טיפים לטעינה יעילה של הרכב החשמלי

תוכן-מקודם

Member
מנהל
pexels-kindel-media-9800009.jpg
קרדיט תמונה pexels

נהגים רבים הנוסעים ברכבים חשמליים חוששים לעיתים מנסיעות ארוכות, מחשש שסוללת הרכב תיגמר בטרם יגמר המסע. החדשות הטובות הן שכיום טווח הנסיעה של רכבים אלה רחב ביותר ויש גישה רחבה יותר לעמדות טעינה ציבוריות. בנוסף, ישנן דרכים לתכנן בצורה יעילה את הנסיעה, כדי להבטיח שקט בידיעה שסוללת הרכב לא תיגמר. במאמר זה נעניק טיפים שווים להטענה יעילה של הרכב החשמלי.

הכירו את טווח הנסיעה של הרכב שלכם​

לכל רכב חשמלי יש טווח נסיעה מעט שונה וזמן טעינה מעט שונה. אם אתם רוצים לנסוע בביטחון גם למרחקים ארוכים, חשוב שתכירו את הטווח של הרכב שלכם, כדי שתוכלו לדעת מתי יש להטעין ומתי ניתן לנסוע בראש שקט. חשוב כמובן לזכור כי משתנים כמו מהירות הנסיעה, תנאי מזג האוויר ותנאי השטח משפיעים על כמות האנרגיה שהרכב משקיע בנסיעה. בנוסף, חשוב שתדעו כמה זמן ייקח לכם לטעון את הרכב בדרכים. לרוב, עמדות טעינה ציבוריות יהיו עמדות מהירות, המאפשרות להגיע לסוללה כמעט מלאה בזמן קצר יחסית.

תכננו את המסלול שלכם בקפידה​

לפני שאתם יוצאים לנסיעה ארוכה מומלץ לתכנן את מסלול הנסיעה בקפידה. חשוב לוודא כי לאורך הדרך ישנן אפשרויות טעינה רכב חשמלי שאליהן תוכלו לגשת בנוחות. מומלץ כמובן לוודא שישנה גישה לתחנות טעינה מהירה, שכן לא תרצו לבלות שעות בהמתנה לסוללה עד שתתמלא. כיום, תוכלו למצוא באפליקציות מפות של תחנות דלק שבהן יש עמדות מסוג זה, כך שתוכלו בקלות לתכנן את המסלול שלכם ולדעת בדיוק היכן תוכלו לעצור בעת הצורך.

הקפידו לבצע טעינה בזמן​

תכנון נכון של מועד הטעינה יכול להשפיע עד מאוד על המסע שלכם. אם יש באפשרותכם לעשות זאת, מומלץ לטעון את הרכב בזמן שאתם מתרעננים בתחנות ריענון או בזמן הארוחות. כך תוכלו ליהנות מזמנכם בטיול בעוד שהרכב מחובר לעמדה. כך, תוכל לייעל את ניצול הזמן שלכם ולשלב את ההטענה עם פעילויות אחרות מהנות.

בדקו את האפשרות של הטענה במהלך הלילה​

אם הנסיעה שלכם כוללת לינה, ייתכן כי במקום שבו אתם לנים תהיה עמדה המאפשרת לכם לטעון את הרכב במהלך הלילה. כך תוכלו לקום בבוקר בידיעה שהסוללה שלכם מלאה. כיום, ישנם מרחבים ציבוריים שבהם ניתן למצוא עמדות המאפשרות הטענה בקצב רגיל ולא מהיר.

הקפידו על נהיגה נכונה​

עוד דרך להבטיח שהצריכה האנרגטית של הרכב שלכם תהיה יעילה ככל הניתן, היא להקפיד על נהיגה נכונה אשר תבזבז פחות אנרגיה. נסו להימנע מההאצות או בלימות פתאומיות אשר דורשות אנרגיה רבה מהמנוע. כמו כן, מומלץ להקפיד על אוויר בצמיגי הרכב לפי דרישת היצרן, שכן גם זה יביא לצריכה יעילה יותר של אנרגיה. כמובן שנהיגה נכונה מטיבה לא רק עם ביצועי הרכב, אלא גם שומרת על הביטחון שלכם ושל שאר יושבי הרכב והנוסעים האחרים בכביש, כך שיש בכך רווח כפול ומכופל.

לסיכום, אם אתם חוששים לנסוע לנסיעות ארוכות עם הרכב החשמלי שלכם שמא הסוללה תתרוקן באמצע הדרך, אתם יכולים להיות רגועים לגמרי. מאחר שישנן עמדות טעינה ציבוריות מהירות ברחבי הארץ, תוכלו בהחלט לתכנן את הנסיעה שלכם בראש שקט. בנוסף, באמצעות הקפדה על נהיגה נכונה תוכלו להיות בשליטה מלאה על צריכת האנרגיה של הרכב ולא תצטרכו בשום שלב לתהות האם תישארו ללא סוללה. כדאי לדעת כי היתרונות של הרכב החשמלי הם רבים וכיום טווח הנסיעה של רכבים מסוג זה גדול יותר מתמיד.
 
למעלה