טחורים בהריון

OrlyNL

New member
טחורים בהריון

חיצוניים וכואבייייייים

איזו משחה אפשר להכין? חשבתי על חמאת שיאה עם ברוש, לבנדר וגרניום. יש לכם רעיון לתוספת שממש תועיל?

תודה מראש

0 אור 0

New member
הייתי מוסיפה לימון ואולי מרווה

וחוץ מזה המליצו פה המון פעמים בפורום על קומפרס קר - אפילו קרח. כנראה שזה מאד עוזר ומרגיע.
אם יש לך עצירות אז חשוב לטפל בה באמצעות מזון מאד מלא וטרי (בעברית - ירקות, פירות ולשובע דגנים וקטניות מונבטות) ושתית מים מרובה,
בנוסף לנסות להזרים את הדם בכוון ההפוף. אם את לא עושה יוגה באופן רצוף אז לא מומלץ להתחיל עם עמידת נר דוקא בהריון, אבל כן אפשר לשכב מול הקיר כשהרגלים נחות על הקיר, וגם לנוח בתנוחה דמוית חצי גשר על בולסטרים / כריות גדולות ושמנות מאד.
הרעיון הוא שהגוף במנוחה ולא מתאמץ, אבל את הופכת את הכיוון של זרימת הדם והלימפה,

טאוֹ

New member
כל מה שאמרה אור, ובנוסף

לפי הרפואה הסינית, טחורים יכולים להיגרם מכמה סיבות, אחת מהן היא חולשה של הטחול שגורמת להרחבת כלי הדם ולתזוזה שלהם. הטחול מתקשר לצניחת איברים, כמו שלפוחית השתן או הרחם, כיוון שהוא אחראי על מיקומם של האיברים במקומם. בהריון טחורים נפוצים במיוחד הן בגלל לחץ הרחם על כלי דם באזור האגן, והן בגלל נטילת תוספי ברזל שגורמים לעתים קרובות לעצירות.

לאור הנ"ל, טוב שהתזונה תהיה עשירה בסיבים תזונתיים. סיבים שמסיסים במים מזרזים את תהליך התרוקנות המעיים ומשחררים עצירות, ונמצאים בשפע בשיבולת שועל, פירות וירקות; ירקות כתומים – דלעת, גזר, בטטה וכדומה – מומלצים במיוחד משום שמיוחסת להם הסגולה לנקות ולחזק את הטחול.

חוץ מזה כדאי לשתות הרבה מים וחליטות צמחים כמו מרווה או קמומיל.
ואם את יכולה לתרגל תנועה כלשהי (הליכה, שחייה וכדומה), זה יהיה מצוין.
וכמובן שיש טיפולים שיכולים לסייע, מכל מגוון הטיפולים ברפואה המשלימה.

וכנראה משחות יכולות להקל באופן מקומי, וזה בעצם מה ששאלת...
בכל מקרה, רפואה שלמה והמשך הריון קל וטוב.

OrlyNL

New member
תודה לשניכם

תודה על העיצות המועילות.
אני כבר באמצע תשיעי אז מקווה לא לסחוב את זה עוד יותר מדי זמן (למרות שאני יודעת אחרי הלידה זה מחמיר
)

רק בריאות

קיבלת עצות מצויינות, אבל עוד מילה וחצי..

ראשית והכי חשוב, שתהיה לידה קלה וטובה - תחזרי לספר שהכל מאחורייך בשלום

וכשתתאוששי מהלידה, בואי נאמר כשלושה חודשים אחרי הלידה, ממליצה לך לפנות למטפל טבעי לחיזוק של כלי הדם והטחול - בעיניי הרפואה הנטורופתית, הם המקור לחולשה המתבטאת בטחורים.

בהצלחה

למעלה