ייחורי פסיפלורה

stallin

New member
ייחורי פסיפלורה../images/Emo4.gif

אחרי כשלונות רבים, אני מנסה שוב להשריש ייחורי פסיפלורה (באדיבות לורד ביגפוט
). שמתי כל אחד מהם בצנצנת מים נפרדת (קנקלים חתוכים לגובה המתאים), והמים יוחלפו כל יומיים שלושה. אשמח לכל טיפ ועצה בנושא; עד איזה גובה למלא מים? איפה למקם את הצנצנות- חלון מזרחי/מערבי/דרומי/צפוני, בבית או בחוץ? האם מישהו ניסה פעם להוסיף אקונומיקה למים, כדי למנוע ריקבון? האם יש טעם להוסיף למים אבקת הורמון השרשה? בקיצור, כל עצה שתמנע ממני להכשל שוב. הפעם זה חייב להצליח!
תודה מראש!

הלינקה

New member
stallin אני מנביטה פסיפלורה מהזרעים

בעציץ קטן עם תערובת קרקע. עוד לא קרה שלא נבט, ולא הפך לשיח גדול. לא ניסיתי ריבוי דרך יחורים

שקדי

New member
מזרעים הלינקה...........

רוב הסיכוים שתצא לך פסיפלורה מזן אחר ולא מהזן האם כזה שנפשך חפצה בו רק יחורים מבטיחים העתק מדויק של זן האם

shosh14

New member
פסיפלורה

ביקרתי אצל הלינקה בגינה, ראיתי את שיחי הפסיפלורה שהנביטה מזרעים ועם כבר שיחים ענקיים נושאי פרי. באמת זה פשוט להנביט מזרעים. בכל הגן שלה גן לתפארת עם המון עצי פרי, פרחים ופסלים.

shosh14

New member
פסיפלורה

ביקרתי אצל הלינקה בגינה, ראיתי את שיחי הפסיפלורה שהנביטה מזרעים והם כבר שיחים ענקיים נושאי פרי. באמת זה פשוט להנביט מזרעים. בכלל הגן שלה גן לתפארת עם המון עצי פרי, פרחים ופסלים.

קוקולה2

New member
אשמח גם לשמוע איך משרישים

ובנוסף מנצל"שת- איך אפשר להפרות פסיפלורה שכנראה שאינה מופרית? האם יש זכר ונקבה? האם יתכן מצב שפסיפלורה נותנת פירות ריקים מתוכן כי היא לא מופרית והפירות הם בעצמם דמי?

שקדי

New member
הפרית פסיפלורה

לוקחים מכחול עדין ומגרדים אבקה מאחד מחמשת האבקנים ומורחים אותה בעדינות על אחד משלושת העליים חוזרים על התהליך לגבי כל האבקנים....הפרח מופרה כדאי לעשות סיבוב הפריה כל יומיים ע''מ להבטיח שהפרינו מכסימום פרחים

r66

New member
אלי חדש לימד אותנו להשריש

ייחורים של פסיפלורה - צריך לקטום מהענף את העלים הראשונים ולשתול באדמת גינה, להכניס לשקית ניילון עם ידיות (כזאת כמו של הסופרמרקט) לקשור ולהעמיד ככה במשך חודש, מדי יום לפתוח את השקית פעם אחת לנפנף, כדי להכניס קצת אויר ולקשור שוב. בינתיים עבר שבוע מאז, השתילים ירוקים ויפים ובתוך השקיק חמים ונעים.

שקדי

New member
אני נקטתי בטקטיקה מהפכנית

נתתי לנויניקית הותיקה העובדת בחממה להשריש לי

שקדי

New member
הסיסמא שלי בענין היא...........

העוזר לעצמו.....לעצמו הוא עוזר זה הולך טוב גם להיפך..................

r66

New member
הסיסמא שלי בעניין...

תסתובבי, רנה, תסתובבי בפורומים ותלמדי את הטריקים של העולם ...חחחח
כל יום אני לומדת משהו חדש

r66

New member
עשיתי ליקר סילאן. לא טעמת, חבל

מאוד טעים. סילאן הוא ריכוז עצום של חיאני. יש לי תמונה שלו...

r66

New member
סילאן זה לא ליקר. סילאן הוא דבש

תמרים די סמיך, כמו סירופ מייפל. חיממתי אותו במיקרו, הוספתי מים מינרלים ואלכוהול 96%.

למעלה