טיפת
חלב

../images/Emo150.gif מתגייסת לעזרה

איזה מזל שאני מטפחת גם אחוזון 3 וגם אחוזון 97. הגומבוץ היה אחוזון 97 (נולד דווקא יחסית קטן, שבוע 38 פלוס 4, 3060 גרם, אבל זה הכי בריון שהפקתי) חי על הנקה בלבד עד גיל 7 חודשים ושקל כתשעה(!) ק"ג בגיל חצי שנה!!! באמת גומבוץ (זו כופתאה הונגריה מתוקה, לטובת מי שלא יודעת) היום הוא בן שש וקצת, עולה לכיתה אלף, רזה מאוד (וגם חכם, יפה וחתיך
). שומן של הנקה הוא לא "שומן" והוא נעלם בהמשך. סביב גיל 9 חודשים הוא מאוד מיתן עליה במשקל, והגיע לגיל שנה סביב 12 ק"ג וכיום, כאמור, אפילו רזה. וגם אני "הואשבתי" שזה שאני מניקה על כל ציוץ וכל שטות, אבל אני בהחלט חושבת, שלמעט מקרים קיצונים, לא ניתן "להאביס" תינוק בהנקה. כשהוא רצה הוא אכל ואם היה צריך ניחום ינק להרף עין ונרגע (ינק כמעט עד גיל שנתיים). כיום אין אצלו שום אסוציאציה בין אוכל וניחומים/ אהבה. בקיצור: את בסדר, הגוזל בסדר. הכל בסדר.

noa_f

New member
תתנחמי במה שאמא שלי תמיד אומרת:

עוד שנה יגיע לגן ויהיה חולה פעמיים בחודש. כל מחלה מורידה איזה קילו. ילד שמתחיל עם עודף, גומר את השנה הזו יותר חזק...

../images/Emo41.gifגמלי יש סיפור טיפת חלב../images/Emo13.gif

ליאור (רבע לשלוש) הוזמן לחיסון אחרון בטיפת חלב. אחות ט.ח. שלנו היתה בחופשה והיתה אחות מחליפה. מאוד נחמדה. חברה שלי היתה שם שעה ומשהו לפני, וסיפרה לה שאני מדריכת הנקה וכו'. כשהגעתי התחלנו לדבר, והיא שאלה את ליאור אם הוא יונק. הילדון, בלי להתבלבל, חייך חיוך מלא נחת וענה "כן". אני לא שמתי לב. אח"כ, כשהתכוננו לחיסון, היא שאלה האם הבאתי לו פרס או ממתק (לאחרי הזריקה). עניתי שהבאתי לו חיבוק גדול והיא הוסיפה: "וציצי". אמרתי: "לא, הוא לא יונק כבר חצי שנה". היא היתה מופתעת ואמרה שהוא אמר לה שכן "ועוד עם כזה חיוך מאושר" (ילאור הסתובב אלי להדגים את החיוך המאושר
בקיצור - לילד יש זכרונות טובים מההנקה. איזה כיף

מתוק מתוק ../images/Emo23.gif גמנחנו היינו היום

אצל הרופא (אין פה ט"ח, רופא הילדים עושה מעקב התפתחותי) עם שתי הבנות הגדולות (והבריאות! הכי חשוב) שלי ויובל קיבלה חיסון ולקחו לה דם מהאצבע. הילדה אפילו לא הנידה עפעף! אני הייתי בהלם ממנה. כשלקחו לה דם היא תקעה את האף שלה כמעט בתוך המבחנה של האחות כדי לראות איך הוא יוצא
פשוט לא יאומן. ממש כמו האמא שלה...

Mלביאה

New member
בטח אני אשמע מה זה מתחסדת...

אבל אני פשוט לא אוהבת את הקטעים האלה
אותי התמונה הזו מעציבה דווקא. גם כי הפעוט הזה בבעיה קשה, וגם כי כל העולם הוירטואלי נחנק מצחוק על חשבונו ועל חשבון אביו.

michal@gal

Active member
מנהל
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif תק"ת השמנים מרים ראש

למעלה