יומן התקדמות

iris28

New member
יומן התקדמות../images/Emo122.gif

ביום ראשון קבלתי את החד-אופן שהזמנתי ממייק-בייק וכבר כשהגעתי הביתה גיליתי שהונטיל בגלגל אינו סטנדרטי כמו באופניים שיש לנו בבית ולכן לא רק שלא יכולתי לנפח אותו, אלא שתוך כדי המאמצים שלי לעשות את זה בדרכים חלופיות – הצלחתי להוציא גם את האוויר שכבר היה בגלגל. למה לא מספרים לנו שצריך לקנות גם משאבה מיוחדת או מתאם למשאבה רגילה כשאנחנו עוד בחנות??? בכל מקרה – אתמול בן זוגי מצא רוכב אופניים בעל משאבה מתאימה וניפח לי את הגלגל. וכאן החלו האימונים: טוב – אז אני מתאמנת במסדרון קצרצר בתוך הבית, כך שאני יכולה להיתמך עם שתי הידיים בשני הקירות בצדדים. האמת – ברגע שמנסים זה נראה ממש בלתי אפשרי!!! המקסימום שהצלחתי לעשות בלי ידיים אחרי איזה חצי שעה של אימונים זה שלשת רבעי מחזור של הרגליים. ז"א – אם התחלתי עם רגל ימין בתשעים מעלות קדימה – סיימתי (נפלתי) כשהיא היתה למעלה, אחרי שעשתה שלשת רבעי סיבוב. והאמת – הרגשתי שזה הישג גדול ממש! פתטי, לא??? אבל מה שכן הצלחתי לעשות זה ליצר לעצמי כמה שריטות וחבלות יפות: אני עולה על החד-אופן לפי ההוראות עם הפדל הימני בתשעים מעלות אחורה ועושה רבע סיבוב אחורה כדי לישר את החד-אופן ואז השוק הימנית שלי חוטפת את הפדל הימני מקדימה. יש לי שם יופי של שריטה!!! בנוסף – המושב בחד-אופן שלי אינו משולש אלא מלבני וכשאני יושבת עליו אני ממש מרגישה אותו בירכיים (במקום שהירכיים לופתות את המושב). בערב ממש הופתעתי לגלות שבירך הימני יש לי ממש סימן כחול מהמושב. אני מניחה שזה ישתפר כאשר אני אשב יותר רגועה, אבל יש לי עוד הרבה זמן (אם בכלל) עד שאגיע למצב הזה, ובינתיים – זה ממש כואב. ובינתיים – תוך כדי שאני מזיעה ומתוסכלת – בן-זוגי ובני מנהלים התערבות ביניהם: מתי אני אשבור את היד? אף אחד מהם לא נתן לי יותר משבוע... איזה פירגון
...

macman

New member
אל ייאוש... אם תגיעי למפגש...

אני מבטיח לתת לך קצת טיפים... הערות לגבי מה שכתבת: לגבי נושא הוונטיל, את צודקת, אני אודיע לחיים שיידע את הרוכשים... נקודה חשובה מאוד... לגבי רכיבה במסדרון - "לא" גדול, זאת משום שהתמיכה הדו-צידית לא תאפשר לך לחוש את החד-אופן. אני חושב שיש איזו דיס-אינפורמציה לגבי העליה על החד-אופן, הפדל אמור להיות בשעה 4 של שעון מחוגים, קרי, לא 90 מעלות, אלא כ-120 מעלות (או אפילו 150), אז לא מתבצע תזוזה גדולה של הפדל בצד ימין ולא מקבלים חבטה ברגל... חשוב ללמוד את הנקודה האופטימלית והנוחה לביצוע פעולה זו משום שזהו שלב חשוב מאוד בלימוד הראשוני. הסימנים הכחולים הם "טבעיים" בהתחלה, וזאת משום שהמשקל עדיין לא מונח על הטוסיק והכסא, אלא על הירכיים והרגליים. בכל מקרה, במידה והכסא באמת רחב מידי עבורך, אני מניח שתוכלי לרכוש כסא דק יותר, אבל כמו שדי ברור, אין סוף לאבזור שניתן להוסיף. הצעתי, לכי עם זה... אל תוותרי... (אני כרגע מלמד את אשתי ויש התקדמות מדהימה), תנצלי את בן-זוגך שיחזיק אותך ביד אחת ותסעי (כאשר הוא אוחז) בשטח פתוח ומישורי (רצוי פרקט או מצע רך). אני לא מאמין שתשברי ידיים או רגליים אבל בשום פנים ואופן אני לא מציע להתאמן ללא אביזרי מיגון, כגון: קסדה, מגני ידיים וברכיים. אני בעצמי בנסיעות ארוכות או בשטח לא מוותר על קסדה ומגנים זאת למרות שלא יוצא לי לבקר את הרצפה ברוב המקרים מקרוב, אבל זה רק יכול לעזור... אל תתייאשי מהפרגון שלהם, בסוף הם יראו שאת רוכבת על חד-אופן והם לא
בהצלחה... עודד.

iris28

New member
יקח לי זמן ...

עד שאוכל שוב לשבת עליו... הסימן על הירך שלי הוא כבר בגוונים של סגול-שחור ולא רק כחול
! לגבי העליה – לא היתה דיסאינפורמציה. כתבתי 90 מעלות אחורה – מה שאומר שעה שלש בערך... טוב – לא מדדתי בדיוק, אבל זה בערך באיזור שכתוב במאמר. בכל מקרה- לאחר שעולים, הפדל השני (הימני) עולה למעלה. לא נראה לי שיש לו הרבה אופציות, ואז אני חוטפת את המכה. כנראה שאני לא מעלה את רגל ימין מספיק מהר, אבל – נו באמת – מה כבר אפשר לצפות ביום הראשון (והאחרון בינתיים). ולגבי המסדרון – דוקא מצאתי שזה נוח כי המסדרון שאני רוכבת בו הוא באורך של מטר, ואחר-כך יש חדר בלי קירות, כך שאני עולה על החד-אופן במסדרון בעזרת הקיר (אין סיכוי הרי שאני אעלה בלעדיו) ואחר-כך מנסה לצאת אל החדר ושם ממשיכה את 30 הסנטימטרים הנוספים שאני מצליחה לרכב
... בינתיים, כאמור, אין התקדמות כי אני די מנוטרלת לכמה ימים. נראה לי שאני באמת אהיה חייבת להחליף מושב. האם מדובר במושב רגיל של אופניים או שצריך משהו מיוחד? האמת – לא התכוונתי להתחיל בהוצאות כספיות לפני שאני רואה שאני באמת יודעת ואוהבת לרכב, אבל לא נראה לי שאני אוכל להגיע לשלב הזה בלי להחליף מושב. והמתאם לונטיל שאני צריכה – האם אוכל למצא אותו בכל חנות אופניים או שגם בשביל זה אני צריכה את מייק-בייק? ולמפגש הג´אגלינג – נראה לי קצת דבילי להגיע. מה לי ולזה? אבל אני מבינה שאתה (עודד) מאיזור הצפון. אני מחיפה. אולי נמצא דרך שבה אני אוכל להתעלק עליך איזה פעם...
ועוד שאלה אחרונה – האם יש כאן עוד רוכבים חוץ מעודד??? הלו – איפה אתם

macman

New member
עוד כמה טיפים...

לגבי המכה ברגל, מה שאני מציע זה פשוט להזיז את הרגל (לקפל את הברך) לפני שמקבלים את המכה, ואז להוריד אותה לדוושה. לגבי הוונטיל, בכל חנות אופניים תוכלי למצוא מתאם (או פשוט משאבה שעולה מספר שקלים - לדעתי). הכסא הנדרש אינו כסא רגיל לאופניים והעלות שלו (בחו"ל) היא כרבע-חצי חד-אופן
כן, זהו חלק מרכזי וחשוב... יש פה עוד רוכבים אבל הם לא מספרים עדיין סיפורים... המשיכי לספר לנו על ההתקדמות שלך ברכיבה, זה יעודד עוד גולשים... עודד.

iris28

New member
יקח לי זמן ...

עד שאוכל שוב לשבת עליו... הסימן על הירך שלי הוא כבר בגוונים של סגול-שחור ולא רק כחול
! לגבי העליה – לא היתה דיסאינפורמציה. כתבתי 90 מעלות אחורה – מה שאומר שעה שלש בערך... טוב – לא מדדתי בדיוק, אבל זה בערך באיזור שכתוב במאמר. בכל מקרה- לאחר שעולים, הפדל השני (הימני) עולה למעלה. לא נראה לי שיש לו הרבה אופציות, ואז אני חוטפת את המכה. כנראה שאני לא מעלה את רגל ימין מספיק מהר, אבל – נו באמת – מה כבר אפשר לצפות ביום הראשון (והאחרון בינתיים). ולגבי המסדרון – דוקא מצאתי שזה נוח כי המסדרון שאני רוכבת בו הוא באורך של מטר, ואחר-כך יש חדר בלי קירות, כך שאני עולה על החד-אופן במסדרון בעזרת הקיר (אין סיכוי הרי שאני אעלה בלעדיו) ואחר-כך מנסה לצאת אל החדר ושם ממשיכה את 30 הסנטימטרים הנוספים שאני מצליחה לרכב
... בינתיים, כאמור, אין התקדמות כי אני די מנוטרלת לכמה ימים. נראה לי שאני באמת אהיה חייבת להחליף מושב. האם מדובר במושב רגיל של אופניים או שצריך משהו מיוחד? האמת – לא התכוונתי להתחיל בהוצאות כספיות לפני שאני רואה שאני באמת יודעת ואוהבת לרכב, אבל לא נראה לי שאני אוכל להגיע לשלב הזה בלי להחליף מושב. והמתאם לונטיל שאני צריכה – האם אוכל למצא אותו בכל חנות אופניים או שגם בשביל זה אני צריכה את מייק-בייק? ולמפגש הג´אגלינג – נראה לי קצת דבילי להגיע. מה לי ולזה? אבל אני מבינה שאתה (עודד) מאיזור הצפון. אני מחיפה. אולי נמצא דרך שבה אני אוכל להתעלק עליך איזה פעם...
ועוד שאלה אחרונה – האם יש כאן עוד רוכבים חוץ מעודד??? הלו – איפה אתם

iris28

New member
אופסססס...

ההודעה הקודמת נתקעה אז שלחתי אותה שוב בלי לבדוק אם היא הגיעה. אז יצא שהיא הגיעה פעמיים... סליחה. לא נראה לי שאני הולכת להשקיע עכשיו עוד כמה מאות שקלים בכסא. מצד שני – אני לא יכולה להמשיך אם כל חצי שעה של אימונים תנטרל אותי לשבוע. יש רעיונות לאלתורים???

macman

New member
מגיני ברכיים באזר הפגיעות

זה מה שאני עשיתי, מגיני הברכיים לא עזרו לי בברכיים אבל כן עזרו לי בשוק הקדמי... כך שפשוט הורדתי אותם לאזור ההוא וכך נחסכו מכות כואבות ורבות...

iris28

New member
התכוונתי בקשר לחבלות מהמושב בירכיים

זה מה שמנטרל אותי כרגע.

למעלה