טרייר נשך ילדה מרמלה

מורן2345

New member
אויש נו באמת

מאוד השתדלתי לא להיכנס לוויכוח הזה אבל תסלח לי אדוני, אתה בור וכול משפט שלך מלא בהכללות מטופשות. הטון והקרירות וההחלטיות בהם אתה פוסק שאתה "שונא כלבים תוקפניים" מראים מי אתה ומה אתה. כמה קל ופשוט להגיד "אני שונא את כול מי שהוא כך וכך..." ולכן עולמנו נראה כמו שהוא, בגלל אנשים כמוך. אנשים שלא מסתכלים מעבר אלא רק מסתכלים בתוך העולם הצר מאוד שלהם וזה מה שהם יודעים. ידוע שהכול זה עניין של חינוך ובמקום להאשים יצור חסר יישע וחסר בינה וחסר אונה פרה- פרונטאלית (אם אתה יודע מה זה בכלל) תאשים את האנשים "עם הבינה" שחינכו אותו. למכר שלי יש 2 כלבי אמסטף מדהימים שבכול פעם שחברים עם תינוקות מגיעים הם נותנים להם לעשות הכול ואם זה מפריע להם הם מתרחקים וניגשים לבעלים שלהם בבקשה שיעזרו להם. זה עניין של חינוך. נטו. וגם לא מומלץ להשאיר באופן כללי אף סוג של בעל חיים עם ילד, ואף סוג של כלב לא משנה איזה סוג זה בגלל שגם מרוב אהבה הם יכולים לפגוע. כך שלא בהכרח כול נשיכה נובעת מתוקפנות, יש נשיכות שנובעות מאהבה ומשחק. לא כול הכלבים מבינים ורגישים מספיק לכך שמדובר בתינוק (ויש כלבים שכן מבינים). הקיצוניות שלך נובעת מבורות ומחוסר רצון להסתכל מעבר לקופסה המרובעת ולהבין מה כדאי לעשות הלאה ואיך אנו ממשיכים מכאן. אין מה לעשות זה לא עולם אידיאלי בו כול הכלבים מפונקים ומתוקים ומקסימים. מה לעשות, יש כלבים שנשארים קשורים בחוץ יומם וליל ויש כלבים שעוברים התעללות ומה לא. כך שאל תצפה מהם להיות מתוקים ומקסימים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

איל35

New member
אני משתדל לא להכליל אם כבר אומר "רוב"

אני גם כן בתחילה השתדלתי לא להכנס לשרשור שאראה דאגה לכלב התוקפן יותר ולשלום התינוקת. מה לעשות שאני לא אוהב כלבים תוקפניים. זה כייף שכלב זר תוקף ללא אזהרה? אני צריך אותו ואת מניעיו או מניעי בעליו? מתנשא? הפוסל במומו פוסל. אני מעולם לא באתי והבאתי געה אישית על אופיו יש איש מבני הפורום לרעה. לגבי קופסאות ומרובעות, מי שמכיר אותי יודע שבמקרה אני לא כזה והראיה בפורום הנ"ל הוא שאני לא מהסס להביע דעה גם אם שונה ולא פופולרית על ידי רבים כאן. כשהכללתי כלבים זעירים היתה סיבה מסויימת לכך, להראות שאם כבר אדם חושש משהות של ילדים ליד כלבים, עליו לחשוש יותר דוקא מהזעירים אפילו המטופחים והמפונקים מאשר מכלבים גדולים. כלבים זעירים לא מעטים הינם פחדנים וטריטוריאלים עד מאוד לבעליהם. כלב כזה בהחלט יכול להסב נזק לתינוק וכדוגמא ציינתי את אותו שוקי שאם תסתכלי תוכלי לראות כיצד הוא חושף שיניים ומנסה לתקוף את מי שבא ללטפו. לתינוק זה היה מסוכן. אז אני קר ומתנשא, הלואי שכך זה היה, היה לי קל יותר בחיים....

מורן2345

New member
אם כך

מה שאני מבינה מדברייך זה שכול הכלבים מסוכנים ופשוט צריך להיזהר מכולם. גם מהגזעים המסוכנים וגם מהקטנים. סתם לידיעתך, כשנודלתי להוריי לא היו בעלי חיים. כשהייתי בת שנתיים הם עברו להתגורר ליד משפחה עם כלב מקסים. אני פחדתי ממנו מאוד עד שיום אחד (לא ברור למה) ניגשתי ללטפו). הוריי אמרו לי שהשתנתי פלאים בהרבה מובנים מאותו רגע. הפכתי לילדה פחות פחדנית ופחות ביישנית, התחלתי לאהוב יותר בעלי חיים ויותר להפגין חיבה. וזה התעצם עם השנים. כך שנוכחות כלב או כול בעל חיים בינקות לדעתי היא קריטית ואף הכרחית להתבגרות ולגדילה תקינה וטובה יותר מאשר ללא בעל חיים. החיים שלנו רצופי סכנות ודאגות ואם נימנע מכול דבר, במיוחד הדברים היפים והטובים, בשביל מה אנו חיים עם כך? יש הבדל מובהק בין ילדים שגדלו עם בעלי חיים לבין ילדים שלא גדלו עם בעלי חיים. כול מה שהאנשים בשרשור הזה ניסו לעשות זה לייצג את עמדתו של הכלב שקולו לא נשמע. יש מספיק קולות שידברו בשם הילדה. אף אחד כאן לא שמח שזה קרה וכולם דואגים לרווחתה. בל אסור לנו לשכוח שלכול מטבע יש 2 צדדים וביום שאנשים יבינו את זה, ישתנו דברים וחוקים שיאפשרו ביטחון גדול יותר בגידול כלבים. כול עוד אנשים לא מודעים לבעיה שמסתתרת כאן, ו-א-י-נ-ה הכלב עצמו, הם ימשיכו לקחת כלבים, בלי ניסיון והבנה, יגדלו אותם לא כראוי, יקרה מה שיקרה, והילדה תאכל אותה וגם הכלב. לגבי כלבים זעירים, זה הכללה לשמה. כול כלב וכול מקרה לגופו. יש ויש! הכלבה שלי גדולה ומתנהגת כמו פודל קטנטן ויש לי מכרים עם כלבים קטנטנים עדינים ביותר. אנשים נוטים לרוב לשים את חשיבות הכלב וחייו הרבה דרגות מתחת לשל אנשים. אז יש אנשים כמונו ששמים את דרגת החשיבות לצידנו. בלעדי כלבים ובעלי החיים לא הייתי אני ובלעדיהם לא היו לי חיים, כך שכיצד אשים את חשיבותם כפחותה משלי? כשהתקשורת תתחיל לדבר על אשמת הבעלים ואשמת בני האדם והצורה הלא נכונה בה הם מגדלים כלבים, אולי אז אנשים יתעוררו על עצמם ויקחו אחריות והחלטות ראציונליות ולא פזיזות. כול עוד מדברים על צד אחד בצורה חד מימדית, כלום אבל כ-ל-ו-ם לא ישתנה. ואני לא פונה אלייך בגלל שאמרת משהו ששונה ממה שאחרים אומרים כאן. חלילה. אבל זה לא שאנשים פה נגררים אחד אחריי השני, אנשים פה חושבים קצת אחרת על בעלי חיים והלוואי וירבו כמוהם.

איל35

New member
אז אני מתנשא ובור כפי שציינת

מעולם לא טענתי לבקיאות יתר. ולא מתבייש לשאול כשלא יודע דבר הרולונטי לי. אם כבר התנשאות אז כן אני יודע מה זה prefrontal cortex אז כדאי שגם את צאי מהקופסא שלך והכללות מתריסות כלפי אנשים שאין לך שמץ מי הם ומה אופיים. מקווה מאוד שכפסיכולגית בין אם כרגע ובין אם בעתיד לא תכלילי ותקבעי עמדות על אנשים על סמך דיון כזה או אחר בפורומים.

מורן2345

New member
לא קבעתי כלום

אני לא מכירה אותך אבל מדברים שאתה אומר אני רואה שאתה מכליל. כואב לי על כול הכלבים המסכנים שהורדמו בגלל אנשים כמוך "ששונאים כלבים תוקפניים". ומה עם ילדים תוקפנים? גם אותם אתה שונא? תבין שיצורים חיים נולדים עם מזג מסויים והמזג הזה מתאזן אם הטיפול שמקבל אותו יצור חי מתאים ואוהב. כמובן שרוב הכלבים לא מקבלים את הטיפול הראוי, בטח שלא כמו ילדים. כך שהם נותרים עם מזגם האגרסיבי. בכול אופן, כלבים בדרך כלל לא סתם תוקפים ובדרך כלל מדובר בחינוך לקוי שנים אחורה. ושוב, מדובר בבעל חיים לכול דבר. עצם העובדה שבינתם לא שווה לשלנו מטילה את האחריות עלינו לדאוג לרווחת ילדינו, עד שיהיו בוגרים דיו כדי להתנהג בשיקול דעת.

איל35

New member
קבעת גם קבעת ואת לא מפסיקה להכליל

בגלל אנשים כמוני מורדמים כלבים? אני הגורם, האשם לכך? מעולם לא נטשתי כלב ומגדל כלבה באהבה רבה עד מאוד. מדוע עלי לחבב כלב ובעליו שמגיעים לפארק ותוקפים כלבים אחרים ללא גירוי מצידם? במקרים רבים (שוב, זו לא הכללה גורפת) אין אם מי לדבר לגבי אותו כלב תוקפן. ולגבי בני האדם, בדרך כלל אין לי סימפטיה כלפי עברינים, אנשים אלימים ופורעי חוק. לא מענין אותי אם הם חוו ילדות עשוקה וקשה. במבחן התוצאה ישנו קורבן ועל החברה לחמול ולתמוך בקורבן תחילה לפני שמרחמים על התוקפן. ישנו פתגם נדוש האומר "מי שמרחם על רשעים סופו שמתאכזר אל צדיקים" ואם שוב בבני אדם עסקינן אז גם מגדולי הרוצחים והפושעים לא פעם היו טובי לב למשפחתם וסביבתם הקרובה. מבחינתי, יחס חם, טוב לב ואי תוקפנות צריכה להיות כלפי הזולת, האחר, זה שלא בא מתא המשפחה. אני חושב לאנשים רבים כבר נמאס מתזת הקורבן אותו מיחסים קרימינולוגים רבים לעברינים.

מורן2345

New member
אתה שוכח

שלא כולם מגיעים מאותו מקום. תמיד אני מזכירה לעצמי קודם כול שאני מגיעה מבית טוב, חם ואוהב, אך לא כולם. ההכללה שלי נובעת מהעובדה שכול האנשים שחושבים כמוך לא מעוניינים לחשוב מה עושים הלאה אלא יך פותרים את הסימפטום ולא את הבעיה. יופי, אז נרדים את הכלבים שנושכים. יופי, אז נהרוג את הרוצחים ואת האנסים. מתי תבינו כבר שכול עוד הבעיה לא תיפתר מהשורש לא ייצא מזה כלום? כמוהם יקומו תמיד? ונשיכת הכלב זה סימפטוםשל בעיה חריפה וגדולה- בעלים מתעללים/ בעלים לא טובים/ בעלים לא מנוסים ובאופן כללי היחס המזוויע שיש כלפיי כלבים בישראל. כול עוד בכתבות מסוג אלו יפנו את האצבע המאשימה כלפיי הכלב הנתעב בפשעו מול הילדה האומללה, כלום לא ישתנה. לעולם. אז אתה מעדיף לשנוא את החלשים. וכול הרוצחים והאנסים הם בעצם חלשים. תבין שלא לכולם אותם אמות מידה ומוסר ולא כולם חונכו כראוי ולא גולם גדלו כראוי. אם תסתכל על דברים מנקודת מבטך בלבד על פי העבר שלך, ברור שלא תוכל להבין כיצד אפשר אחרת. אבל עובדה, אפשר. וזה קורה.

Ultra marine

New member
את ממש יוצאת מפרופורציות, הא?

"ההכללה שלי נובעת מהעובדה שכול האנשים שחושבים כמוך לא מעוניינים לחשוב מה עושים הלאה אלא יך פותרים את הסימפטום ולא את הבעיה. גאד, את חייבת להתחיל לקרוא את מה שאת כותבת!!!!! הוא מעולם לא אמר "לא אחנך כלב ולכן ארדים אותו" אלא אמר "כלב צריך לעבור חינוך בכדי שלא יהיה מפגע לציבור" איפה הבעיה שלך עם אנשים כאלה שבאשכרה לוקחים אחריות על הכלבים שלהם?!?!?!? שזה סותר את המשפט שלך: "יופי, אז נרדים את הכלבים שנושכים. יופי, אז נהרוג את הרוצחים ואת האנסים. מתי תבינו כבר שכול עוד הבעיה לא תיפתר מהשורש לא ייצא מזה כלום? כמוהם יקומו תמיד?" כאן את חוזרת על דבריך במילים אחרות: " ונשיכת הכלב זה סימפטוםשל בעיה חריפה וגדולה- בעלים מתעללים/ בעלים לא טובים/ בעלים לא מנוסים ובאופן כללי היחס המזוויע שיש כלפיי כלבים בישראל." הוא טוען שאנשים חסרי אחריות בעובדה שהם לא מחנכים את הכלבים שלהם, ואם הכלב תוקפני יש לעשות משהו בעניין (לא להרדים, לחנך) כאן את כותבת דברים בכלל לא קשורים.. " כול עוד בכתבות מסוג אלו יפנו את האצבע המאשימה כלפיי הכלב הנתעב בפשעו מול הילדה האומללה, כלום לא ישתנה. לעולם." הוא אומר "תחשבו על הילדה" ואת מכניסה כן "להפנות אצבע מאשימה כלפי הכלב". וכאן בכלל דמגוגיה בגרוש " אז אתה מעדיף לשנוא את החלשים. וכול הרוצחים והאנסים הם בעצם חלשים." החלשים הם האנשים שהולכים לתומם ברחוב ונאנסים, נרצחים וכו'. זה נוראי שאכן אנשים מגיעים לשפלות מדרגה בגלל דברים שקרו להם בעברם, אבל עם זאת, במקרה הזה, חסרת הישע בסיפור היא הילדה. ולא הכלב.. (יכול להיות שהכלב הוא גם חסר ישע, פשוט לא ספציפית במקרה הזה). מדהים שאת מסוגלת להמשיך ולחפור כפסיכולוגית מדופלמת.. "תבין שלא לכולם אותם אמות מידה ומוסר ולא כולם חונכו כראוי ולא גולם גדלו כראוי. אם תסתכל על דברים מנקודת מבטך בלבד על פי העבר שלך, ברור שלא תוכל להבין כיצד אפשר אחרת. אבל עובדה, אפשר. וזה קורה." נו באמת, ואיפה הצד שלך שמנסה להבין את האחר לפני שהוא פוסל את כל מה שנאמר מבלי להבין בכלל על מה הוא מגיב? פסיכולוג טוב צריך לדעת להקשיב לפני שהוא מחווה את דעתו. וכאן, את פשוט מחפשת לקטול. וואלה, הולך לך! אם הייתי קוראת רק את ההודעות שלך יכול להיות שהייתי באשכרה מתחברת. אבל כיוון שאת כותבת דברים לא קשורים בכל ועל הדרך קוטלת אדם אחראי, רציני, שדואג לכל בני ביתו על ארבע ושניים אני חושבת שאם תחכי כמה שעות, במקסימום יום, יגיע לפה נוטשון שאת יכולה להוציא עליו את כל האגרסיות שלך. חבל שאת מוציאה אותן על מישהו שאת אפילו לא באמת "לא מסכימה" איתו...

מורן2345

New member
נדמה לי

שמי שמוציא כאן את האגרסיות שלו זה את. אותי עיצבן שכול משפט שלני שלו היה- "אני שונא תוקפנים" וכול פעם חזר על זה בוריאציות שונות. אנא, אל את יכולת הניתוח הפסיכולוגי שלי תשאירי לי בבקשה ולסובבים אותי. התוקפנות שלך בתגובה שלך לא ברורה וממש לא פרופורציונאלית לסיטואציה. ייתכן שלא הקדשת מספיק לקרוא את כול התגובות כדי להבין את הדברים שאמרתי לו. מדהים כיצד שינית דברים שאנשים אמרו לחלוטין מהמשמעות המקורית שלהם. כן, הוא דיבר על כך שלא צריך לרחם על הכלב. כן, הוא ממש לא התייחס לזה שצריך לחנך את הבעלים (את זה אנחנו אמרנו והוא רק אישש) והוא פשוט פסק שהוא שונא כלבים תוקפנים ושהעבר שלהם וכול מה שיוצא מזה לא מעניין אותו. לגבי מה נדרש מפסיכולוג טוב, את זה תשאירי לי ולשאר עמיתיי הסטודנטים למיקצוע. בואי נשאיר למוסמכים יותר ממני וממך להחליט אם אני טובה או לא. אבל אל תתחילי לתקוף אנשים מאמצע שום מקום, תוציאי עליהם את האגרסיות שלך ועוד תגידי שזה מה שהם עושים. דרך אגב, מהיכן הביטחון שהוא אחראי ורציני שדואג לבני ביתו? למרות שתגובה מגעילה ולא עניינית שכזו ממש לא ראוייה למענה, עניתי. אם את מתכוונת לענות בעוד שצף אגרסיות והתלהמות שכזאת, תחסכי זאת משתינו, על זה אני לא אענה שוב

איל35

New member
"אני שונא תוקפנים" חיפשתי וחיפשתי בשרשור ולא

ולא כתבתי כך בכלל!!!! רשמתי לדוגמא: לא מרחם סולד מצטער, אין לי סימפטיה לכלבים תוקפנים. מכל הגדלים והצבעים מה לעשות, כשם שאני לא אוהב את כל בני האדם אני גם לא אוהב את כל הכלבים בין זה לשנאה ישנו מרחק מה. עוסקת בלנתח אישיות בגוש על בא בשעה שהאג'נדה שלך ראויה או לא פורצת מכל פינה. אני בראש ובראשונה נכנסתי לשרשור הנ"ל כי הכעיס אותי שמה שעורר את עיקר התגובות מאותה כתבה הוא תמונת הכלב אשר הופיע בכתבה. (בינינו גם פיטבול/אמסטף שייך לקבוצת הטריירים) פניה של תינוקת הושחתו בידי כלב וזה הדבר המזעזע. וכסטונדנטית לפסיכולוגיה, עשי טובה לי ולאנושות, אל תתעסקי בלנתח אישיותית לא אותי ולא את באי הפורום החורגים מהאני מאמין שלך. נ.ב לא אני אעיד על עצמי באם אני איש משפחה טוב או לא. יעידו זאת אחרים.

מורן2345

New member
אל תתפוס אותי בקטנות

לא עברתי על השרשורים כדי לבדוק בדיוק מה אמרת. אבל בין שונא לסולד וכ'ו אין הבדל כזה גדול. הכוונה הייתה המשמעות של הדברים. בכול אופן, אני ממש לא מנתחת לא אותך ולא אף אחד אחר. אני שמחה שהיותי סטודנטית לפסיכולוגיה הפך לאג'נדה שלכם ונחמד להכניס את זה לכול חור אבל גם פסיכולוגים הם בני אדם עם דעות ואמונות. אתה אמרת שהרגיז אותך שמה שעורר את התגובות זה החרדה לשלום הכלב ואני ניסיתי להבהיר לך שכול עוד השיח הציבורי בנושאים הלללו יהיה באותו כיוון חד מימדי הנוגע לרשעות הכלב ולמסכנות האנשים הנפגעים, שום דבר לא ישתנה. כול עוד לא ננסה להבין את שורש הבעיה ולראות מעבר. אני זוכרת שהיה מקרה שכלב נשך בבית שלו חבר של אחד מבני הבית שפתח את הדלת ונכנס במהרה לבית. השיח הציבורי היה כמובן על הסכנה שיש בגידול אמסטםים וכ'ו וכ'ו. מכרה שלי מכירה את הכלב מאוד טוב וסיפרה לי שהוא עבר אילוף תקיפה ושמירה. אז למה, לעזאזל, אנשים שאימנו את הכלב לשמירה על הביץ, לא טורחים לנעול את הדלת או לשים שער או משהו בפתח הדלת?? דברים כאלו סופם ידוע מראש במקרים כאלו! אם תמשיך להתעסק בכמה אני פסיכולוגית לא טובה ולא להבין מה אני מנסה להגיד כאן הדיון הזה מועד לאבדון

איל35

New member
כשמאשימים אדם, דרושה אסמכתה מוחלטת

הסיבה לאיזכור עיסוקך נבעה אך ורק משום נסיונך הבוטה להכליל, לקטלג, לסלף ולהכפיש. יצירת דלגיטימציה ע"י חזרה על מילים שלא נאמרו על ידי הינה דבר חמור. אני לא זה שיצא בראשונה בהשמצות כלפייך, הייתי מציע שתקראי שוב את השרשור בצורה אוביקטיבית. האמת, שמוזר לי שאני כותב כך כרגע. אני כותב ששירי ילדים ברקע, אישתי מחבקת של הילדים על השטיח, איימי הכלבה לרגליהם ואני כמו טמבל קופץ מדי פעם לראות ולהשיב לשרשור. לילה טוב לך...

מורן2345

New member
לא האשמתי

אנחנו לא בבית משפט פה, אנחנו מנהלים דיון בנוגע לנושא מסויים. מתנצלת אם ההתבטאות פגעה ולא הייתה במקום, לא חוזרת בעצמי מדבריי. אני לא בבית משפט שעליי לשחזר מילה במילה ואל נא תיתמם... אתה יודע טוב מאוד מה כוונותיך ומה משמעות דברייך. נגד, שונא, סולד, הכול אותו דבר. לילה טוב גם לך, וסופ"ש נעים. אולי תחשוב קצת על דברים שנאמרו ותוכל להבין שלא הכול שחור או לבן. יש גם אפור באמצע.

קוקה7

New member
אוי אותך אני זוכרת!!איל35 היה לנו ויכוח

בפורום הורים לתינוקות או משהו כזה... שם השמצת אותי כי אני מגדלת פיטבול .... זה היה לפני איזה שנתיים בערך... זה בשבילך....

מורן2345

New member
מפתיע ממש

שהוא היה בעוד וויכוח. הפלא ופלא, על גזע "מסוכן". פה תמו ניסיונותיי לשכנע שהוא לא נגד כלבים "תוקפניים" אגב, הכלבים שלך מקסימים

איל35

New member
ראי הקישור לקוקה

אבל את בשלך, בקבעון, התוקף שהפך לקורבן. אבל אין לך כח לקרוא את מה שכתבתי (היו גם שגיאות כתיב ועימוד, אני יודע
) אז להשמיץ, לסלף ולהכפיש, יופי של אדם את... שיהיו לך חיים נפלאים ואמינים

מורן2345

New member
לא השמצתי.

פשוט לא הופתעתי שתקפת מישהי עם כלבים מגזע מסוכן. אני לא אקרא את הקישור כי זה נראה לי מיותר, מאמינה שמדובר באי הבנה. מתנצלת על שהסקתי מסקנות לפני תשובתך. אך אתה מצליח להבין מהיכן נבעה הקלות בה האמנתי לזה? בכול אופן, הכוונה לא הייתה לתקוף או לרב, אני ממש לא תקפתי וגם לא התכוונתי להיות הקורבן. לקחתי דברים שאמרת לתשומת ליבי, מקווה שלקחת גם אתה! :)

איל35

New member
קוקה, אני יצאתי להגנתך!!!

בפורום תינוקות. אני הגנתי עלייך בפורום ההוא. זו פעם שניה שאת מספרת ההפך וחבל איל

קוקה7

New member
אז אולי אני סנילית??? אם כך מ-ת-נ-צ-ל-ת

סליחה סליחה סליחה.... כנראה אני באמת סנילית..... פשוט מישהו שם העליב אותי בצורה ממש דוחה ואמר שאני לא ראויה להיות אמא...ומשום מה השם שלך נתפס לי בראש.... אז אם אתה אומר שאני טועה אני בהחלט מאמינה לך... שוב מתנצלת!!!!!

למעלה