יפנית והצבא

Efeary

New member
יפנית והצבא

בגלל שאני מדברת יפנית קיבלתי זימון מהצבא למבחנים בנושא (כנראה, הכל מאוד מעורפל), העניין הוא שאני לא מדברת ברמה שהיא שפת אם, אני מדברת ברמה טובה. המבחנים אמורים להיות רק בכתיבה וקריאה, תחום שאני הרבה יותר חלשה בו מדיבור. רציתי לשאול את דוברי היפנית שניגשו למבחנים האלה האם הרמה הנדרשת גבוהה מאוד?האם יש לי בכלל טעם לגשת למבחן או שכדאי לוותר עליו מראש, האם הוא משפיע וכו'. תודה מראש

GnomeBubble

New member
לא ידעתי שהצבא מחפש דוברי יפנית

אבל נראה לי שהרבה אנשים מקנאים בך עכשיו
כשאני התגייסתי לא ידעתי יפנית בכלל, ככה שבכל מקרה לא הייתי מקבל זימון כזה. לדעתי את יכולה לגשת רק כדי לראות מה זה, ואם תצליחי. אין לך מה להפסיד.

jonbaum

New member
תתפלא

בהמשך הפרוזדור איפה שאני הייתי בצבא היה מישהו שעסק ביפנית, אבל מדובר במשהו שושואיסטי שהשתיקה יפה לו.

GnomeBubble

New member
^_^

האמת ששאני בטוח שיש דוברי יפנית בחיל המודיעין, אבל חשבתי שיש לצה"ל מספיק יפנים יפנים לגייס.

Efeary

New member
P:

הבעיה היא שאני לא חושבת שיש לי סיכוי להצליח, אז השאלה היא מה יש לי להפסיד!...אם זה משפיע על דברים אחרים. נראה לי שאני אתקשר לשאול

GnomeBubble

New member
אני לא חושב שיקרה שום דבר רע אם תכשלי

הדבר היחיד שיש לך להפסיד זה את הזמן שיקח המבחן. את בטוחה שהוא רק בכתב ואין דרישה גם להבנת הנשמע?

Efeary

New member
אני בטוחה,

כי הם מאוד הדגישו את זה שמדובר בבדיקת מיומנויות קריאה וכתיבה...

JPing

New member
המבחן הוא דיאלוג קטן

אם אני זוכר נכון כ 200 מילים . ברמה של JLPT 4 או קצת יותר :)

GnomeBubble

New member
באמת?

זה לא קשה במיוחד. ואפילו לא צריך להיות הרבה קאנג'י. אתה יודע אם עברת?

JPing

New member
זה היה קל

הגעתי לשלב הרעיונות ואז האפילפסיה גברה עלי :(

GnomeBubble

New member
לרגע לא הבנתי למה אתה מתכוון ../images/Emo6.gif

אולי גם הדיסלקציה גברה עליך
זה בטח די מציק לך בלימודי קאנג'י, לא? לי יש רק דיסגרפיה שמסתכמת בכתב יד מכוער, אבל בעידן המחשב אפשר להסתדר עם זה יופי.

JPing

New member
לא מציק בכלל .

יש לי למען האמת הקאנג'י גורמים לכך שאין לי הרבה שגיעות כתיב ביפנית ( אני זוכר את הקנג'י ומקשר אותה לחפץ )

JPing

New member
תורידו את היש לי בהתחלה

שניתי ניסוח ושחכתי למחוק את ה "יש לי"

JPing

New member
אני ממש לא מרוכז היום

עברתי על תוכנות אימון ה קנג'י שלי ובמקום WEST רשמתי WESH :(

Efeary

New member
באמת??..

אני שמעתי שיש מילים שלא משתמשים בהן בשפת היומיום, ואני מצפה לאיזה מאמר כלכלי על הנסיקה במחירי מניות או משהו נוראי כזה..... טוב, נחיה ונראה! :p

JPing

New member
אצלי היה דיאלוג קטן

אם לא שינו הקטע היותר קשה אמור להיות כתיבת קורות החיים והשאלה לגבי מה אתה רוצה לעשות בצבא :).בכל מקרה את תקבלי דף קטן אם כל השאלות מכיוון שאין מבחן מאורגן ( אצלי הדף היה חם מהמדפסת ליזר ). לגבי מילים קשות: יש מילים שהם לא נפוצות בשפת היום יום אבל זה לא היה זוועת עולם. נ.ב. יכול להיות שיש מבחנים שונים למסלולים שונים, אני לא יועדתי לתרגום אלא לפענוח ותרגום ( שונה לגמרי) . מה גם שמבחנית החשיבות למודיעין זה המסלול הכי פחות חשוב (לעומת שחקים, גמא ועוד אלפי מיוניים ) ורוב הסיכויים שאם תצלחי לעבור את מבחני היפנית תעברי את מבחני שחקים ( בגלל מבחן השפה המדומה שהוא קל ולמען האמת יחסית דומה לדקדוק יפני {SOV , אם המרת שמות לתארים קלה , ואם פרטיקולות :) )

zippe

New member
צבא ושפות

לפי מה שאני נוכחתי לדעת, הצבא מעוניין לגייס אליו דוברי שפות (חוץ מערבית) ברמת שפת אם. הצבא מבקש נכונות ללמוד פרסית/ערבית ואותן הוא כן מלמד ומביא לרמת שפת אם, אבל שפות נוספות הוא מבקש רק דוברי שפת אם
הלוואי והיו מלמדים אותי שפה נוספת בצבא, נניח טורקית. זה לא שאני יודע ערבית ברמה הרבה יותר גבוהה

Efeary

New member
הלוואי

שהייתי יכולה לצאת מהצבא עם שפה נוספת ברמה גבוהה! פרסית וערבית נשמעות לי מרתקות. אין כמו שפות

jonbaum

New member
ערבית ברמת שפת אם???

אני עשיתי את כל הקורסים האפשריים בערבית בצבא, ומה שיצא לנו מהם זה משהו רחוק מאוד מערבית ברמת שפת אם. הקורסים האלה נותנים את הידע הספציפי מאוד שצריך בשביל סוגי העבודה שצבא דורש, ולא מילה אחת יותר מזה. כיום, דרך אגב, אני בקושי זוכר מילה בערבית.

למעלה