יחטיות

yaya101

New member
יחטיות

משהו פה היה בגיבוש יחטיות של צנחנים ויכול לספר?

dod_basim

New member
גיבוש יח"טיות של צנחנים זהה בעיקרו

לכל גיבוש יח"טיות של חטיבות החי"ר מלבד שמשם גם ממוינים למגלן בנוסף לחס"ע. לא הייתי שם אבל בתקווה שאני אהיה, יש לי עוד גיבוש צנחנים לעבור. מקווה שעזרתי

amir19

New member
גיבוש יח"טיות

גיבושי היחטיות זהים בעיקרם בין כל החטיבות. כמו שנאמר לעיל אכן בצנחנים ובגולני יש עוד סיירת שלוקחת אנשים ולכן גם יותר סיכוי להתקבל לאחת מהן. אני השתתפתי בגיבוש יחטיות של הנחל, ההבדל בגדול בין הגיבוש הזה לגיבושים ה"אזרחיים" הוא בזה ששם אתם כבר חיילים ולא אזרחים. מכאן אפשר להתייחס אליכם כמו לטירונים מושתנים, לרע כמובן( אני לא מצאתי שום יתרון בזה). אין לא הוראות מטכ"ל ואין אלוהים בגיבוש הזה. הגיבוש הזה יכול להשתנות במאה שמונים מעלות כל פעם, וזה תלוי בכמה אנשים נשארו מתי הגעת לגיבוש ועוד מרכיבים שונים ומשונים. איפה חסרות כאן הוראות מטכ"ל: 1. שעות שינה. 2. אוכל. 3. שאף אחד לא שם עליכם במיוחד. אתם עלולים למצוא את עצמכם ביום הראשון בלי שינה בלי אוכל ולישון בלילה השני. בגיבוש הזה לא המציאו דברים חדשים אלא רק הוא מורכב מכל מה שהכרתם בגיבושים האזרחיים. אנחנו הוקפצנו בלילה לגיבוש, וישר איך שירדנו ישר זחילות וספרינטים באמוק עם כל הקיטבג. זה ממש לא נעים כשמילואימניק עצבני מהפלס"ר צורח "קבוצה ככה וככה כולם על הברכיים זחל!!! והמשך פעילות" אחרי איזה שעה וחצי או שעתיים שאתה כולך גמור ואנשים מתחילים לפרוש. רצים לאיזה מקום זורקים את כל הקיטבגים שתפסת כמובן לא שלך.. וממשיכים לרוץ לזחול. אחרי שנשארתם מחפשים את הקיטבג הכל על זמן, ואחרי כל 40 שניות רצים בספרינט להקיף איזה בטונדה גם ב40 שניות. מחפשים פלגי אוהל יתדות וכל הסיפור.. ומנסים לבנות כל פעם ב40 שניות את האוהל. כמובן מי שמכיר את הציוד הצבאי ואת המצב הגופני שהיינו בו לא הספקנו כלום ורצנו כל הזמן ספרינטים. אחרי ששאר הקבוצות שכבו לישון לזמן קצר הייתה הקפצה למזלנו אפילו לא הספקנו לבנות את האוהלים ככה שישר יצאנו למסע. האמת אני לא זוכר כמה מסעות היו אותו לילה, אני רק יודע שהגענו לבוקר גם אחרי שהמשכנו לבנות את האוהלים ללא הצלחה ולרוץ כל הזמן. הגענו לעוד מסע, אני כבר לא זוכר ממש את הסדר שהיה אבל היו זחילות ספרינטים תרגילי קבוצה להעביר את כל האנשים וכדומה( מנוחה!!!!). הייתה אלונקה סוציומטרית עוד איזה מסע, היה תרגיל של בניית עמדה(מנוחה!!). היה תרגיל של זחילה סביב ריבוע שכל אחד סופר כמה פעמים עקף וכמה נעקף.היו מסע עם תדלים, משהו מטורף בהתחשב בהרים שיש שם. בשלב מסוים נשארנו 5 אנשים וזה היה ממש לא נעים לסחוב כל הזמן את האלונקה, והיה קטע של תיזוזים עם אלונקה פתוחה בהר במשך שעה אולי יותר. והמשך מסע. היו עוד תיזוזים וגם אכלנו לראשונה מאז אתמול, ולבסוף בלילה אחרי עוד מסע עם אלונקה שכל הזמן היינו מתחת לאלונקה בלי אפשרות להתחלף הלכנו לישון עם חצי שעת שמירה, נתנו לנו לישון 7 שעות!!!! למחרת קמנו למסע חדש,היו זחילות חדשות התרגיל עם הזחילה סביב הריבוע, אלונקה סיוצמטרית. ועוד משימות קבוצתיות וגם הייתה הרצאה שהמצאת על המקום אחרי ששמעת את הראשון מדבר. אחרי שאכלנו הלכנו לשבת ולחכות שהמפקדים יקראו לנו לדבר. היו שם איזה 8 אנשים ואחד הציג אותם: זה שמוליק הוא מהפלס"ר זה יורם גם הוא מילואימניק בפלס"ר.. זה יוסי הוא מהפלחה"ן וככה כל אחד. פתאום אתה כבר לא מזבל עם חברים שלך מה זה פלחה"ן מה זה עורב וכל שאר החרטבונה, אתה מת להגיע לשם כי קרעת את הצורה במשהו כל כך אינטנסיבי שבא לבכות. לי הם אמרו שאני נראה כמו אחרי הפצצה במצרים ובאמת ככה נראו השפתיים שלי מלאות בדם טרי. אוקצור כמו תמיד הרשמתי אותם
והם החליטו לא לקחת אותי:) אני מצטער על הבלבול הרב פה כי אני ממש לא זוכר על פי סדר כרונולוגי שום דבר:) אבל זה בעקרון ההרגשה אחרי גיבוש כזה.

amir19

New member
הערות

הגיבוש נעשה עם אפוד עליכם וזה הרבה הרבה יותר נוח מאשר סתם חגור שנופל. יש נשק אמ16 ומחסניות:) בקשר לקושי זה דבר משתנה אצל כל אחד, אני הייתי מצונן לאללה וזה השפיע עליי. לכן ייתכן וזה עשה לי כל דבר הרבה יותר קשה ואילו הייתי בריא יכול להיות שזה היה הרבה יותר קל לי. אבל דבר אחד ברור שזה נורא אינטסיבי.

למעלה