יומיים כאן

יומיים כאן

הי שלום לכולם בוקר טוב וחודש טוב
מה קורה כאן הכל שקט אנשים עם הבדידות של עצמם או תוצאות הבחירות השתיקה
אתכם ...
לחשוב על זה שעוד שבועיים נשב בליל הסדר
ונקרא איך בני ישראל יצאו מעבדות לחירות
ובתוכי ישארו השאלות מתי אני יצא מהעבדות האישית שלי לחירות אמיתית ...
להנות מהעולם...?????
אוי כמה שזה שורף בתוכי....

שקט

אתה מוזמן להעיר את החברים

אין שמחה כהתרת הספקות

כאנוס, אתה יכול כמובן לבחור. עצם זכות הבחירה נקנית לך ברגע שאתה יודע וברור לך שאינך חלק מהעולם החרדי שבו אין שום זכות אפילו לחשוב מחשבות פרטיות. כך שעצם היכולת שלך לחשוב בזכות עצמך כבר מקנה לך חרות מינימלית המוקנית לך מעצם היותך אדם.
&nbsp
אני מניחה שקשה לך להעמיד פנים. אז קודם כל - כולנו מעמידים פנים, מי יותר ומי פחות. גם כשאני בוחרת להגיע לבית של אחי בחצאית ולא במכנסיים זו העמדת פנים אותה אני עושה בשל הכבוד לאחי. אני בוחרת, לא נכפה עלי כלום!
&nbsp
כחרדי, אתה לא ממש חייב לקיים מצוות או להיות יהודי טוב, כל מה שנדרש ממך זה להעמיד פנים שאתה עושה את זה. עשית את זה כל החיים שלך, למה שיהיה קשה לך עכשיו?
&nbsp
להנות מהעולם אתה יכול בכל רגע שתבחר. אם אתה חושב שהנאות מסויימות נמנעות ממך זה אך ורק משום שטרם למדת איך אפשר בכל זאת להנות מהם. הספריה העירונית בירושלים מלאה במחליפים חרדים ויש כאלה שאף נשארים בה לקרוא. בתי הקולנוע מקבלים הרבה חרדים בחסות החשיכה והתיאטרון כנ"ל. להיות פרפר שעף מאשה לאשה זאת הנאה מוזרה אבל מאד לא מקובלת... אז איזה הנאות נמנעות ממך? מי מפריע לך לאכול גלידה אחרי בשר בפרטיות שלך? מי מפריע לך להסתובב בעולם ולשים כובע על הראש שיאפשר לך לאכול בכל מסעדה שבא לך? אתה יכול להנות, אתה רק צריך לשנות את הדיסק בראש שאומר לך שאתה דפוק ומסכן במקום שאתה נמצא בו ושאין לך שום דרך - לדיסק שאומר לך שכל מה שאתה צריך זה הגדרות ויצירתיות.
&nbsp
בהצלחה.

לגבי ההנאה המוזרה..

לא הבנתי למה היא מוזרה למי שלא מחוייב לקודים של הדת והמסורת. בנוסף, את לא חושבת שלחרדי הרבה יותר קשה ל"השיג בחורות" מאשר לחילוני?!

נ.ב. התכוונת לכתוב "מאוד מקובלת", או שאני טועה?

למעלה