ים

shusa25

New member
חלמתי הלילה על אירוח חברים חדשים לא מוכרים. נראה שאחד מהם נדלק על בנזוגי והציע לו ללכת לים. החלטנו שנלך. בנזוגי נסע איתו ואני נכנסתי הביתה לארגן את הקטנה ולצאת. הרגיש לי שאני מחפשת הרבה זמן יחסית לארגן את הדברים מגבת משהו לשבת עליו וכו..הרגיש לי שכסר חמש פלוס ואמרצי חקטנה שאולי הישאר בבית והיא לא רצתה.הלכתי גם לחדר של הקטנה וראיתי שהאוהל שלה היה מצוקמק כזה והרמתי והזזתי שיפתח לגודל האמיתי וראיתי בפנים תיק שלה ובדקתי שהכל בפנים מחשש שמא גנבו. ואחכ הלכתי לחדר שינה שלנו ומהחלון ראיתי שהגיע איש ובדק את החלון של הסלון (ראו משם) ונראה שיש קרע ברשת וניתן להיכנס פנימה בזמן שהחברים ישבו בסלון. נבהלתי והרגיש לי שהחברים החדשים מתכננים אולי לפרוץ אלינו. יצאתי לסלון ופשוט ביקשתי מכולם לצאת. היה שם גבר ואישה שהיו זכורים לי במיוחד. ציינתי בפניהם את אשר ראיתי ואת חששותיי ושאני לא מוכנה לזה. התחילו לצאת . הזוג הסתכל עלי במבט חודר. הגבר אמר אם יוכח אחרת מה תעשי ויצא והסתיר אצלו סכין ארוכה שהייתה על השולחן. ציינתי בפניו שראיתי את הסכין ויחזיר. הוא החזיר ולקח סכין קצרה יותר ואמרתי שיחזיר והוא חזר ולקח את ידי ונראה שכמעט חתך לי אצבעות ושם השעון המעורר צילצל הבוקר והתעוררתי.

אלישבע777

Well-known member
חלמתי הלילה על אירוח חברים חדשים לא מוכרים. נראה שאחד מהם נדלק על בנזוגי והציע לו ללכת לים. החלטנו שנלך. בנזוגי נסע איתו ואני נכנסתי הביתה לארגן את הקטנה ולצאת. הרגיש לי שאני מחפשת הרבה זמן יחסית לארגן את הדברים מגבת משהו לשבת עליו וכו..הרגיש לי שכסר חמש פלוס ואמרצי חקטנה שאולי הישאר בבית והיא לא רצתה.הלכתי גם לחדר של הקטנה וראיתי שהאוהל שלה היה מצוקמק כזה והרמתי והזזתי שיפתח לגודל האמיתי וראיתי בפנים תיק שלה ובדקתי שהכל בפנים מחשש שמא גנבו. ואחכ הלכתי לחדר שינה שלנו ומהחלון ראיתי שהגיע איש ובדק את החלון של הסלון (ראו משם) ונראה שיש קרע ברשת וניתן להיכנס פנימה בזמן שהחברים ישבו בסלון. נבהלתי והרגיש לי שהחברים החדשים מתכננים אולי לפרוץ אלינו. יצאתי לסלון ופשוט ביקשתי מכולם לצאת. היה שם גבר ואישה שהיו זכורים לי במיוחד. ציינתי בפניהם את אשר ראיתי ואת חששותיי ושאני לא מוכנה לזה. התחילו לצאת . הזוג הסתכל עלי במבט חודר. הגבר אמר אם יוכח אחרת מה תעשי ויצא והסתיר אצלו סכין ארוכה שהייתה על השולחן. ציינתי בפניו שראיתי את הסכין ויחזיר. הוא החזיר ולקח סכין קצרה יותר ואמרתי שיחזיר והוא חזר ולקח את ידי ונראה שכמעט חתך לי אצבעות ושם השעון המעורר צילצל הבוקר והתעוררתי.
הי שוסה,

א. החלום עמוס ואינו ברור. להבא נסי לנסח במשפטים קצרים יותר. הפסקה הבאה לא היתה ברורה לי לגמרי, העתקתי.

החלום מהרגיש לי שכסר חמש פלוס ואמרצי חקטנה שאולי הישאר בבית והיא לא רצתה. הלכתי גם לחדר של הקטנה וראיתי שהאוהל שלהאוד עמוס ולא לגמרי ברור.
ב. חסר רקע לחלום! מה עורר חלום זה? מה קדם לחלום? לכל חלום לצרף רקע של ארועים או מחשבות שקדמו לחלום.
ג. מה הרגשת כשאר התעוררת מהחלום (זה כמובן לא חלום אחד אלא שנים או יותר)
כשאקבל תשובות , אוכל לקבל רעיונות לפרושים.

shusa25

New member
א. מה לא ברור במלל? השעה הרגישה לי מאוחרת לנסוע לים משום מה והבת הקטנה שלי התעקשה בכל זאת ללכת והלכתי לחדר שלה להביא דברים לים ואז ראיתי את כל הבלגן שם
ב. האירועים שקדמו- בדיוק חזרתי מסופש קסום עם חברה בתא ואכן כמובן בילינו בים. הבת שלי הייתה אצל ההורים שלי בזמן הזה ובנזוגי בבית. האמת הפעם לא יודעת מה עורר חלום זה. אולי משהו שאבא שלי אמר לי ועדיין חושבת על זה- הוא סיפר שבבוקר של יום שישי- שתיים לפנות בוקר הבת שלי עמדה וניסתה להגיע לפינה מסוימת בלי קול. היא ניסתה פעמיים. לא בטוחה אם העיניים שלה היו פתוחות או עצומות. אבא שלי חושב שהיא ראתה שם מישהו או משהו והלכה לקראתו. הוא בעדינות לקח אותה והשכיב אותה ושוב היא ניסתה לחזור לאותה הפינה. היא שוב החזיר אותה ברוגע ושם זה נגמר.
ג. התעוררתי מהשעון המעורר וקמתי בתחושה שאני רוצה להביא את זה על הכתב של אשכח אבל בפחד או בבהלה. רגיל.

אלישבע777

Well-known member
א. מה לא ברור במלל? השעה הרגישה לי מאוחרת לנסוע לים משום מה והבת הקטנה שלי התעקשה בכל זאת ללכת והלכתי לחדר שלה להביא דברים לים ואז ראיתי את כל הבלגן שם
ב. האירועים שקדמו- בדיוק חזרתי מסופש קסום עם חברה בתא ואכן כמובן בילינו בים. הבת שלי הייתה אצל ההורים שלי בזמן הזה ובנזוגי בבית. האמת הפעם לא יודעת מה עורר חלום זה. אולי משהו שאבא שלי אמר לי ועדיין חושבת על זה- הוא סיפר שבבוקר של יום שישי- שתיים לפנות בוקר הבת שלי עמדה וניסתה להגיע לפינה מסוימת בלי קול. היא ניסתה פעמיים. לא בטוחה אם העיניים שלה היו פתוחות או עצומות. אבא שלי חושב שהיא ראתה שם מישהו או משהו והלכה לקראתו. הוא בעדינות לקח אותה והשכיב אותה ושוב היא ניסתה לחזור לאותה הפינה. היא שוב החזיר אותה ברוגע ושם זה נגמר.
ג. התעוררתי מהשעון המעורר וקמתי בתחושה שאני רוצה להביא את זה על הכתב של אשכח אבל בפחד או בבהלה. רגיל.
שלום שוסה,

בחלום יש חשיבות לכל מילה ולכל פרט! אם משהו חסר או מיותר או לא ברור, לא עולים לי רעיונות לפרוש, ואם כן, הם אינם נכונים.
אני מקדישה זמן לפעמים שעות, על פענוח החלום ( בהתנדבות!) , ואני חייבת להבין אותו היטב.

לסעיף א.
מה שלא היה ברור במלל זה המשפט הבא שהעתקתי לך ואני מעתיקה שוב. אני לא מבינה אותו!! בחלומות כל מילה חשובה ובעיקר חשובות המילים שבהן השתמשת לאחר החלום.

הנה המשפט הלא ברור: עם ההדגש שלי באדום ותיקונים למה שכן הבנתי.

החלום מהרגיש מרגיש לי שכסר חמש פלוס ואמרצי חקטנה שאולי הישאר בבית והיא הילדה לא רצתה.
הלכתי גם לחדר של הקטנה וראיתי שהאוהל שלהאוד עמוס ולא לגמרי ברור.

ומה עמוס ולא ברור?

לסעיף ג
קמת בתחושה שאת רוצה לרשום את החלום - זה אומר שהתחושה היתה שהחלום אומר משהו חשוב.- את זה הבנתי .
אבל מה זה "רגיל"?
האם רגיל שאת קמה בפחד או בבהלה ??
לדעתי כוונתך היא – שקמת רגיל, לא בפחד ולא בבהלה. והמילה "לא" חסר. לכן תכתבי איזו גרסה נכונה.

לסעיף ב
- שאלה כללית - האם הילדה קמה והתהלכה בחדר, מתוך שינה? יש דברים כאלה ( גם מניסיוני האישי).

shusa25

New member
היי מבינה אותך ומעריכה מאוד את הירידה לפרטים ואת הזמן שלך.
מרגיש לי שכבר חמש פלוס ואמרתי לקטנה שלי שאולי נישאר בבית. לגבי הסימון השני- שהאוהל שלה מאוד עמוס במשחקים.
קמתי ללא תחושת פחד וללא בהלה.
וידועה לי התופעה של הליכה מתוך שינה וזה לא משהו שקרה איתה בעבר ולכן זה היה תמוהה לי.
תודה על ההקשבה

אלישבע777

Well-known member
שלום שוסה,

חלק א

הפתיחה היא קצרה מאוד אבל עם הרבה אינפורמציה מבולבלת ומוזרה:

חברים הגיעו להתארח אבל הם אינם מוכרים!!
אחד מהם נדלק (!) על בן זוגך והציע לו ללכת לים.
את ובן זוגך החלטתם ללכת לים, אבל רק בן זוגך נסע איתו ולא ברור מה עם שאר החברים שהגיעו.

רק החלק הזה מזכיר פעם אחת (!) - ים בכל זאת קראת לחלום בשם ים! השם ממש לא מתאים לחלום כי החלום אינו על ים. חלק א' עמוס סתירות ומוזר, מצביע על משהו מוזר שמעסיק אותך. אולי לא בהכרח מטריד, אבל לא ברור לך. הקטע מראה שבן זוגך הלך עם מישהו שהוא לא מכיר ( כנראה לים, אבל זה לא רשום!!) והשאיר אותך עם הילדה בבית למרות שגם את היית צריכה ללכת איתם. אולי יש לך איזה שהם חששות מפני אנשים חדשים, לא מוכרים, או אולי אתם רוצים להרחיב את המעגל החברתי שלכם וליצור חברים חדשים. ואולי יש חברים חדשים, אבל את אינך שותפה למעגל החברתי הזה. מה שבולט בחלום זה – העדרותו של בן זוגך מכל החלום. הוא מבלה בים, עושה חיים ואת? זה מתגלה בהמשך החלום.

חלק ב'

את הולכת לחדר הבת, כדי להתארגן לצאת (לים), אבל כבר אחרי השעה חמש ומאוחר. את אמרת לביתך שאתן נשארות בבית ולמרות שהיא לא רצתה ( להישאר) , זה לא שינה את החלטתך. את עסוקה במטלות הבית: את בודקת את אוהל המשחקים של הילדה שנראה לא ממש בסדר וזה מעורר בך חשד. הקטע ממש מפרט איך את פותחת את האוהל ובודקת את התיק שלה אם שום דבר ( מהצעצועים שלה) לא נגנב.

גם זה מוזר - מי יכול לגנוב ומה בכלל יש לגנוב? יש לך תחושות בטן שמשהו לא תקין פה. החלום מבטא דאגות כל שהן. ברקע של החלומות הקודמים , כתבת שיש לך חיי נוחות, בת מקסימה ובן זוג נפלא ושותף אבל גם בוסית קצת נוקשה, קריירה טובה אך ללא קידום, משקל מעיק מאז הלידה, ורצון לשינוי אורח חיים. בחלום הזה, את בוחרת בקיים, באזור הנוחות! לא לצאת לים עם חברים, אלא להישאר בבית ולסדר אותו. למה? כי מאוחר! מאוחר לעשות שינויים בחיים. זו התחושה שלך. ובנוסף – החדש שמישהו אולי עלול לגנוב לך את הצעצועים של הילדה. את חייבת לבדוק ולשמור בדקדקנות על הסדר ועל החפצים. אני הייתי מרחיבה את זה, שאת חשה שהזמן אוזל או אולי "נגנב לך" הזמן הוא "הצעצועים שבאוהל", הזמן עובר בסך הכל בנעימים, אבל יותר מדי טוב לך... וגם זה לא טוב! את חשה שאת צריכה לנהל את הזמן שלך אחרת, או לשנות עיסוקים קיימים. בחלום את בוחרת להישאר עקרת בית, אבל זה כנראה לא בשבילך.

חלק ג'

החלק הזה מתפתח מדאגה שמא ייגנב משהו מהאוהל של הילדה לאירוע שעלול באמת להתרחש ולא בכדי. התגלה קרע ברשת שנוצר כנראה, בזמן שהחברים החדשים (הלא מוכרים!) ישבו בסלון. ומישהו אולי הם עצמם, יכולים להיכנס ( לפרוץ!) לסלון בקלות, בעד הקרע שנוצר. והגלוי הזה מבהיל אותך!

חלק ד'

פתאום מתברר שהחברים בכלל נשארו בבית, בסלון. ואת היית בחדר של הילדה. גם את וגם בן זוגך, עזבתם את החברים החדשים לבד. עכשו המצב הזה מפחיד אותך. אולי גילית אחריות בבדיקת האוהל של הילדה, אבל התרשלת בעניין שמירה על הבית מפני אנשים שהם אינם מוכרים מספיק או "חברים חדשים". יתכן שהקטע אומר, שאת מצד אחד אחראית ומצד שני, זה בא על חשבון משהו אחר שבו את מתרשלת. יתכן שאת נשארת באזור הנוחות שלך ולא שמה לב בזמן לדברים חשודים ( חור ברשת, חברים חדשים נשארים בסלון לבד) ואז יורד לך האסימון ואת דורשת מכולם לצאת. סוף סוף את מתמקדת במטרה ( בחשד שלך) ועושה מעשה. אבל כאן חלה התפתחות מפחידה באמת! החלום הולך ומסלים...

חלק ה'

פתאום את מגלה זוג בין החברים הללו ואת מסבירה להם מדוע צריך לעזוב את המקום. הקטע אומר לך – שאת לפעמים חייבת הסברים גם בלי שהתבקשת. אולי מתוך נימוס, אולי מתוך חוסר ביטחון, אולי כלפי אנשים סמכותיים. ומה שקורה בסוף – שההסבר המנומס שלך... הופך לחרב פיפיות של ממש!

הגבר תחילה מתריס כנגדך בלגלוג,
אחר כך את רואה שהוא מסתיר סכין שהיתה שלך, את דורשת ממנו שיחזיר אותה.
הוא מחזיר, אבל לוקח סכין אחרת קצרה יותר ( נוחה להסתרה)
את דורשת שהוא יחזיר אותה
ואז הוא לקח את ידך וניסה לחתוך לך את האצבעות!

למרות הכל התעוררת רגיל ללא בהלה ( אבל הרגשת שהחלום חשוב וצריך לרשום אותו כדי שלא תשכחי)

אולי חזרתם מסוף שבוע קסום, אבל החלום אינו מבטא אירועים טובים, אלא לבטים פנימיים קשים. למען האמת, אני חשה שהחלום הזה קשה לי לפרוש. חסר לי רקע מעמיק וחלומות נוספים.

החלום מתפתח בכיוון רע, מאירוח חברים חדשים – עד כמעט קטיעת אצבעות ידייך!! כלומר הוא מדרדר מאירוע תמים לאירוע דמים ( כמעט) ואין לי אפשרות לקשר את החלום לחייך הטובים. בעלך יוצא לבלות בים וגם הבת נמצאת אבל לא ממש נוכחת. החברים שהגיעו ונעלמו מהחלום הופיעו מחדש בחלום הופכים לחשודים אפשריים בפריצה עתידית לבית או לגנבים ואחד מהם גונב ממך סכין כדי לפצוע אותך. מה קורה פה?? חלום שמסתיים מפחיד, אבל את מתעוררת רגיל. כל החלום מלא סתירות פנימיות. נכון שהחלומות הם לא פעם מלאים סתירות, וזה ידוע, אבל קשה לי לקשר את הסתירות למשהו קונקרטי. אין ספק שהחלום חשוב והוא אומר לך משהו חשוב. אול המסר הוא – שינוי. מרקע קודם אני יודעת שאת רוצה שינוי אישי. אבל בחלום – את בוחרת להישאר במקום! ואז באות הצרות. החיים שלכם טובים, אז למה לשנות? אחרים יכולים רק לקנא בכם! ( "בחלום אחרים רוצים לפרוץ לכם לבית ולגנוב את חייכם) אבל החיים הטובים, אינם תמיד טובים. את חשה בעבודה ואולי בחיים – שאין לאן להתקדם. ואת מחפשת את הייעוד שלך בחיים. אולי בחיבור בין אנשים. אבל בחלום – את מסלקת אותם ולבסוף אחד מהם כמעט חותך לך את האצבעות! כנראה שאת צריכה להמשיך לחשוב על ייעודך וגם להיזהר "מגנבים שנראים כמו חברים" אולי להיזהר משרלטנים, להיזהר מכתות מיסטיות שהורסות משפחות ( בעלך בחלום יצא מהבית עם חבר), לעמוד על המשמר ( להבחין בסכין). למען האמת – אין לי מספיק רעיונות בקשר לחלומך המדהים והנורא. תנסי למצוא פרוש משלך, אולי עכשו יעלו לך רעיונות. עם הזמן, כשיהיו לי יותר חלומות – אולי יהיה לי קל יותר לפרש חלומות כאלה.

ולמה קראת לחלום בשם "ים "? אולי בגלל ים של התלבטויות עם עצמך, עמוקות כמו ים, החלטות קשות שיכולות לגרום לך לטבוע או אולי להפך – לרכוב על הגלים? למען האמת אין לי תשובה.
אשמח לקבל את חוות דעתך המפורטת מה התאים לך מה לא. זה ייכנס לרקע שלך שיעזור לי לחלומות עתידיים. כמו כן את יכולה לכתוב פרושים משלך.

shusa25

New member
היי יקירה, קודם כל מודה לך שוב, על הפירוש המורחב והמסודר. אכן הרבה תהיות ולבטים פנימיים (לפעמים כנראה בתת מודע), אני חושבת שהמשימות הרגילות של היומיום חוזרות גם בחלום הזה- שיש בי או אולי בכל אישה את האינסטינקט ליופי וניקיון וזה חשוב לי ואני מוכנה לוותר על בילויים בשביל זה- משמע- חשוב לי שיהיה נקי ומסודר - כי זה מרגיע אותי ואז אפשר לנוח. שנית, שמי שורה(מקור השם אלכסנדרה).
שלישית, אני אכן חשה שמשהו צריך להשתנות- כפי שכבר ציינתי. ואכן החברה בה אנו חיים מאוד ביקורתית ולא כולם רואים בעין יפה את אורח החיים שבו אני ובנזוגי חיים. בעבר, נתתי לרעשי הרקע האלו לחלל פנימה והיום כבר לא. אולי הרעשים הפעם הם לגבי עצמי- אבל מתוכי ואולי מעט מהסביבה.
אני בנאדם מאוד בזבזן והכנסתי את עצמי לחובות- אני מצליחה לעמוד בהם כמובן- תמיד מצאתי פתרונות אבל איכשהו זה מתחיל להציק לי כנראה- הרעיון, המחשבה של להיות בחובות. בעבר זה לא הציק לי כי ככה גדלו הורי ותמיד מוצאים דרך להסתדר אבל אולי אני לא רוצה להסתדר? אני רוצה להיות במקום בריא כלכלית- פיזית ונפשית? לעצור איפשהו את המעגל האכזרי הזה- את זה שצריך כאן ועכשיו הכל- למלא חוסר בלתי ידוע שבסופו של דבר רק פוגע בי? להכיר בטוב שיש לי ולהסתפק בו?
אלו אולי הדברים..
ולגבי הים, אני משחר ילדותי ילדת ים. גדלתי ליד הים במשך רוב חיי, ים הוא הבית. עם השנים זה נשכח. במקרה הזה אני חושבת שבחרתי בנושא ים כי באמת הייתי בים באותו סופש וגם הבת שלי הייתה בים עם הוריי באותו זמן וגם בחלום המוטיב ים חזר. ואני מציינת שכן תכננתי ללכת לים ולהצטרף שם לבנזוגי, בחלום. הלכתי לחפש מגבת ועוד דברים על מנת שאכן נוכל להצטרף אליו בים.

שוב, תודה מקרב לך על פירושך יקירה. מאוד מעריכה.

אלישבע777

Well-known member
היי יקירה, קודם כל מודה לך שוב, על הפירוש המורחב והמסודר. אכן הרבה תהיות ולבטים פנימיים (לפעמים כנראה בתת מודע), אני חושבת שהמשימות הרגילות של היומיום חוזרות גם בחלום הזה- שיש בי או אולי בכל אישה את האינסטינקט ליופי וניקיון וזה חשוב לי ואני מוכנה לוותר על בילויים בשביל זה- משמע- חשוב לי שיהיה נקי ומסודר - כי זה מרגיע אותי ואז אפשר לנוח. שנית, שמי שורה(מקור השם אלכסנדרה).
שלישית, אני אכן חשה שמשהו צריך להשתנות- כפי שכבר ציינתי. ואכן החברה בה אנו חיים מאוד ביקורתית ולא כולם רואים בעין יפה את אורח החיים שבו אני ובנזוגי חיים. בעבר, נתתי לרעשי הרקע האלו לחלל פנימה והיום כבר לא. אולי הרעשים הפעם הם לגבי עצמי- אבל מתוכי ואולי מעט מהסביבה.
אני בנאדם מאוד בזבזן והכנסתי את עצמי לחובות- אני מצליחה לעמוד בהם כמובן- תמיד מצאתי פתרונות אבל איכשהו זה מתחיל להציק לי כנראה- הרעיון, המחשבה של להיות בחובות. בעבר זה לא הציק לי כי ככה גדלו הורי ותמיד מוצאים דרך להסתדר אבל אולי אני לא רוצה להסתדר? אני רוצה להיות במקום בריא כלכלית- פיזית ונפשית? לעצור איפשהו את המעגל האכזרי הזה- את זה שצריך כאן ועכשיו הכל- למלא חוסר בלתי ידוע שבסופו של דבר רק פוגע בי? להכיר בטוב שיש לי ולהסתפק בו?
אלו אולי הדברים..
ולגבי הים, אני משחר ילדותי ילדת ים. גדלתי ליד הים במשך רוב חיי, ים הוא הבית. עם השנים זה נשכח. במקרה הזה אני חושבת שבחרתי בנושא ים כי באמת הייתי בים באותו סופש וגם הבת שלי הייתה בים עם הוריי באותו זמן וגם בחלום המוטיב ים חזר. ואני מציינת שכן תכננתי ללכת לים ולהצטרף שם לבנזוגי, בחלום. הלכתי לחפש מגבת ועוד דברים על מנת שאכן נוכל להצטרף אליו בים.

שוב, תודה מקרב לך על פירושך יקירה. מאוד מעריכה.
הי שוסה

יפה! הכתוב ישמש כרקע לחלומות הבאים. אף כי נתת מידע רב, אבל עם זאת- צריך לכתוב תמיד רקע לחלום עצמו, כרגיל. מה שכבר רשמת בעבר, אין צורך לכתוב אם זה לא רלבנטי לחלום.

ובעניין בחירת השם לחלום "ים" שאינו מתאים לחלום, אבל כנראה מתקשר לעניין אחר -שכתבת ברקע. הבחירה בשם היא באה מתוכך ואינה אקראית. הים רחב ועמוק , נפלא ומסוכן גם יחד. יכול להיות שהים מסמל מה את רוצה לשנות כדי שחיים ( ים!!!) שלך יהיו טובים ונפלאים יותר וללא סיכון ( טביעה). אולי פיזור כספים ( ים של כספים) אולי אורח חיים בריא שמתאים לגוף ולנפש. אולי סדנאות נשים שהזכרת לא מזמן, או מעשים טובים למען הכלל – יתנו לך מנוח ויאפשרו לך לרכב על גלי הים או לצוף מעל המים בכיף. את צריכה לגלות את הים שלך ולהיכנס אליו ולא להימנע. החלום באמת היה מסובך וקשה לפענוח, אבל יש בו עוד רבדים שאת יכולה לגלות בעצמך. אני ממליצה להדפיס את החלומות ולשמור אותם ( בתיקיה). מדי פעם תוכלי לדפדף ולקרוא ולראות איך את מתקדמת. אני חושבת שזה גם יעזור לך להתקדם לעבר השינוי בו את חפצה. שיהיה בהצלחה!

למעלה