טיפול שלא עוזר

שונית211

New member
טיפול שלא עוזר

אני סובלת מדיכאון כבר הרבה זמן. לפני חצי שנה התחלתי טיפול אצל פסיכולוג אבל עד היום אני לא באמת מרגישה שיש שינוי, כלומר אני עדין מאוד מדוכאת. איך אני יודעת אם אני פשוט צריכה להחליף פסיכולוג או שאולי אני צריכה טיפול תרופתי?

ore007

New member
לפני שאת ממהרת לתרופות

אני אישית ממליצה לך לשנות פסיכולוג.ממקום קרוב זה עוזר !!עדיף לך לנסוות ואז גם תהייה לך אינדיקציה לדעת האם זה הטיפול הכושל או שזה באמת מצריך טיפול מעבר,תרופתי הכוונה

גרא.

New member
שונית211,החלפת פסיכולוג,אפשרית.אבל עלייך

להבין במה זה כרוך.בעיקר בצורך שלך לשחזר את כל התהליך הטיפולי מתחילתו,ליצור את הקשר הטיפולי,ולהסתגל בהדרגה לשינוי.מאידך,מי יתקע כף לידך ויקבע שהטיפול עם הפסיכולוג האחר כן יענה על הציפיות שלך? השימוש בתרופות,כידוע,אינו נוגע בסבות לדכאון,אלא רק מקטין את הסמפטומים עד למינימום,ומאפשר לתפקד בצורה תקינה.מאד יתכן שהעובדה שבמקביל לטיפול הפסיכולוגי שעברת,היה עלייך להיות בטיפול משולב,כלומר פסיכולוגי ותרופתי.את האפשרות הזו כדאי מאד שתברר,בהקדם בפגישה עם פסיכיאטר.כיוון שזו יכולה להיות הסבה לאי הצלחת הטיפול הפסיכולוגי שעברת במשך חצי השנה האחרונה.

טיפול בדיכאון

אני מנסיון דווקא יודעת שיש תרופות ממשפחת ה-SNRI שכן מטפלות בדיכאון בצורה טובה והן אפילו יעילות במניעת הישנות הדיכאון. אני מסכימה שרצוי שתהליך ההחלמה ילווה בטיפול פסיכולוגי ולפעמים אין כימיה טובה עם פסיכולוג אחד אבל אחר אולי כן יוכל לעזור. אני במקומך הייתי מחפשת פסיכולוג חדש ובמקביל הולכת לפסיכיאטר לקבלת טיפול תרופתי. אני באופן אישי נטלתי תרופה בשם ויפאקס XR (שכפי שציינתי קודם היא ממשפחת ה-SNRI), יש לה פחות תופעות לוואי (לי לא היו בכלל) ואני גם יודעת שהיום יש הרבה רופאים שנותנים אותה כקו טיפול ראשוני.

למעלה