יעוץ או הקשבה

יעוץ או הקשבה

האם אתם מייעצים או מקשיבים ? מה לדעתכם יותר אפקטבי ייעוץ או הקשבה ? שחבר מגיע ומספר על בעיה, האם את\ה מקשיב או מייעץ ? שאת\ה מספר על בעיה האם את\ה מחפש הקשבה או עיצה ? מה דעתכם על המשפטים - 1) לכל אחד יש את כל התשובות בתוכו 2) הייעוץ מגיע מתוך עולמו של המייעץ ולכן הוא לא אוביקטיבי 3) ההקשבה היא אנמית ולא תורמת 4) מי שלא מייעץ מפחד לקחת אחריות אז... הקשבה או ייעוץ

דגנית

New member
תלויי מה האדם רוצה באותו הרגע..

האם החברה רוצה אוזן קשבת ומישהי שתקשיב לה או שהיא רוצה גם הצעות ורעיונות ודעות שונות בהקשר למה שהיא מספרת. לפעמים אנשים רוצים רק לדבר ושמישהו יקשיב להם.

freearth10

New member
תלוי...

תלוי מי האדם, מה הקשר שלי איתו, באיזה מצב הוא נתון ועד כמה העצה שלי תוכל לעזור לו. ברוב המקרים אני מעדיפה לשאול שאלות ושהאדם יגיע לבד אל התשובות. לפעמים אני יודעת שיעוץ הוא הדבר האחרון שהוא צריך ולכן גם כשהוא מבקש זאת, לא אומר לו מהי הדרך שלי. לפעמים אדם זקוק לדחיפה קלה, לאישור של: אתה בדרך הנכונה. 1.
2.
3.
4. תלוי מי הוא האדם.
מאיה

ייעוץ או הקשבה?

בתור חבר אני מקשיב ומשתדל לא לייעץ. אם לוחצים עלי לייעץ אני מגיב בשאלות ונותן לאדם שמולי להוציא את התשובות מעצמו. אני לא מספר על בעיותי לחברים כי כולם אנשים טובים (באמת) וישר רצים לייעץ מה טוב ומה לא. וכל אחד מספר את הסיפור שלו. לפי דעתי ייעוץ הוא לא אוביקטיבי ומושפע מהחוויות ומהעולם הפנימי של המייעץ שהם לא תמיד נמצאים בכפיפיה אחת עם מבקש הייעוץ. שנה טובה לכולם אביב

הקשבה והכוונה

אני יותר מקשיבה וקשובה אני בכלל חושבת שהטוב ביותר הוא להקשיב ולכוון את האדם אל עצמו פנימה (זה גם הנוהג שלי) להאיר ולגלות מקומות חבויים ונשכחים. שנה טובה ומתוקה אסיה

להקשיב ולכוון את האדם אל עצמו פנימה

להאיר ולגלות מקומות חבויים ונשכחים... וואו, קראתי והרגשתי צורך לחזור על כל מה שאני חושב באמצעות המשפטים שלך

03333

New member
../images/Emo20.gif האוזן שומעת... והלב מקשיב...

תלוי מה נכון לי לאותו מעמד ולאותו הרגע... לא תמיד אני מצליחה או יכולה להקשיב... ויש הקשבה שקטה... ויש הקשבה פעילה... יש הקשבה מלאה... ויש הקשבה חלקית... הקשבה היא גם למה שלא נאמר...
אבל אם אני אתיחס למה שנכון לעשות באופן כללי אז... תמיד באה קודם ההקשבה... ואם יש צורך... ואפשרות... גם לייעץ זה נהדר... לפעמים יש צורך רק בהקשבה... לפעמים מי שלא מייעץ... פשוט לא יכול לעזור באותו הרגע עבור אותו אדם... ולהקשיב זה תמיד נפלא... אבל לא תמיד אפשרי... וגם זה בסדר... חשוב להיות קשוב לאמת שלך... ולהיות קשוב לאחר עוזר... לך...
נכון לכל אחד יש את כל התשובות בתוכו... זה לא אומר שאין צורך בהקשבה או עצה... כל אדם צריך אוזן קשבת ולב שומע... נכון מאוד שהייעוץ מגיע מתוך עולמו של המייעץ... אך... ולכן הוא לא אוביקטיבי... לא בהכרך... אם הוא בא מהקשבה... בלי שיפוטיות... ומלב נקי ופתוח להבנה... שההחלטה איזה שלא תהיה... נתונה ביידי השואל... ?
עצה טובה שווה זהב... ורק השואל יודע את ערכה בליבו...
ההקשבה מחבקת את קול הנשמה של האדם... ומעצימה את הנפשות הפועלות בתמיכה הדדית...
שנה טובה ונפלאה... שנזכה להיות קשובים אחד לשני... באהבה... שמחה ... והכרת תודה...

למעלה