ידע תנכ``י

אם אני לא טועה

זה נמצא שם באזור של שאול היתה איזו שהיא מלחמה עם פלישתים או משהו כזה, והוא לא חיכה למישהו (לא זוכרת בדיוק) והקריב את השלמים, ובגלל זה נלקחה מזרעו המלוכה. וואו אני ממש גרועה בזה, אבל מה שזכור לי הוא שלמדנו שם משהו על הביטוי ארץ ישראל. חכה לחייל עובד צהל הוא יענה לך בדיוק... הוא בטח יתחיל ב"שוב ספר שמואל?"

רמבש א

New member
ואוו

כזו בורות תמהני הרי זה מלחמת שאול ואגג )עמלק( ששאול לא חיכה לשמואל מה איתך ?? זה הפטרה של שבת זכור בנוסף לכך שזה כתוב בתנ``ך/tapuzforum/images/emo6.gif

רמבש א

New member
זה מינמום של

המינמום של המינימום ידע. מה עשית שם בסמינר.

יסלח לי כבודו, מינימום זה לא מידה מדוייקת

ואני חושבת שיש לי ידע קצת יותר מאחרות שלמדו איתי - כך שבמושגים שלי יש לי קצת יותר מהמינימום... אני חושבת שהעובדה שזכרתי שיעור ספציפי מבית ספר יסודי וידעתי לקשר אותו לביטוי "ארץ ישראל" זה יפה מאד. מעבר לכך - זכרתי במעורפל שהוא לא חיכה לנביא, ואמרתי פלישתים (ולא אגג) כי לדעתי זו מילה שהוזכרה שם, ובגלל זה אתה מחליט שאני בורה? חבל שזה המדד.

רמבש א

New member
האם הבינותי נכון

שלא למדת בסמינר?? או שמא בסמינר לא לומדים תנ``ך ב. הסיפור שם היה עם אגג ולא עם פלישתים ג. זה יותר חשוב מאינשטיין בויקפדיה אז אולי כל יום תסכמי לנו פרק בתנ``ך שתלמדי מהרגע...הא? /tapuzforum/images/emo6.gif

איפה חונק אנשים זקנים כשצריך אותו?

למדתי בסמינר בית יעקב והייתי טובה מאד בכל מה שקשור למה שלמדנו. אין לי מושג מה המקורות שלך - אבל הם הטעו אותך. ואני כבר הולכת לחפש בגוגל את הפסוקים שדיברתי עליהם כדי שתבין אותי: פרק יג בשמואל א': יא וַיֹּאמֶר שְׁמוּאֵל, מֶה עָשִׂיתָ; וַיֹּאמֶר שָׁאוּל כִּי-רָאִיתִי כִי-נָפַץ הָעָם מֵעָלַי, וְאַתָּה לֹא-בָאתָ לְמוֹעֵד הַיָּמִים, וּפְלִשְׁתִּים, נֶאֱסָפִים מִכְמָשׂ. יב וָאֹמַר, עַתָּה יֵרְדוּ פְלִשְׁתִּים אֵלַי הַגִּלְגָּל, וּפְנֵי יְהוָה, לֹא חִלִּיתִי; וָאֶתְאַפַּק, וָאַעֲלֶה הָעֹלָה. {ס} יג וַיֹּאמֶר שְׁמוּאֵל אֶל-שָׁאוּל, נִסְכָּלְתָּ: לֹא שָׁמַרְתָּ, אֶת-מִצְוַת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ אֲשֶׁר צִוָּךְ, כִּי עַתָּה הֵכִין יְהוָה אֶת-מַמְלַכְתְּךָ אֶל-יִשְׂרָאֵל, עַד-עוֹלָם. יד וְעַתָּה, מַמְלַכְתְּךָ לֹא-תָקוּם: בִּקֵּשׁ יְהוָה לוֹ אִישׁ כִּלְבָבוֹ, וַיְצַוֵּהוּ יְהוָה לְנָגִיד עַל-עַמּוֹ--כִּי לֹא שָׁמַרְתָּ, אֵת אֲשֶׁר-צִוְּךָ יְהוָה. {ס} טו וַיָּקָם שְׁמוּאֵל, וַיַּעַל מִן-הַגִּלְגָּל--גִּבְעַת בִּנְיָמִן; וַיִּפְקֹד שָׁאוּל, אֶת-הָעָם הַנִּמְצְאִים עִמּוֹ, כְּשֵׁשׁ מֵאוֹת, אִישׁ. טז וְשָׁאוּל וְיוֹנָתָן בְּנוֹ, וְהָעָם הַנִּמְצָא עִמָּם, יֹשְׁבִים, בְּגֶבַע בִּנְיָמִן; וּפְלִשְׁתִּים, חָנוּ בְמִכְמָשׂ. יז וַיֵּצֵא הַמַּשְׁחִית מִמַּחֲנֵה פְלִשְׁתִּים, שְׁלֹשָׁה רָאשִׁים: הָרֹאשׁ אֶחָד יִפְנֶה אֶל-דֶּרֶךְ עָפְרָה, אֶל-אֶרֶץ שׁוּעָל. יח וְהָרֹאשׁ אֶחָד יִפְנֶה, דֶּרֶךְ בֵּית חֹרוֹן; וְהָרֹאשׁ אֶחָד יִפְנֶה דֶּרֶךְ הַגְּבוּל, הַנִּשְׁקָף עַל-גֵּי הַצְּבֹעִים הַמִּדְבָּרָה. {ס} יט וְחָרָשׁ לֹא יִמָּצֵא, בְּכֹל
אֶרֶץ יִשְׂרָאֵל
: כִּי-אמר (אָמְרוּ) פְלִשְׁתִּים--פֶּן יַעֲשׂוּ הָעִבְרִים, חֶרֶב אוֹ חֲנִית. כ וַיֵּרְדוּ כָל-יִשְׂרָאֵל, הַפְּלִשְׁתִּים--

שמואל א פרק יג פסוק יט. שחור על גבי לבן!!

אם לא התכוונת לזה - חכה שמישהו ידקלם פה באיזה עוד מקומות זה מופיע. מבחינתי זה עונה לשאלה שלך.

רמבש א

New member
ורוד

את אמרת שזה היה שיעור בבית ספר יסודי מכאן הבנתי את מה שהבנתי ב. את יודעת שאין זו דרכי לחפור ג. חוץ מאותיות לטיניות לא ראיתי שום פסוק ג.

הלטינית זה כי זה קטע מנוקד -

פסוק יב: ואומר עתה ירדו פלישתים אלי הגלגל ופני ה' לא חיליתי ואתאפק ואעלה העולה.(הנה לך פלישתים עם חטא שאול!!) והביטוי ארץ ישראל מוזכר בפסוק יט: וחרש לא יימצא בכל ארץ ישראל כי אמרו הפלישתים פן יעשו העיברים חרב או חנית.

אני אוהב אירוניות...

בעיקר כשאנשים נכנסים במישהו על הבורות שלו, ומראים את ה'ידע' של עצמם...

למעלה