יוני הרש-מעריב..

redron

New member
יוני הרש-מעריב..

כן פיני, קשה לי להודות, אתה צודק. אפילו אצלי בבית הטלוויזיה דלקה ביום חמישי בערב, והיא כנראה תהיה דלוקה גם היום. אבל דבר אחד כנראה לא ימצא חן בעיניך: ביום חמישי לבשנו אדום ועודדנו את צסק''א והיום נלבש ירוק-לבן ונחזיק אצבעות לסקיפר. מצטער, אבל זו האמת. ויודע מה אדון גרשון? אני גאה בה. וזה לא הופך אותי לפחות ישראלי ממך, לפחות יהודי ממך או לפחות פטריוט ממך. ''מכבי שלנו, מכבי ת''א'', מכבי לא שלי, היא לא של אמא שלי ובטח לא של אחי. היא בקושי של אוהדי מכבי. היא בטח לא של ישראל, כשבמשחק האחרון מתוך 93 נקודות הישראלים קלעו סכום אסטרונומי של 11 (אתם צודקים, אני לא מכליל את ציון תומאס ואת דריק שרף). אם עוד לא היו לי מספיק הסברים ללמה אני שונא את מכבי לפני המשחק (והיו לי..), הגיע פיני גרשון וחקק עוד כמה דברי חוכמה בסלע האנטי-מכביזם שלי. זה שגרשון לא יודע להפסיד אנחנו יודעים. האמת היא שגם זה שהוא לא יודע לנצח אנחנו יודעים, אבל הזיכרון שלנו הוא בכל זאת ישראלי. הבעיה האמיתית בדיבורים של פיני היא לא בעצם הדברים ואפילו לא בזלזול המופגן. הבעיה היא בחוסר הבושה. גרשון לא חשב פעמיים לפני שהוא אמר את הדברים, הוא לא מצמץ בזמן שאמר אותם ואחרי שהוא דיבר אף אחד לא יצא נגדו או גרם לו להתחרט. אל תבינו אותי לא נכון, היו שהרימו גבה, ואפילו בעיני שמעון מזרחי זה בטח לא מצא חן. אבל הרוב חייכו, אמרו שזה פיני, זו מכבי וזה הקונצנזוס. והקונצנזוס הזה, המאבן, המשתק, העיוור והמובן מאליו, הוא הוא מכבי ת''א. כן פיני, אוהדי הפועל ירושלים ניסו לצבוע את אירופה באדום, ובמידה לא מבוטלת הם הצליחו. אז הם לא שיחקו ביורוליג, הם שיחקו רק ביול''ב קאפ, ושילמו 20 דולר לכרטיס. הם לא התיימרו לייצג קונצנזוס, הם לא התיימרו לייצג מדינה ואפילו לא עיר. הם ייצגו את עצמם ואת המועדון. ואתה יודע מה? הם שמחו לא פחות, הם בטח עודדו לא פחות והם ניצחו אפילו יותר. האמת היא שאף אחד לא ציפה ממך שתשתתף בשמחתה של הפועל ירושלים או של הפועל ת''א. אף אחד אפילו לא קיווה שתפרגן. מה שכן, חשבנו שתדע לשמוח בשמחתך. לשמוח, לחייך ולשתוק. אבל אתה תמיד צריך את המילה האחרונה, את ההקנטה והפרובוקציה. זה מה שאתה אוהב וזה מה שמדליק אותך. אז תמשיך. תנצח ותביס, תשמח לאיד ותלעג. רק תזכור, אני לא מאחוריך וכך גם רבים וטובים אחרים. קח את המדינה שלך, את השבת שלך ואת האלוהים שלך, תצבע אותם בצהוב – רק תשאיר אותי בחוץ. ולא, אני לא מפסיד. אני מנצח, אני אוהב ואני מחייך. בלי מכבי, בלי אלוהים ובלי הקולקטיב. וזו - הדרך שלי.

redron

New member
אמיר לין-ידיעות אחרונות

בואו וניקח שאיפה עמוקה מלאת אנרגיות חיוביות לפני שנתחיל לזרוק בוץ: פיני גרשון הוכיח מול צסק"א, שוב, שהוא מנהל המשחק הטוב באירופה כיום. עזבו אתכם מאימונים, ניתוח קלטות ושיחות נפש עם הזרים. משעמם כל עבודות הרס"ר האלו שעושות כדורסל. בשביל זה הרי יש את שוליית הקוסם, את הסאנשו פאנשה הכי מוכשר ביבשת ("אני שומר שבת, דייויד יכין את הקבוצה לגמר"). אבל בכל מה שקשור בנוכחות על הקווים ולחיות את המשחק כמו ילד בן שבע מול מסך פלייסטיישן אף אחד לא מתקרב לבאסטת הדובדבנים של פיני. נכון, לאורך העונה הוא לא תמיד היה חד, אבל מול איבקוביץ' הוא הפגין קילר אינסטינקט של לוחם בושידו. איבקוביץ' מתחיל בפוצי-מוצי עם השופטים? פיני ישר דוהר למזכירות ומראה לו מי בעל הבית. דושאן מאבד את הקצב אחרי השלישית של מרכוס בראון? פיני מורה להפעיל לחץ על הולדן המבורדק. הקספרוב של יד-אליהו היה כל הזמן שני מהלכים קדימה וגם במהלך משבר הרבע הראשון הוא המשיך להיצמד לתוכנית המשחק שלו ולמאצ'-אפ זון היעיל כמו נרקומן לבקבוק אדולן. זהו, עד כאן ערוץ החיים הטובים והפרגונים, אבל עכשיו, בדיוק כמו במציאות, צריך לראות קצת עמוק באדמה כדי לראות איפה אנחנו חיים. בחיי שהייתי רוצה להמשיך להרגיש כמו בפסטיבל בומבמלה, אבל גרשון פשוט לא נותן לי, מתישהו תמיד קופץ לו הפיני. "הלו, זה יורוליג, רמה אחרת. פה זה לא יול"ב קאפ או צ'מפיונס קאפ, שמוכרים להם כרטיסים ב-20 דולר", נאם גרשון בכל מיקרופון פתוח רגע אחרי שסיים להאכיל את צסק"א. כי עם כל הכבוד למשחק הגדול ולעלייה לגמר, יש עדיין יריבות ומאמנים שאפשר לדרוך עליהם בדרך. מה יותר מתוק לחגוג ניצחון על הרוסים עם זריקת בוץ על הממסד האלטרנטיבי והאדום של הכדורסל הישראלי. כנראה, שפיני לא כל כך היה מרוצה מהזכייה ההיסטורית של ירושלים ומהאפשרות שתואר הקבוצה של המדינה ינדוד בעתיד מחוץ ליד-אליהו. מיד הוא החזיר את שרון דרוקר ודני קליין לפרופורציות. אצלכם, ירושלמים דפוקים, כרטיס בבלגיה היה שווה לכל נפש, אבל אצלנו ביורוליג צריך היה למכור כליה כדי לראות את המשחק. המשוואה של גרשון יצרה באופן לא מודע קשר ישיר בין איכות לכסף, בין הון לשלטון – כל החומרים (הלגיטימיים לחלוטין, צריך לומר) מהם מורכבת עונת המשימה הלאומית של עם ישראל, סליחה, של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב. גם לפני המשחק, הוא פסק כי ישנם קומץ אומללים שלא רוצים שמכבי תנצח, תוך שהוא מהדק עוד יותר את הזיקה בין הצהוב לכחול-לבן. עוד מעט יהיה לנו יום שבתון רשמי לרגל הזכייה של מכבי, יום אבל בתסריט פסימי יותר או שסתם נטיל סגר קבוע על השטחים כל יום חמישי. אבל הפה של גרשון לא עצר גם בשער הגיא, אפילו מירסאד טורצ'אן המסכן, שקצת התבכיין על השיפוט, קיבל מ"המאמין" של מכבי על הראש. כי הפה של פיני לא מבחין בין עיקר לטפל, בין אוייב לידיד ובין סתם כדורסלן מתוסכל שיכול להיות הבן שלו ומסיבת עיתונאים רשמית בשידור ישיר של האורגיה הלאומית או בשמה הבלתי רשמי "טורניר ה-6000 שקל-סלברטיס וחכי"ם ביציע-מעודדים רק כשטוב-חוזרים רק עם ב.מ.וו". אבל זה כל הקסם, שרה בקול אחד עדת המעריצים של הוד-גרשוניתו. הישראליות, החיספוס, הישירות, ההומור - כאילו מדובר בגלגול הפוסט-ציוני של מאיר הר-ציון או מתנדבים בגדוד הפרדות העברי ולא בעצם, במי שחתך אתכם הרגע בצומת או זה שעקף אתכם בתור בקופת חולים כי יש לו "משהו ממש דחוף". גרשון אף הרחיק לכת ושידרג את דמות הצבר הנערץ מאתאיסט חסר תקנה ואוהב אדמה לחבדני"ק על טריפ של גאולה. האלוהים שלו הוא כל כך פרטי, שמדינת ישראל צריכה אולי להשאיל אותו מפיני לקראת משאל ההתנתקות. אסון רכבות בצפון קוריאה? חמסין בקמצ'טקה? הוריקן בנברסקה? אולי סתם לגרשון היה חם באותו רגע. אל תרימו גבה, אדם שמקבל שיחות טלפון קבועות מאריק שרון, ספר תהילים מלימור לבנת וברכות מכל גדולי התורה, ודאי יכול לשלוח מדי פעם איזה SMS לקב"ה עם הוראות הפעלה. מעניין רק, שהשחקן השישי והמופלא של המאמן עם החוש השישי ודפי הגמרא, לא כלול אף פעם בסגל אחרי הפסדים של הצהובים. אז, האמת היא תמיד פשוטה, ארצית ובלתי מסתורית עד כאב: שאראס לא מסר, השופטים לא שרקו או סתם לא היה לנו מזל. אלוהים היה בממתינה. מי זוכר כבר לפיני, שעד לא מזמן הוא היה מאמין גדול בעבודה זרה, בעיקר זו שבאה בצבעים של מוקה ומילקשייק חלב. זהו פיני גרשון, לטוב ולרע. תסתכלו עליו ותראו אותנו.

capsl0ck

New member
זה פיני.

קצת מצחיק שדווקא ברגעים הטובים שלו הוא מוציא את הפנינים שלו, אבל זה הבן-אדם. take it or leave it. אני לא ממש אוהב אותו כבן-אדם, אבל הוא מאמן מדהים.

שח_מט

New member
אגב צעירים.... הסטוריה של מר גרשון

מר גרשון לפני שלבש צהוב ב 2001 היה ממתנגדיה העיקריים של מכבי... יצא תמיד נגד השליטה הבלעדית שלה, דריסת הכדורסל הישראלי ואי התחרותיות שבהתנהלותה. היה לו מאוד מאוד מאוד מתוק לקחת אליפות עם גליל וגביע עם ירושלים וראה בזה הישג גדול והתרסה כלפי הבולדוזר המכבי. תמיד היו הימורים האם ילבש צהוב אחרי כל התבטאויותיו במשך השנים על שמעון וחבורתו... אישית אני לא מאשים אותו ומבין את הליכתו לשם [והפיכתו צהוב וקדוש מאז...] אבל הייתי מצפה מאיש במקצוע הזה שיזהר וידע שהוא יכול להתגלגל לשם ולא לנהוג כפי שנהג. בסיכומו של דבר יוצא שמר גרשון הוא צבוע ונאמן למי שמשלם לו גם אם פעם אמונתו ודעותיו היו אחרות.

new sol

New member
וכמה מסכנים האוהדים ...

מי רוצה אתכם אוהדים בכלל... אתם לוזרים ותשארו כאלה.... גם כשיש לכם הזדמנות להיות ווינרים אתם מעדיפים את הלוזריות... ומה הפלא ארבעים שנה לא ראיתם אליפות... אולי מזרחי יפרוש...תהיה איזו שנה פיננסית, תקבלו הזדמנות היסטורית. העיתונאים ????מה אתה מופתע ??? ידוע שהם בצד של שמעון פרס אדומים לוזרים...

kirishiman

New member
עזבו אותכם מהשטויות של ישראלים או

לא ישראלים. ככה כל הקבוצות באירופה ואין לנו מה להתבייש או להתנצל. אפילו הייתי מעדיף שבמקום הישראלי היחיד בחמישייה, כלומר בורשטיין שלא תורם כמעט כלום, יהיה מישהו אחר - ישראלי או לא (למשל בלותנטל). זה המצב בכל הקבוצות. אני חולה על מכבי ומת שהם ינצחו. אבל אם הם חס וחלילה יפסידו, לפחות תהיה לי נחמה אחת וזה שפיני הפסיד, הוא ואלוהים שלו, שאותו הוא מחלל עם כל השטויות שהוא פולט. אני מתפלא שאף דתי עוד לא סתם לו את הפה. היום כבר כולם יודעים שפיני הוא פיצי-מיני כלומר אדם קטן שלא חושב לפני מה שהוא פולט (שחור/מוקה, זוכרים?) ולא מפרגן לאף אחד חוץ מלעצמו. והדבר שהכי מוכיח כמה שהוא פיצפון וקטן זה שהוא לא יודע איך לנצח. אופיו של אדם ניכר לא בהפסדים אלא בנצחונות, ואז הקטן לא יודע לנצח בצורה אצילית אלא משתלח בצורה קטנונית, מגעילה ודוחה גם במי שאותו הוא ניצח (ראו טורצ'אן) ועוד יותר חמור במי שזכה בתהילה מוצדקת (הפועל ירושלים ותל-אביב) שבעיניו של הקטן זה לא בסדר כי רק הוא זכאי לזה ולא אף אחד אחר.

דעתי:

אין למכבי מה להתבייש, אין לה מה להתנצל, אני גם חושב שמכבי יהיו יותר טובים עם בולת'נטאל במקום בורשטיין. אבל למה מכבי היא הקבוצה היחידה בעולם, שמרגישה שכולם חייבים לאהוד אותה? ומי שלא אוהד אותה הוא : בוגד\אפס\מסכן\קנאי ועוד ועוד? אני לא אוהד מכבי, לא בארץ ולא באירופה (בשביל עם ישראל שיקחו היום, אבל חוץ מזה שיפסידו כל משחק). זאת יריבות ספורטיבית, וזה לגיטימי כל עוד אין קריאות נאצה ואלימות. בקשר לדברים של פיני- פיני אכן מחלל את שמו של הקב"ה, הדתיים לא מסכימים איתו, ממש לא. אבל זה שרב יצא נגדו לא יתרום כלום, להיפך. אנחנו לא מסכימים איתו- ואנחנו עושים את זה בשקט. בהצלחה היום לטל, לגור, ליותם.

שגיא123

New member
נראה לי שקצת איבדת את הנקודה שלך

"למה מכבי היא הקבוצה היחידה בעולם, שמרגישה שכולם חייבים לאהוד אותה?" "בשביל עם ישראל שיקחו היום" מכבי לא מרגישה שכולם חייבים לאהוד אותה. כנראה זה פשוט קורה... ואני, בתור אוהד מכבי, לא חושב שהאוהדים של הפועל ירושלים, בני השרון או נהריה הם בוגדים\אפסים\מסכנים\קנאים ועוד ועוד, אבל אני חושב שהאוהדים של הפועל ת"א ממש מגזימים שהם הולכים לקבל את צסק"א בשדה התעופה...

לא איבדתי את הנקודה

אם למכבי יש חצי מליון אוהדים, וזה משמח אותם שמכבי לקחה, אז טוב שהם לקחו כי האנשים פה צריכים גם שמחה. אבל זה שכל הזמן אני שומע אוהדים של מכבי כן מדביקים כינויים לכל אלה שנגדם באירופה (אתה אולי לא, אבל יש כאלה והרבה) זה לא אמור להיות ככה, וזה איך אומרים... "רק בישראל"

mickeym

New member
טול קורה מעיניך, טמבל

אף אחד לא מאחל למכבי להפסיד. אני לא לובש אדום מול צסק"א, ולא כחול מול סקיפר, אלא מקווה שמכבי יביאו שמחה להרבה אנשים שישמחו מזה. אבל, פיני גרשון ומכבי ת"א כבר לא יודעים לנצח. הם רק שונאים להפסיד. גם נצחון היום בגמר לא ייתן למכבי את הטעם המתוק שקיבלה הפועל ירולשים עם הנצחון ביול"ב קאפ הקיקיוני. מכבי היא מועדון שבע, דורסני, שמבחינתו לזכות בגביע זו לא שמחה, זו הקלה. פעם חשבתי שפיני מצחיק, איש צבעוני. אז נכון, הוא המאמן הכי טוב באירופה אבל הוא בעיני הישראלי המכוער ביותר שיש. בכל פעם שהוא למעלה הוא מחרבן על אלו שלמטה. ולגבי הצד של שמעון פרס, כשאריק שרון מגשים את החלומות הרטובים של יוסי שריד מלפני 10 שנים ומוכר את האידיאולוגיה של ז'בוטינסקי, אני לא הייתי כל כך גאה להיות ימני במקומך..

redron

New member
זה שאתה אוהד מכבי לא עושה אותך..

ווינר, ובכלל כל צורת ההשתלחות שלך, מראה שאתה גם לא חכם וגם לוזר!! ובכלל אם יש מאמן ראוי בארץ זהו שרון דרוקר, לפחות בכל הנוגע לדרך ארץ וגדלות נפשית..

למעלה