יומולדת - חייבת קצת עזרה לארגן את המחשבות

yaeli123

New member
יומולדת - חייבת קצת עזרה לארגן את המחשבות

דילמה שנמנעתי מלהתמודד איתה עד עכשיו אבל היא כנראה תלווה אותי מעכשיו כל שנה

שני הילדים נולדו באותו חודש, אחד בתחילתו ואחד בסופו.
עד היום חגגנו להם ביחד, בקטן, עם משפחה וחברים קרובים. השנה כנראה אין מנוס ונצטרך לחגוג "כמו כולם" - במתנ"ס עם הפעלה חיצונית

(ולא, מה שאני חושבת על זה הוא לא רלוונטי
)

אופציה ראשונה:
חגיגה לכל ילד בנפרד - במשותף עם חבר מהגן.
הדילמות:
- עדיין בבדיקה. אני עוד לא יודעת אם אכן יהיה פרטנר לכל ילד. מה אם לאחד יהיה פרטנר ולשני לא?
- אני רוצה להזמין גם את המשפחה והחברים. אבל נראה לי מוגזם להזמין אותם פעמיים באותו חודש, לשתי מסיבות שונות. לא? (וזה לא הוגן לילדים אם לאירוע אחד הם יוזמנו לאחר לא)
והאם זה ישנה אם התשובה שלכם אם האירועים יתקיימו בשני קצוות החודש? נגיד סוף יוני ותחילת אוגוסט?

אופציה שניה:
- חגיגה אחת לשניהם ביחד עם ילדי שני הגנים
הדילמות:
- הרבה ילדים. יש מספיק מקום אבל אירוע של 70 - 60 ילדים זה חתיכת בלאגן. המפעילים ערוכים להתמודדות עם כזו כמות?...
- האם באמת אפשר לעשות הפעלה שתתאים גם לבני 4 וגם לבני 6?

הערה:
- אין אפשרות להזמין רק חלק מילדי הגן. זו בקשה מאוד ברורה שהגיעה מהגננות בתחילת השנה אחרי תקריות קורעות לב. או שעושים לכולם או שלא עושים

בבקשה -
!!
כל הארה והצעה תתקבל בברכה

ברור שאופציה ראשונה

זה שהם נולדו קרוב יחסית זה בכלל לא אומר שצריך לחגוג יחד. בטח כשהמסיבה היא לא מצומצמת למשפחה משותפת אלא לשני גנים שונים. אין בכלל דילמה בעיני.
1. אם לאחד יהיה פרטנר ולשני לא - ההשלכה היחידה על כך היא כספית. מבחינה נפשית לא תהיה לזה השפעה ולא יערכו השוואות. אם זה יהיה פרטנר תשלמי מחיר מלא ועם פרטנר חצי
2. משפחה וחברים קרובים-מלבד העובדה שלרוב את המשפחה ממש לא מעניינת יום ההולדת לילדי הגן וזה רק עינוי להם וחיסכון לך להזמין אותם לקפה ועוגה, חברים יגיעו לימי הולדת גם בהפרש של חודש.

yaeli123

New member
"משפחה" זה אומר

משפחה קרובה בלבד וחברים טובים (שגם להם יד ילדים בערך באותם גילאים)
אני לא מזמינה דודים וכו' שבאמת אין להם מה לעשות במסיבה כזו...

foofoo77

New member
למשפחה

הייתי עושה אירוע בנפרד בין לבין.
את החגיגות של החברים והגן הייתי משאירה לכל ילד לבד.

שקדייה

New member
אצלנו גם הילדים נולדו בהפרש של יומיים

אני מודה שאני לא כל כך מתחברת לדילמות היומולדת האלו....
לא בכל שנה אנחנו עושים חגיגות, תלוי בהמון גורמים ובעיקר בחשק.

שנה שעברה לא עשינו כלום. לאף אחד, ובשום פורמט. (אלא אם להזמין את המשפחה הקרובה באמת לעל האש, ארוע שקורה גם ככה אחת לשבועיים, זה נקרא..)
השנה לכל ילד אני עושה חגיגה משלו. לקטן סגרתי משהו שיכול להיות שיצטרף עוד חבר ויכול להיות שלא. לא נורא משנה לי אם יצטרף או לא.
לגדול משהו קטן רק לבנים של הכיתה- מסיבת כדורגל, שזה מה שהוא רוצה.

לא מזמינה את המשפחה לאף אחת מהחגיגות האלו (אני מחבבת את המשפחה שלי ולא רוצה להביא אותם לסבול סתם. אין להם מה לחפש במסיבות האלו..)
למה את רוצה להזמין את המשפחה במסיבת יומולדת עם מפעיל לילדי הגן? את חושבת שחמותך/ גיסתך/ אמא שלך תהנה במסיבה כזו? אם יש לכם בני דודים בגילאי הילדים שיכולים להנות הממפעלה- בבקשה. אבל אם לא... אז בשביל מה?

בלי קשר להגעת המשפחה או אי הגעת המשפחה למסיבות של ילדי הגן/ כיתה, אני די מאמינה שבהתחשב בזה שיש שתי מסיבות- לא תהיינה מסיבות נוספות בחוג המשפחה. כי לי אין כוח.

אצלנו אין קשר בין הארוע למשפחה ולחברים

לארוע לחברים של הילד מהגן/כיתה (במקרה אצלנו זה גם בשתי מדינות שונות
) - כך שאת המסיבה של שני הילדים למשפחה ולחברים אפשר לאחד.
וגם אין הקפדה על מסיבה לגן/כיתה בתאריך של יום ההולדת דווקא - יכול להיות הפרש של חודש-חודשיים בין היום עצמו למסיבה (והשנה הבכורה קיבלה מסיבה שבוע לפני התאריך עצמו מסיבות שקשורות לחופשים בבית הספר - אם כי זה פחות מומלץ).
ממש לא נראה לי ארוע של 60-70 ילדים, ושל שני גילאים שונים - הייתי מפרידה.

וגם אין קשר אצלנו בין אופי המסיבות - רק השנה, כשהקטנה הגיעה לגיל 5, היא קיבלה לראשונה מסיבה "גדולה" כמו של אחותה (יש לנו פה אולם שאפשר להזמין בחינם, ואנחנו שוכרים מתנפח, וכו'). עד אז המסיבות שלה היו בבית, ולא נרשמו תלונות...

האמת שבעצם אצלנו אין ארוע למשפחה

אנחנו עושים מסיבה לחברים שלנו, חמותי עושה מסיבה למשפחה מהצד שלהם, ובבית של אמא שלי אנחנו חוגגים רק עם ההורים שלי והאחים שלי והילדים שלהם (ממילא יש לנו משפחה מאוד קטנה מהצד הזה).

remember1

New member
אופציה ראשונה.

להזמין פעמיים בשני קצוות חודש את המשפחה נראה לי ממש סבבה
אני חושבת שהילדים יהנו יותר ואתם תהנו יותר משתי מסיבות, בגודל נורמלי מאשר ממסיבה ענקית של 70 ילדים (!) שבה אף אחד לא יקבל הרבה תשומת לב...

yaeli123

New member
טוב, עשיתי קצת טלפונים

מסתמן שלשני הילדים יש פרטנרים, אז אני אלך באמת על האופ' הראשונה עם חודש פלוס ביניהם

תודה!

קליספרה

New member
להפריד - גם אצלנו זה ככה

בין אחי לביני יש הבדל של 8 ימים בימי הולדת
בין אחיינקסם לאחייניצית חודש וחצי.
בשני המקרים תמיד חגגנו לחוד
לכל אחד מגיע היום שלו
לא חושבת שזה מעיק
קודם כל - כל אחד והגן שלו/כיתה שלו אז מלבד הוצאות אין בזה הבדל לאחים שנולדו בתאריכים אחרים
מבחינת המשפחה עושים על האש או איזה פיקניק משפחתי

למעלה