ידידות בין המינים - אמת או פיקציה?

לXנה

New member
ידידות בין המינים - אמת או פיקציה?

עוד מימי קדם, או לפחות מימי אפלטון, ידידות בין גבר לאישה הוטלה בספק. ההמון הזועם טוען שאין דבר כזה. תמיד יש צד אחד שרוצה יותר. שרוצה מעבר. תמיד יש אינטרס. לצערי [?], נפל בחלקי להיות הצד ש"רוצה יותר..."
רקע קצרצר: אני והידיד המדובר גדלנו ביחד, אבל היום בגיל בגרות אני שמה לב שאני יותר מדי קשורה אליו וקצת מעבר מהפן הידידותי. מה דעתכם? ללכת על זה או שזה יכול למוטט את כל הקשר משורשיו במידה והוא לא בעניין? מישהו חווה על בשרו ורוצה לשתף מה היו ההשלכות? תודה
אגב, אני חדשה פה ומבקשת בכל לשון של בקשה - בלי תגובות נאצה.

לא שוב

בחייאת מנהלות פורום, שימו את השאלה הזאת כבר בשאלות נפוצות. את תכף תשמעי דעות חלוקות: יהיה את הזה שיגיד שבחורות לא יהיו כמו חבר טוב אף פעם ותמיד הוא יבהה להם במחשוף תהיה את הזאת שתגיד שכל הידידים שלה בנים והיא מרגישה סבבה עם זה. תהיה את הזאת שתספר סיפור מרגש על ידיד ששנים היה לה כמו אח עד שניצתה האהבה . יהיה את הזה שיגיד שיש לו המון ידידות והוא לא מבין למה אין לו חברה. בקיצור המון סיפורים והמון דעות, אני אישית מאמינה בידידות אפלטונית ואני לא חושבת שהיא יכולה להתקיים אם את דלוקה על ידיד שלך.

לXנה

New member
?

אני באמת מודה לך על הזמן וההשקעה, אבל אם את כל כך סובלת מלתרום מהדעה המבריקה שלך (ואני לא צינית) את יכולה שלא. אני לא הכרחתי אף אחד. תודה רבה על התמצות, אני בכל זאת "אנסה" לקרוא מה גם אחרים חושבים בלי 'יהיה את זאת ויהיה את זה'
לילה טוב.

גם אני לא צינית בכלל

זה פשוט נושא שנטחן עד דק מכל כיוון וכל זה רק בשבוע האחרון מכמה זוויות. ואם לא שמת לב כן תרמתי דיעה אחת מבריקה שלי, קחי או לא זה לא משנה.

לXנה

New member
אני מבינה, א-ב-ל

בתור לא-קבועה פה (בעצם חדשה מהניילונים) אני לא יכולה לנבא מה היו ההודעות הקודמות ועל סמך זה לשקול פעמיים אם כדאי לפתוח נושא שנטחן מחדש. את לא תרמת שום דעה מבריקה. את בסהכ ערכת מקבץ דעות (=כאמור, של מבריקים קודמים) ופרסת לי את זה בהודעה מסכמת. אבל, לא נכנס לקטנות, הא?

LIKE!!!

קצר ולענין. ביחס למקרה שלך- אנחנו לא מכירים לא אותך ולא אותו, ואף אחד פה לא נביא או קורא בכדור בדולח לומר לך מה יהיה. אני מסכימה עם עוגי פלצת- ישידידות אפלטונית, וזה לא המצב שלך. אם בא לך להתרשם מחלק מהדעות לגבי ידידות בפורום בהצלחה בכל מקרה
.

Angel158

New member
תראי...

אני חושבת שכדאי לך ללכת על זה.... אם את מרגישה כלפיו רגשות שהן מעבר לקשר ידידותי אז למה לא לממש את זה? את יודעת אם הוא מרגיש כלפייך גם רגש דומה? לגבי ההשלכות שיהיו על הקשר ביניכם-האמת זה די תלוי בכם ואיך תסתכלו על זה. אני מכירה סיפור די דומה שהיה לחברה שלי. היא הייתה מיודדת עם איזה בחור(לא כל כך הרבה שנים) עד שביום אחד בהיר הוא התחיל לרמוז לה שהוא רוצה קצת יותר מקשר ידידותי. חברה שלי החליטה לנסות ,ולבסוף שניהם החליטו שהם לא מתאימים לזוגיות והחליטו כמובן להתעלם מכל מה שקרה ולהמשיך כידידים. אני בכל אופן חושבת שאת צריכה ללכת עם הלב שלך ולנסות כי, אם לא תנסי תפסידי! מאחלת המון בהצלחה!:)

לXנה

New member
בזה הדילמה שלי מסתכמת

יש בי את החשש שאם הוא לא בעניין ואפילו לא בכיוון (לא רואה אותי באור הזה, בקיצור), אני עלולה להרחיק אותו וזה הדבר האחרון שאני רוצה שיקרה. תודה

Angel158

New member
לפי דעתי...

את רק תאכלי את עצמך מבפנים אם לא תגשי אליו ותדברי איתו על כך. אם הוא לא מרגיש כלפיך רגשות דומים לשלך יש מצב שהוא קצת יתרחק אבל, אני מאמינה שלאחר כמה ימים הוא ישכח מזה או יעבור הלאה וימשיך איתך בקשר ידידותי.

לXנה

New member
יכול להיות שאת צודקת ../images/Emo45.gif

בכל אופן, נדמה לי שבזמן הקרוב אני אגיע להחלטה אם ליזום את הצעד הראשון או לא... (למרות שזה הכי לא מאפיין את ההתנהלות שלי). הזמן כבר יראה את שלו... נישן על זה מקסימום כמה לילות :) תודה!

Nimrodster

New member
לכי על זה.

כי אם צד אחד מעוניין, זו ממילא כבר לא באמת ידידות...

לXנה

New member
מה את מצפה שאני אעשה?

אירק לאנשים בפרצוף על זה שהם השקיעו מהזמן שלהם וטרחו להגיב לי? הם עובדים אצלי ואף אחד לא יידע אותי בעניין?

כפי שנאמר פה לפני רצח בהבנה

נושא הידידות אכן נטחן פה לעיסה דקה, שגלגול של כמה עמודים אחורה בפורום יבהיר לך את דעות חברי הפורום לגביו היטב, אבל זה לא מה שאת שואלת בכלל. הרי מה אכפת לך אם יכולה להיות ידידות בין גבר לאשה - כשמה שאת חשה כלפי הבחור המדובר הוא בכל מקרה יותר מידידות? ומה עושים עם זה? וזו כבר שאלה טיפה יותר רלוונטית, שאשמח לנסות לענות לך עליה. דעתי בעניין היא שרב הסיכויים שהנסיון למשוך את היחסים למקום הרומנטי יסיימו את הידידות בלי קשר לתוצאה - בן זוג הוא לא ידיד, ואקס הוא סוג מסויים מאוד של ידיד שעלול להיות בעייתי לבני זוג עתידיים. כשלון כנראה יוביל למבוכה וריחוק, שימנעו את הפתיחות שכנראה שוררת בינכם כרגע (או לא שוררת כרגע, ואז אין בעיה, אני מדבר על נסיון אישי בסה"כ). אני ניסיתי לחמם את היחסים עם יותר מידידה אחת, וגם כשהידידות שרדה, היא לא נשארה בדיוק אותו דבר... אתה אף פעם לא יכול לדבר לבנאדם שאתה יודע שמעוניין בך באותה צורה בה אתה מדבר לבנאדם שלא. מה שמביא אותנו לשאלה החשובה באמת - האם כדאי לך ללכת על זה? לדעתי, כן. אני מאמין שהצער בלאבד ידיד קרוב פחות מהצער שבידידות עם בנאדם שאת רוצה, כשכל הזמן את חושבת "ומה אם?". אני גם חושב שהגמול הפוטנציאלי שווה את המחיר, על אף שהוא ללא ספק כבד. בהצלחה

למעלה