יום מחלה בודד

מצב
הנושא נעול.
יום מחלה בודד

יום מחלה בודד
שלום לכולם רציתי לשאול : 1.האם אני צריכה לספק למעביד אישור רפואי גם עבור יום מחלה בודד ? 2.האם המעסיק מחוייב לשלם לי עבור יום זה גם אם לא אביא את האישור הנ"ל ? 3.כמה ימי מחלה בודדים אני רשאית לקבל בחודש ? תודה למשיבים.

תשובה

יום מחלה בודד
שלום לכולם רציתי לשאול : 1.האם אני צריכה לספק למעביד אישור רפואי גם עבור יום מחלה בודד ? 2.האם המעסיק מחוייב לשלם לי עבור יום זה גם אם לא אביא את האישור הנ"ל ? 3.כמה ימי מחלה בודדים אני רשאית לקבל בחודש ? תודה למשיבים.
תשובה
עבור יום המחלה הראשון אין ממילא חובה על המעביד לשלם דמי מחלה. מכאן תביני מה התשובות ליתר שאלותייך.

שיר ורד

New member
תגובה

יום מחלה בודד
תגובה
1. כן, אחרת המעסיק רשאי לראות בהעדרות בגלל המחלה כהעדרות ללא סיבה מוצדקת. אין השלכות חוקיות ישירות להעדרויות בלתי מוצדקות, אך הן יכולות להוות סיבה מוצדקת להחלטות של המעסיק שהיו נפסלות בתנאים מסוימים (כמו פיטורי עובד, הפחתת היקף משרתו, אי קידומו). 2. לפי החוק הוא לא מחויב לשלם גם אם תביאי את האישור, יש מקומות שבהם נהוג אחרת (עם או בלי האישור). 3. את לא מקבלת ימי מחלה . אם את חולה ,את נעדרת בגלל המחלה. טענת עובד על מחלה (עם או בלי אישור) כאשר בפועל לא היה חולה, היא רמאות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה