טריגר

דוVשה

New member
טריגר

אמא מכינה מרק, הילה שואלת 'למה את עצבנית?' מי יציל את הבית שלי? הסימן הראשון היה חוסר תאבון, ככה זה, אבא אמר לי, מי שחולה לא ממש רוצה לאכול. אוכלת, אמא הכינה מרק. תעסוקה, רק שתהיה תעסוקה, אם הגוף שלי יספח את עצמו לעצמו סימן שמשהו הולך בסדר. כמו פעם, כמו פעם, מה כמו פעם? שומדבר לא כמו פעם. איפה ההיא מפעם, שאמרה שתיתן לי קלונקס, הטיפשה. איך היה מתאים לי כדור עכשיו, אז, אתמול בלילות. להזריק לתוך הורידים חומר, מה זה משנה מה יהיה אח"כ, מה היה לפני, העיקר שיש לאן לברוח. מי יבכה עלייך כשתמות? אמא, את תבכי? את לא תכיני יותר מרק. מה זה משנה כבר, תגידי. חזרת, והאוכל שלך לא הצליח להציל אותי, הסירים לא מדברים, השתיקה שלך כן. סטופ. הרי למדת לדבר להגיון, תפני אליו. תפתי אותו, את טובה בזה. את יודעת שהגרעין הפנימי שלך יוכל לההיפך לשפך, דבש מתוק, לבן עם גבשושיות, כמו אז כמו מה שראית שיוצא לך מבין הרגליים. אפילו בפנים את טמאה. נו מה? פרסומת בשפה אחרת כבר לימדה אותך, אם את נקייה מבפנים את יפה מבחוץ. אבל במילים את טובה, דברי איתו, הוא מכיר גם את הצד השני שלך. אל תחתכי, אל תברחי לצד. תשארי באמצע. איפה ההיא עם הכדור? למה היא לא אומרת עכשיו בקול מודאג, הטיפשה, 'אני חושבת שאולי כדאי לתת לך קצת, את יכולה לבוא?'. הנה אני באה, הנה אני איפה את? איפה את, איפה את?! בתוך הערפילים, תמיד ערפילים ויש שמש בחוץ. איך זה הגיוני? שאלה רטורית. אולי יש דיכאון קיץ? תשני תשני, שינה של חמישים שעות, ימים, לילות. הגוף כבד. לאה. העיניים כואבות. הראש צורח. את עדיין עייפה. השינה, ככל שמתארכת, מתאבכת, כך נוזלת ממך יותר ויותר. תרוצי אחריה, זה כמו חור בפנים שלא מצליח להתמלא. סבתא מתקשרת לשאול ואני לא עונה. משאירה הודעה. רוצה לדעת מה קרה ואם היא אשמה. תמיד האשמה המבחילה הזו, המזוייפת. איך אפשר לגור כ"כ הרבה שנים תחת אותה קורת גג, לחלוק חיים ואף אחד לא מכיר את השני? ואולי זו רק את, הא? אולי רק את לא מכירה את עצמך, אותם. שוב האשמה הזו, הסיפוח העצמי, מבחיל. מבחיל לגמרי. איפה האקדח שלו, איפה? אם הייתה יכולה להיות דרך לא מכאיבה, משהו שלא דורש אומץ עילאי. מי יודע מה... אני לא מצליחה לחשוב. אז תדברי להגיון, בשביל זה הוא שם. הנה אין דרך כמו שאת רוצה, תחשבי למה קורה כל מה שקורה ואם את באמת מוכנה לתת לפתרון הזה להיות הפתרון שבנמצא. כי תמיד יכולים להיות עוד, נכון? נכון? אולי לאמא יש כדור? אולי לאבא? לא, אמא מכינה למטה במטבח אוכל, אבא יושב על המחשב, הקרביים שלו נקרעים. הכל שקט. אין מילים שמוחלפות. כמו סנסורים דקיקים, נקודות נקודות, מתעופפות, כמו פרח סבא שעושים לו פפפוווו כך אני קולטת את הבערה. מי יציל אותי? אולי אתה. אם תעמוד שם, תגיד הנה, הכנפיים שלי, את חתכת אותם. זה לא פלא, תמיד ידעתי. עכשיו כבר אין דרך חזרה. ואתה מה?, תתייסר אבל תמשיך הלאה. תמיד, תמשיך הלאה. זה עושה לי כאב של חור בגרון. דלקת, מוגלה, קוצים מחודדים משוייפים על המיתרים. ואתם? שקט. דברי אל ההגיון. אל תתעופפי. תחזרי לאמצע. לא לשחור ולא ללבן. לאפאחד אין כדור עכשיו. הילה שואלת 'למה את עצבנית?' איך הגעתי לכאן, האם זה באמת כמו שחשבת? כמו שאמרת? 'אני לא אתפלא'. לא, גם אני לא אתפלא. אבל אני לא רוצה את חוסר הפליאה. אני לא רוצה אותו. אני רוצה להתפלא. זה כל מה שאני רוצה. להתפלא. אולי אני באמת צריכה כדורים. "מי יציל את הבית שלי, אולי כל זה קורה לי בגללי... מי, יציל, את הבית שלי, אולי כל זה קורה לי בגללי..."

דוVשה

New member
טריגר 2. [בשלישי, גלידה.]

תגידי, אם למישהו יש סרטן, זה עושה אותו בנאדם יותר טוב? תגידי, אם למישהו יש נקב במוח, אז הכל נוזל החוצה ולא נשאר כלום? נו באמת.. נו באמת! מה זו השאלה הכ"כ, כ"כ עד כדי כך שאין לי אפילו מילה להגדיר כמה כ"כ, מה הקשר בין מחט לתחת!? התכוונתי שאם נגיד לא ממש היית מחבבת מישהו, ואז היית מגלה שיש לו סרטן ומעבר לכך, היית מגלה שהוא התגבר על הסרטן, זה היה גורם לך לפתח רגשות חיבה? סימפטיה?, אמפטיה? משהו מעבר לחוסר החביבות שהרגשת אליו לפני? אני חושבת שאמפטיה הייתה מתחברת אליי. אז מה, היית מרחמת עליו? פחות מרחמת, יותר גאה. גאה? כן, גאה. אנשים שמתגברים מול קשיים גורמים לי גאווה, אפילו אם לא ממש חיבבתי אותם. ומעבר לזה, לא ממש לחבב זה אחרת נגיד, מרגש פחות סימפטי ברמה יותר עמוקה. ואם נגיד זה היה מישהו שאת שונאת? אין מישהו שאני שונאת. לא? לא. למה? מעבר לזה ששנאה זה רגש שחור?. אני חושבת ששנאה, לפחות בשבילי, זה משהו שאין ממנו חזרה. זו נקודה. פונט בלאנק. שנאה זה רמות כאלו של רגש שבחובו יש תיעוב וגועל ובלעע, לא רוצה לדבר על זה אפילו, כל הדברים הלא טובים הם בתוך השנאה. אז את לא חושבת שהתגברות על סרטן הופכת מישהו למשהו אחר. יכול להיות, אולי זה מפזר איזו הילה של נצחון וכוח סביב לבנאדם ואולי אנשים שלא ממש חיבבו אותו לפני משנים את היחס. זה כמו שאומרים 'לחזור בתשובה ואז הכל יהיה בסדר?' אני יודעת, יכול להיות, סוג של. אני מניחה שזה מוסיף נופך מסויים לבנאדם. מן יראה? יראה? אולי. כל אחד ומה שהוא מתחבר אליו. אבל זה לא אמור להיות ככה? מה? זה אמור להיות אופי ומחלה, נוראית ככל שתהיה, בנפרד. נכון, זה נורא ולא נעים וסבל וכאב והכל. נכון. אבל זה לא אמור לשנות יחס של אנשים כלפי האופי בכלל שנפל בחלקו של אותו אדם לעבור דבר כזה. *~*~*~*~ אולי כבר עדיף לחתוך. מה פתאום. למה לא? למה להשחיט את הגוף שלך? למה לא? למה כן? כי כך אני נרגעת. לא ניסיתי מעולם, איך את יודעת שכך את נרגעת!? זה מה שאומרים, אם כ"כ הרבה אנשים עושים את זה, אולי שווה לנסות. שווה לך להרוס את הגוף שלך? זה לא להרוס. זה כן. זה עדיף מלהרוס את הנשמה. הנשמה גם ככה לא משהו אם היא מובילה לפציעה עצמית, הפציעה לא נופלת מהאוויר. אז מה, יותר שווה התאבדות? לא. אז הנה, את רואה. לפחות אלו שפוצעים את עצמם, לא מתאבדים. ו...? הם לא נגמרים לגמרי. הם פוצעים את עצמם, נרגעים, ואז ממשיכים. הם בוחרים ברע במיעוטו. *~*~*~*~ אלוהים, תן לי כוח.

דוVשה

New member
../images/Emo135.gif ../images/Emo135.gif ../images/Emo135.gif

את לא משהו שלם. אני לא? לא. את מכלול, את חלקים. ואללה. ואללה. אבל אני לא אמורה להיות משהו שלם? ומשהו שלם, ממה הוא מורכב? מחלקים. ואללה. ואללה. אם מישהו מעביר עלייך ביקורת נגיד, על משהו ספציפי. אז כותבים 'עלייך', כי את השלם, אבל בתוכך, יש את מכלול הדברים שעל אחד מהם הועברה הביקורת. אז זה לא אמור להשליך על השלם? לא. כי את לא שלם, השלם הוא לא דבר אחד בלתי חדיר ומוגמר. לא? לא. השלם מורכב מכל החלקים שלך. נו, והחלקים לא יכולים להרכיב שלם אחד מוגמר ובלתי חדיר? כן, אבל הוא תמיד יוכל להתחלק, הוא תמיד יהיה מורכב, לא חלק. מ"ז? קחי למשל אגרטל. זה חפץ אחד, נכון? זה שלם אחד. לבד. נו? את לא כמו אגרטל. את לא חפץ אחד טוטאלי שלם ומוגמר. 'את' זה האגרטל, הפרחים אלו החלקים שלך, התוכן. את יכולה להיות שלמה עם החלקים, לאהוב אותם ולרצות אותם ולאמץ אותם, אבל תמיד יהיו חלקים שמרכיבים, לא שלם אחד לבד. הבנת? נגיד ש... אל תלכי לטוטאליות. *~*~*~*~

דוVשה

New member
במלאת שנה להרמת הידיים

אני שומעת את צלצולי הפעמונים. הכנסייה הזו תמיד נראתה לי כ-נווה. נווה זה שם שאני לא אוהבת, זה מתבדל, ליחידי סגולה. למה אני לא יכולה להיות הנווה של עצמי? במלאת שנה להרמת הידיים, אני רואה את הסדינים הלבנים שהתנופפו שם בשמש. נזירה עם סנדלי רצועות עור חום טופפה על האבנים. חשבתי, איך לא כואב לה?, הסוליות כ"כ דקות, היא חייכה אליי ואני ברחתי להסתתר תחת הצלב הגדול. הקיר היה צהבהב, נוטה לבז', והכל היה רותח מחום. בפנים אין מזגנים, אמרו לי, אין מאוורר ואין מנוס. אין מנוס ממה?, שאלתי. אם החלטת להיות נזירה אז החלטת. התחייבת. הן מחוייבות לנהוג כך, אסור אחרת. ורציתי לברוח לשם. להשאר. להתכרבל בתוך העיניים שלה. בלי מאוורר, בלי מזגן, רק עם הלטיפה של הרוחות ששרות להן שם. להיות נטועה בתוך ההחלטה הזו, חזקה, שלמה. והגיע הזמן להפסיק. כוח, רק כוח, להמשיך.

cry to death

New member
../images/Emo42.gif

"למה אני לא יכולה להיות הנווה של עצמי?" אחת השאלות היותר משמעותיות שעלו אצלי בחיים. תמיד חיפשתי את האי השליו שלי, את עמק המומינים שלי, את המקום שבו אני אוכל לנשום בחופשיות. לפעמים היה נדמה לי שמצאתי אותו, ואז הגיע רגע שהבנתי שטעיתי. הלוואי ונוכל להיות הנווה של עצמנו.

למעלה