יד שניה או חדש?

גדיל100

New member
יד שניה או חדש?

מה השיקולים של רכישת ריהוט יד שניה /חדש לחדר התינוק (למה לא לקנות יד שניה) ?

Cafe Latte

New member
בגדול, אין סיבה לא לקנות יד 2 בריהוט.

להפך אפילו.. כל הצבע נספג כבר מזמן.
HAVING SAID THAT, קנינו הכל חדש, כי רצינו ויכלנו (כלכלית).
מה שלא הייתי קונה יד שנייה בשום אופן זה סלקל או כסא בטיחות.

LolliP0p

New member
עניין של הרגשה..

יש אנשים שמתקשים להתחבר לרעיון של יד 2..
או שרוצים לילד שלהם הכל חדש.
ויש את מי שפתוח לרעיון וחוסך המון כסף וגם תורם תרומה אקולוגית לעולם על הדרך..
אישית אני לא רואה סיבה למה לא לקנות מיטה/ שידה/ לול ביד 2...
עגלה לא הייתי קונה בגלל נושא האחריות והשחיקה .. אלא אם כן זו ממש מציאה שחבל לפספס..
אני לא מצליחה להבין למה לקבל מיטה מהדודה או עגלה מחברה או בגדים מהאחות זה בסדר לרוב האנשים , אבל לקנות יד שניה זה לא.. הרי זה בדיוק אותו דבר ..
בכל מקרה לדעתי כל מוצר שניתן לנקות היטב אין סיבה שלא לרכוש אם המצב שלו לשביעות רצונכם..
אני למשל קניתי מיטה יד2 מהממת של רהיטי טל שנראית ממש כמו חדשה בלי אף שריטה ב500₪ בזמן שבחנות הדגם הזה נמכר סביב 1500..
ניקיתי אותה היטב למרות שהיתה נקייה וקניתי לה מזרן חדש (שזה מוצר שלא הסכמתי לקנות משומש למרות שהיה לה להציע לי והוא גם נראה חדש) .

גדיל100

New member
זה בדיוק הקטע ...

נראה כאילו העניין הוא פסיכולוגי של ההורים (ברור המקרים, כשאין בעיית בטיחות).
נחמד לשמוע שיש עוד שחושבים כמוני :)

הייתי בחנות רהיטים מקסימה, אבל אז זה "נחת" עלי ... "למה לקנות מיטה חדשה?"

Cafe Latte

New member
כי רוצים
בדיוק כמו שאני אוהבת לקנות ריהוט

חדש לעוד מקומות בבית.
כי בא לי ואני יכולה. ואני רוצה לבחור את הצבע, את העיצוב וכו'.
&nbsp
חוץ מזה, באמת שאין סיבה.

LolliP0p

New member
ומצטרפת להערה הלשובה של קפה

כסא בטיחות, סלקל -רק חדש, כי מדובר בבטיחות של הילד בנסיעה ובטיחות זה מעל הכל.
(נגיד אם רכב עבר תאונה והיה בו סלקל או כסא בטיחות , יש לזרוק אותו ולהחליף לחדש גם אם לא רואים נזק חיצוני..) אתה לא יכול לסמוך על אף אחד בעניין הזה..
ולכן, רק חדש.
אני התכוונתי בעיקר לריהוט, מיטה, לול, שידה, נדנדה, טרמפולינה וכו׳..

RedArt

New member
יד שניה

מעולה לקבל יד שניה והלוואי והייתי מקבלת את ריהוט החדר העגלה והבגדים יד שניה אבל כשמדובר על קניה יד שניה נכנס פקטור של זמן - ללכת לבתים ולבחון את השידה או המיטה ואז הובלה - פירוק והרכבה שגם שם יש עלויות.. אני פחות מתחברת לכאב הראש הזה. ובכל מקרה הייתי קונה סל קל חדש

LolliP0p

New member
נכון..

אבל לכל עיר יש קבוצת פייס של הורים , ושרשורי מכירות יד2 בעיקר בתחום הזה של ילדים עפים שם בטירוף..
ובלי קשר אפשר למקד חיפוש ביד2 שיהיה לעיר שלך או לרדיוס שנוח לך איתו..
אז אם זה קל״ב יותר קל להתארגן בסופש עם חבר/ אח/גיס ולהוביל לבד..
רק צריך רכב עם תא מטען גדול/טנדר/ גגון...
לא באמת בעיה.. תמיד יש מישהו שמכיר מישהו :)
לא חושבת שיש טעם למוביל בדברים כאלו..

אושר מ

New member
גם עם הובלה זה יכול לצאת זול משמעותית

לנו בעיקר הפריע פקטור הזמן.
הבן זוג התייאש אחרי שראה עגלה אחת ואז הלך וקנה מהחנות את העגלה שרצינו (דגם ישן מתצוגה בהנחה...)

אנחנו אמרנו מראש שהדבר היחיד שלא נתפשר עליו הוא כסא בטיחות ואותו נקנה חדש.

כל השאר קנינו יד 2 או קיבלנו

אין סיבה. רק אפינו וסלקל קניתי חדש.

בדיוק היום הסתכלתי ברשימת הקניות שלי לקראת לידה (ילד שלישי...הקניות מחולקות בין- אינטרנט, יד2, חנות תינוקים)
וראיתי שהדברים היחידים שלא כתבתי עליהם לקנות יד שניה/ירושות הם או מוצרי פארם או דברים שקשורים לארגון הבית לקראת עוד תינוק אבל בשימוש שלנו - כמו מתקן כביסה טוב יותר, מזרן זוגי יותר קשיח שיעזור לי לישון היטב, כוורת לקפל לתוכה את הכביסה

&nbsp
המבחר ביד2 בתחום רהיטי התינוקות הוא עצום.

Tzippy Ohana

New member
לגבי יד 2 לתינוק

תראי המחירים יכולים להיות מפתים, אבל כשמדובר בנסיעה ארוכה (ועדיין לא ראית את טיב המוצר)+ פירוק+ הובלה העניין הופך ללא משתלם בעליל במיוחד שיש היום את אלי אקספקס/איבי ששם את יכולה להזמין כל מיני דברים קטנים לתינוק זולים מהארץ ואת האתר של מאמא גורו שיש שם עגלות, סלקסים, מנשאים ומה לא לתינוק במחירים זולים מהחנויות ולרוב המשלוח חינם. אז אני לא פוסלת יד 2 ונכון שיש את הקטע שרוצים חדש מהאריזה אבל אני בדעה שצריך לעשות בדיקה מקיפה לפני שקונים ממישהו.

Pixelss

New member
להזמין מאלי אקספרס דברים לתינוק זה סיכון

כמובן שתלוי באיזה דברים מדובר אבל חשוב לדעת שיש מוצרים שדורשים תו תקן כולל משחקים ובובות, תו תקן בודק מה החומרים שמהם מיוצרים הדברים שאין חומרים רעילים שאין סכנה של התפרקות וחנק ועוד המון דברים.
לקנות לתינוק מוצרים שאין להם תו תקן זה במידה מסויימת חוסר אחריות ולכן צריך מאוד להיזהר.
&nbsp

Tzippy Ohana

New member
את צודקת כתבתי שמאלי כדאי דברים קטנים כמו בובות פרווה למשל

אושר מ

New member
המבחר ביד 2 הוא כזה עצום שממש לא צריך נסיעה ארוכה

מניסיון לוקח יותר זמן לעהבור על כל האפשרויות ביד 2 מאשר אשכרה לנסוע לשם

focal4

New member
הכל קיבלתי יד 2 ו

צעצועים הכנסתי למדיח או מכונת כביסה
בגדים הרתחתי
ריהוט ניקיתי ממש טוב וכן חסכתי כמעט 7000₪

חוץ מחתולי טטרא, מצעים, מגבות ואמבטיה שרציתי חדש

MotheRonit

New member
בקטע אקולוגי (שמסתדר לי מצוין עם מידה של קמצנות
) לא לקנות

כלום (וזה גם קצת אתגר
) אלא רק יד2 או מתנות
לי

וחודש אחרי שהתינוק נולד מבינים שממילא הכל חייב להיות

רחיץ/כביס או לעוף לפח. גם אם זה משטח החתלה יפהפה מבד שעלה 450 שקל
כמו שמכרה שלי קנתה ללידת בנה הראשון.

MotheRonit

New member
הרוב אצלם כל כך קצר שימוש

בגדים וצעצועים הכוונה שלי
ושאר הדברים אוכל בקלות לבקש מתנה (מתנה ראשונה. אם לא אקבל יד2 איכותי. מנשא.כי מתכוונת לחרוש עליו ולא הייתי רוצה ליצור בלאי למישהי אחרת), כבר יש לי רשימה מאוד ממוקדת ויעילה
או ירושות ואחר כך להעביר הלאה ולא להיתקע עם זה. לפחות זה היתרון של להיות הצעירה בחוג המשפחה, המכרים והחברים - או שיהיה להם לתת לי או שהם מכירים מישהו שיש לו

גדיל100

New member
אם כל השיקולים ... בסוף קנינו

לקחנו את הכל הכל בחשבון, להיות ירוקים, לחסוך כסף, לעזור למישהו אחר ... אבל מה שהסתבר זה שלקנות יד שניה זה לא ממש חוסך כסף
כל מי שמחזיק ריהוט של חדר ישלדם אליו הוא קצת קשור רגשית רוצה תשלום גבוה יחסית וזה כמובן לא כולל הובלה ואם צריך אז פירוק והרכבה.
כל הנסיעות הלוך ושוב כדי למצוא את אותם רהיטים לקחו לנו זמן ועלו כמובן גם כסף (דלק וזמן).
בסוף לא מצאנו משהו שמתאים בדיוק ....

אז הפסקנו את החיפוש וקנינו בחנות מקסימה של ריהוט בוטיק (לא המוצרים הכי זולים) אבל כן קיבלנו יעוץ מעולה ואפילו סוג של שירות עיצוב פנים לחדר ובעיקר ריהוט איכותי מאוד שיחזיק לשנים רבות מאוד .... תודה לנועה מיו-יו שבהוד השרון!

ממליצים בחום!
[URL]http://www.yo-yo.co.il/[/URL]

למעלה