ילד שמזלזל ומתנהג לא יפה להוריו, שעושה דווקא

ילד שמזלזל ומתנהג לא יפה להוריו, שעושה דווקא

מה אומרים ביהדות על התנהגות כזו? ולא בגיל ההתבגרות - אחרי. תודה, שבוע טוב

REALI

New member
ביהדות אומרים שצריך ללכת ליעוץ אישי

כי כל מקרה לגופו.

אני מחפש מדרש רלוונטי.

תודה על התגובות עד כה. אני מחפש מדרש, דיון של המקורות בנדון .

REALI

New member
תוכל להיות יותר ממוקד מה הכיוון שאתה מחפש?

קידושין דף ל: אמר ליה רבא לרבי נתן בר אמי: אַדְיָדְךָ על צוארי דבריך(כשידך על צווארי בנך): משיתסר ועד עשרים ותרתי; ואמרי לה: מתמני סרי עד עשרים וארבעה. כתנאי: (משלי כב ו) "חנוך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה" רבי יהודה ורבי נחמיה: חד אמר משיתסר ועד עשרים ותרתין, וחד אמר מתמני סרי ועד עשרים וארבעה. פירוש רש"י: אדידך על צוארי דבריך - בשעה שעוד ידך תקיפה עליו הוי זהיר ללמדו תוכחות, ואיזה זמנו? משיתסר ועד עשרים ותרתין (גיל 16-22). פחות משיתסר אין בו דעת לקבל תוכחות כל כך ואל תכביד יסורין ותוכחות; ויותר מעשרים ותרתין יש לחוש שלא יבעט (יתמרד). "על פי דרכו": דרך שכל ימיו יהא מתנהג בו - חנוך לו בנערותו. ואיזוהי נערותו? 16-22 או 18-24. כלומר שאין לנסות לחנך אחר גיל 24\22. (ושוב- כל מקרה לגופו).

תודה, אכן אמקד: אני מחפש מדרש

הדנים בו במצוות שעל הבן לגבי האב, ולא כפי שרשמת מצוות האב לגבי הבן. שוב - תודה על הניסיונות. אהרון

REALI

New member
אותה גמרא בקידושין

אומנם לפי הניסוח שלך אתה כבר מכיר את הגמרא. בגף גוגל הבא תכנס לקישור השני מלמעלה - תלמוד בבלי מסכת קידושין... (מאתר משרד החינוך), יש שם טבלה עם הגמרא מימין והסבר משמאל. בברכה

לאונידס

Active member
כבד את אביך ואת אימך למען יאריכון ימיך

אחת משלוש מצוות שבהן יש הבטחה מפורשת לחיים ארוכים. אם אתה מאמין בהן אזי כנראה ימיו יתקצרו.

שאלות

א. מהן שלושת המצוות ב. האם רק מי שמאמין הוא זה שאמונתו מתגשמת, או שמא יש כאן אמת אבסולוטית?

לאונידס

Active member
א. לכבד את ההורים, שילוח ציפור מהקן

ומשהו עם אבן המידה. ב. לא יודע, איך אפשר לבדוק? איך אפשר לדעת כמה שנים הוקצבו לאדם וכמה נוספו לו בעקבות קיום המצוות? המצוות חלות על כל יהודי בלי קשר לצורת אמונתו, כנראה גם שלו שאלה.

למעלה