טיפים לחיזוק הביטחון העצמי

תוכן-מקודם

Member
מנהל
confident-3082818_1920.jpg
קרדיט תמונה PIXABAY

הביטחון העצמי שלנו הוא בהגדרתו הפשוטה – מה שאנחנו חושבות על עצמנו והתפישה שלנו לגבי עצמנו, האמונות שלנו ומה דעתנו הכנה על עצמנו. או אם לצטט דברי אחרים: "אמונה של אדם בעצמו וביכולתו, הרגשת נינוחות במגע עם בני אדם." לא כולנו בורכנו בביטחון עצמי, למעשה ישנן נשים הסובלות מחוסר בביטחון עצמי המוביל לעיתים לחרדה חברתית ולחיים בינוניים למדי המונעים מפחדים, חששות וחרדות כאשר אפשר בהחלט לטפל בנושא, לחזק את הביטחון ולהבטיח לעצמכן חיים טובים יותר אם רק תאמינו שהם מגיעים לכן. אספנו עבורכן כמה טיפים מועילים שיסייעו לכן בהעלאת הביטחון העצמי.

1. השתמשו בהצלחות שלכן כעוגנים
מי שרוצה לדעת כיצד ניתן להעלות ביטחון עצמי, מומלץ שתפעל לפי טיפים אלו ותיווכח בשינוי. דבר ראשון שהוא חשוב ביותר הוא לערוך רשימה של עשר הצלחות שהיו לכן במשך חייכן אשר אתן חשות גאווה גדולה לגביהם. חשוב לעשות זאת כיוון שלרוב אנו מצליחות דווקא בחוזקות שלנו, בדברים שאנחנו טובות בלעשות אותם, ולכן זוהי הזדמנות מצוינת לבחון מהם הדברים הללו. אתן יכולות לחשוב על הצלחות עוד מתקופת הילדות שלכן ועד ימינו אנו. למשל:
  • אני גאה בציון שקיבלתי בפסיכומטרי.
  • אני גאה על המדליה שקיבלתי בילדותי בתחרות מסוימת.
  • אני גאה שתרמתי לזולת
  • אני גאה בכך שתרמתי דם ועזרתי להציל חיים
ככל שתזכירו לעצמכן את הדברים הטובים, המעלות, המעשים הטובים שלכן וכדומה, כך תוכלו להרגיש כיצד הביטחון העצמי שלכן עולה.
תרגיל מצוין נוסף באותו סגנון הוא תרגיל יומי, שבו אתן כותבות בפנקס קטן שיש לכן ליד המיטה, שלוש הצלחות שונות של היום שעבר. כך תלכו לישון בתחושה טובה על ההצלחות שעשיתן ותקומו בבוקר מלאות מוטיבציה וביטחון עצמי. אם יש לכן ימים שאתן מרגישות בהם עצובות או מדוכדכות או אפילו רגרסיה מסוימת, פתחו את הפנקס וקראו את כל הדברים הנפלאים שעשיתן עד כה, תחושת הביטחון שלכן תעלה, והתחושות הרעות שחשתן יתפוגגו.

2. המעלה הגדולה מכולן - סליחה
לא פעם אנשים שונים בחיים שלכן פגעו בכן, אלו יכולים להיות ההורים שלכן, האחים, החברים הכי טובים ועוד אנשים אשר גרמו לכן להרגיש לא טוב או שאתן "לא שוות" לאורך הדרך. כעת, הבחירה היא בידיים שלכן, האם אתן מאפשרות לאנשים הללו להתוות את דרך חייכן או האם אתן סוגרות את הפרק הזה בחיים מאחוריכן וממשיכות הלאה. אם בחרתן באפשרות השנייה, זה הזמן לסלוח. אבל איך לעשות זאת? הכינו רשימה שבה מפורטים כל המסרים, עלבונות, שמות גנאי ודברים לא נעימים ששמעתן לאורך חייכן מהאנשים השונים שבחייכן. הביטו ברשימה וסמנו את אלו שיש להם עדיין השפעה עליכן. כתבו מכתב סליחה לכל אדם שפגע בכן.
זה אולי נשמע מוזר להתנצל בפני אלו שהכאיבו לכן, אך אתן עושים זאת כדי לשחרר מעליכן את העול שלהם. עצם העובדה שאתן בוחרות לסלוח לאנשים שפגעו בכן, משחררת אתכן מהכאב והפגיעה ומאפשרת לכן לחיות חיים טובים יותר שבהם אתן כבר לא הקורבן יותר, אלא אתן אחראיות על הדרך שבה תנהלו את חייכן. תוכלו לפרט במכתב את הדרכים שבהן נפגעתם מאותו אדם, איך זה גרם לכן להרגיש, אילו השפעות היו לחייכן בעקבות הדברים הללו בילדות ובחייכן כבוגרות, מה רציתן מאותו האדם בזמן ההוא ומה אתן רוצות ממנו כיום.
עליכן לקחת בחשבון כי לפתוח את פצעי העבר עלול לגרום לכן כאב רב, אך היא גם הדרך לשחרורו באופן מוחלט.
את המכתב האחרון כתבו לעצמכן, בקשו מכן סליחה על כך שהקשבתן לאנשים שאמרו לכן את הדברים ההם, שפגעו בכן, ועל כך שהאמנתן להם, גלו כלפי עצמכן הבנה, חמלה, סבלנות והכלה והעניקו לעצמכן את האהבה העצמית שאתן כה ראויות לה.

למעלה