ילד, המנה הראשונה בחינם.. מבית ידיעות אחרונות

ילד, המנה הראשונה בחינם.. מבית ידיעות אחרונות

כולנו מכירים את הקטע של סוחרי הסמים.
המנה הראשונה בחינם, בנסיון לייצר התמכרות אצל הלקוח ולגרום לו לחזור ולקנות עוד סמים במחיר מלא.

ובכן, מיזם חדש מבית ידיעות אחרונות, "הזבלונים" פועל בדיוק לפי המודל הזה.
חוברת נוצצת מחולקת חינם לילדים ממש בכניסה לבתי ספר עם כמה קלפי אספנות חינם לילדים כדי לעודד אותם להתחיל לאסוף קלפים.
אתמול פגשתי שתי דיילות דוחפות לילדים את החוברת הנוצצת חינם בפתח בית הספר שלהם.

הילדים מקבלים את החוברת, ומתחילים לאסוף מתמכרים והסוחרים חוגגים.

ידיעות אחרונות, בדיוק מה שחשבתם.

seelinewoman

New member
אני רוצה להבין

הקלפים החסרים להם מופיעים בעיתון ידיעות אחגונות
ולכן חייבים לקנות אותו?

לא, יש הנחה לקוראי ידיעות אבל השיטה

היא לגרום לילד להתמכר לאיסוף הקלפים, כדי להשיג את הקלפים החסרים צריכים לקנות ממתקים, ג'אנק פוד, שתיה קלה ושאר מצרכים.
כמובן שתמיד יש קלפים נדירים שנורא נורא קשה להשיג...

המיזם הזה הוא של PMI שידועים לשמצה מסופרגול בשיתוף ידיעות אחרונות.

מאמר מדהמרקר על סופרגול (אותה הגברת מאותה חברה בשינוי אדרת)
http://www.themarker.com/news/1.1581506

seelinewoman

New member
כשהייתי ילדה גם אספנו קלפים כאלה

אבל לא היינו צריכים לקנות ממתקים או עיתונים אלא רק קלפים,
וחלקם היו אפילו מעניינים ומרחיבי אופקים, גם אם מדובר היה בבידור.
הקלפים של היום הם באמת זבל, אם זה מה שיש עליהם ואם צריך לקנות בשבילם ממתקים.

ג רפאל

New member
הנכד שלי, עוד מעט בן 6 ביקש תמורת האפיקומן

'זיבלונים' לא היה לנו מושג במה מדובר. מסתבר שיש פיגורות כאלה - מידע שקיבלנו בחנות צעצועים מרכזית בעירנו. 'למזלנו' לא היה באותו זמן בחנות ועלינו לחזור לקראת שבת לחנות.
כל הרקע לא ידוע לנו.נקווה שהפיגורות הקטנות זה שגעון חולף. [לבתי היו דגרדסים מפלסטיק - היום משמשים 'דיקורציה']
הקלפים והתמונות זה דבר ישן נושן. כבר במאה היט חילקו תמונות\קלפים עם סיגריות,אחכ שוקולד ואחכ כל מיני מוצרי-צריכה קטנים.
וראו כי טוב התעשיה פרחה ואפשר היה לרכוש את הקלפים בסדרות ללא המוצר עצמו.מכמה וןכמה מדינות בעיקר אנגליה גרמניה הולנד ואמריקה-ואחכ משאר מדינות צרפת בלגיה איטליה ואולי עוד.
בזמנו אלה היו פריטי צבע בעולם של שחור\לבן והצביעה וההדפסה היו כרום-ליטוגרפיות שזה פשוט ליטוגרפיה [=דפוס אבן] בצבע [=לוח לכל צבע]
בססיל קורט בלונדון ישנה [הייתה? לא ביקרתי שם זמן מה] שמתמחה בקלפים שכאלה ויש גם 'ספרות מקצועית' ספרות היסטורית וקטלוגים.גם אני לא עמדתי בפיתוי ובהזדמנויות שונות קניתי סדרות של פרפרים ומדים.
התמכרות מתחילה בגיל צעיר -לא תמיד היא מסתיימת בבגרות.והפיתוי תמיד מושך

למעלה