכן צריך לפנות זמן ומקום לרוחניות... וכל פעם אחרי שאת שומעת רעיון יפה ומרגישה שאת נפתחת מבחינה רוחנית , תבקשי מה` שתישארי במצב הזה וההתלהבות לא תרד. רב אחד אמר לנו שכדי שהדברים לא ישארו באויר צריך לקבע אותם ולתת להם תוקף מעשי ולכן כל פעם שאת מתעוררת תקבלי על עצמך קבלה ... זהו פחות או יותר. שיהיה בהצלחה

קליט

New member
חסי , לא נראה לי שכדאי שתוסיף

על עצמה קבלות מחייבות , אלא יותר של התבוננות, השתדלות ללמוד ספר מחזק, להתאוורר .

דבר מוכר גם

אצלי זה קרה בתקופה האחרונה אבל אין מה לעשות צריך להחזיק ידים ולהתגבר על הקשאים שבחיים

זירו0

New member
בוקר טוב

כשאדם בעצבות הוא יורד ברוחניות, תהי בשמחה וזכרי יש מי שמלוה אותך ונמצא איתך בכל רגע ורק הוא זה שיושיע אותך, הוא דאג דואג וידאג לך, ואגב יהודי אף פעם לא מסתכל אחרוה (פרושו: מה עשיתי או חלילה לאן הגעתי) יהודי מסתכל רק קדימה! מה לעשות מעכשיו ולא להישאר או להעצר בנקודה השלילית, בהצלחה.

קליט

New member
כך זה שבזמן שאנו בדיכי

אין לנו חשק לכלום . חושבת, ממש לא מזמן סיפרת לנו שעברת קטע קשה , אז זה טבעי שהעצבות חוזרת לפעמים . * העבודת ה` שלנו -לוקה בחסר - אנו עובדים את הקב``ה כי התרגלנו , וגם כי אנו מפחדים מעונש , התפקיד שלנו -במיוחד כעת- הוא להתעלות ולהתחבר יותר להקב``ה ולמצוותיו הנעימים , להתחזק באמונה שה` מנהל כל פרט ופרט, והכל הוא לטובתינו , ושלא התארסנו עד עכשיו - כי לא הגיע הזמן ! . . . יש את הספרים הנפלאים ``בגן האמונה המבואר`` , ואת הספר ``עשרה נסיונות`` ויש עוד הרבה ספרים והרצאות מחזקות, יש הרצאות בטלפון של אגודת ``קול הלשון`` ו``קול הדף`` , תראי פרטים ב``המדריך החרדי`` . בהצלחה !

kiss 18

New member
אוף!

דווקא כשיש לי מה לומר! חייבת להרוס!?? חחח סתם סתם.

רבי נחמן אומר...

שאסור להתיאש, גם אם אדם נפל ממדרגתו. כי הקב"ה עדיין איתו , מחכה לו!! הלוואי שנהיה כולנו בשמחה תמיד....

lost my self

New member
כבר אמר רב ישראל סלנטר

יש לו לאדם את ימי האהבה וימי השנאה... הרבה תפילות וכוחות נפש צריך כדי לעבור את ימי השנאה האלו... המון בהצלחה, ואולי באמת תנסי לקרוא איזה ספר טוב שיחזק אותך....

למעלה