טור יפה של ערן סורוקה על לברון

Puskas

New member
חייב להבין משהו..

אני חשבתי שפרישה זה כמו שאני אעזוב מקום עבודה, אני הולך ולא משלמים לי יותר.
איך זה עובד בNBA? שחקן יכול אשכרה לפרוש באמצע חוזה ועדיין לקבל אותו במלואו כשהוא כבר בבית ולא נחשב ספורטאי פעיל??

VOZO89

New member
באמת

איך זה עובד?
אני גם לא מבין פה את הקטע הזה...
הלך אז הלך, מה נסגר?

fatnoam

Active member
צל ענן פגעת בנקודה

7 מליון לורז'או (תירוץ לכדורסלן לדעתי), 17 מליון למו פאקינג וויליאמס, ואחרי זה מתפלאים שאין צוות משלים סביב לברון.

יכול להיכנס לזה יותר, אבל כמה שאני אחפור על זה ככה אני אגעל יותר.

N6W LBJ

New member
מו ווליאמס שחקן התקפי נחמד אבל נעלם במשחקים

חשובים, תסתכלו איזה סדרה מבישה נתן נגד אורלנדו.
בהגנה הם לא קיים כלל וזאת הבעיה איתו, הוא לא יכול להיות שחקן חמישייה בקבוצה שרוצה אליפות
כיום הוא שחקן ספסל בקליפרס ושמה מקומו, שחקן שיעלה מהספסל ויריץ קצת התקפה.

Puskas

New member
מה ציפית שהם יעשו?

הם היו צריכים לאסוף פירורים מסביב.. לא היה להם כסף להנחית שם גדול..
אל תשכח גם שלברון עד העונה הרביעית שלו בערך לא היה שחקן שמושך כוכבים, הוא עוד היה יותר פוטנציאל מאשר שחקן בשל.
מו וויליאמס הרוויח שם מה שהוא היה שווה, 8 מ' דולר.. לא יודע למה זכרת 17.
ורז'או ישב על 6-6.5 ככה.. לא נורא בכלל לרמתו.
היו חוזים שתקעו אותם לאורך הזמן, שרביאק שעשה שם 13 מ' דולר בשלב מסוים וביג בן וואלאס שעשה 14 ומשהו בשיא.
ג'יימיסון היה חוזה כבד שנכנס, הוא הרוויח 13 מ' דולר.
כל שאר החוזים היו די נמוכים האמת.. 4-5 מ' דולר מקסימום לשחקנים הכי מרוויחים.
הם ניהלו יחסית טוב את המשכורות והבנייה.

fatnoam

Active member
משכורות

לארי יוז 13 מליון
בן וואלאס 15.5
שצ'רביאק 13
שאקיל 20
ג'יימיסון 11.5

וה-17 זה אופציית שחקן של בארון דייויס שהחליף את מו וויליאמס (טעות שלי).

בכל אופן, בארון לא רלוונטי כי הוא הגיע אחרי שלברון עזב. עכשיו, תסתכל על הרשימה העליונה ותגיד לי שחקן אחד ששווה את הכסף.

שלא נדבר על זה, שמלבד לברון הגיעו לשם רק שחקנים ממוצעים או שחקנים שהיו פעם טובים. לא לוקחים אליפות עם השאריות של שאקיל ואריק סנואו. לא לוקחים אליפות עם דלונטה ווסט ומו וויליאמס בתור 1,2.

עזוב אותך, לומר אחרת זה לחטוא לאמת. כפרה.

Puskas

New member
הנה

אנטואן ג'יימיסון הגיע לקאבס אחרי עונה של 22.2 נ"ק, 8.9 ריבאונד ו-75.4 אחוז מהקו.
הוא הספיק לתת עוד חצי עונה של 20.5 נ"ק עם 8.8 ריבאונד ואז עבר לקאבס.
אלו בהחלט מספרים של שחקן ששווה 11 מיליון דולר..
לצורך השוואה, בוזר מביא מספרים יותר נמוכים ביותר כסף.
לארי יוז הגיע לקאבס ככוכב לכל דבר בליגה הזו,
הוא נתן עונה שיא בקריירה שלו של 22 נ"ק, 6.3 ריבאונד, 4.7 אסיסטים ו-2.9 חטיפות..
אלו מספרים של אולסטאר, לא של סתם שחקן..
זו הייתה עונת השיא שלו בקריירה בתחום הנ"ק, הרב', האס' והחט'..
על סמך העונה הזו, כל קבוצה הייתה לוקחת אותו אם היה מצב.. ו-13 מ' דולר זה סביר בשביל מספרים כאלו.
וולי שרביאק זה באמת בדיחה.. לא שווה אפילו 6 מ' דולר בשיאו.
גם שאק לא היה שווה 20 אבל הוא היה חוזה פעיל כבר מה לעשות.. הביאו אותו כי האמינו שהוא עוד יכול לתרום בצבע משהו.
והאמת היא שבעונה האחרונה שלו בפיניקס הוא הביא 17.8 נ"ק עם 8.4 ריבאונד ו-60.9 אחוז מהשדה..
לא שווה 20 מ' וגם לא 15 האמת.. אבל כן שחקן שיכול לעזור לך לקחת אליפות.
בן וואלאס גם היה חרא חוזה.. בניגוד לשאק, לא היה לו אפילו פוטנציאל לתרום משהו לקבוצה אלופה.

אז המצב לא גרוע כמו שאתה מנסה לצייר אותו.. כן הביאו שם שחקנים אחרי עונות שיא מרשימות,
כן עשו מאמץ להרכיב צוות מסייע טוב.. היום בדיעבד אנחנו אומרים שכולם היו זבלים..
אבל זה סתם מחזיר אותנו חזרה לדיון שלברון מסרס שחקנים ולא הופך אותם לטובים יותר..
מדד האסיסטים שלו הוא בולשיט.. עובדתית כל אחד שהגיע לקאבס ירד במכה אחת דרסטית במספרים שלו.
יוז ירד מעונה של 22 נ"ק, 6.3 ריבאונד, 4.7 אסיסטים ו-2.9 חטיפות לעונה של 15.5 נ"ק, 4.5 ריבאונד, 3.6 אסיסטים ו-1.5 חטיפות.
מו וויליאמס דווקא שמר שנה אחת על המספרים שלו ורק אז ירד משמעותית.
ג'יימסון ירד מעונה של 22.2 נ"ק, 8.9 ריבאונד ו-75.4 אחוז מהקו לעונה של 15.8 נ"ק עם 7.7 ריבאונד..

אבל עייפתי מהדיון של לברון מסרס או משפר אז בקטע הזה לא נרחיב יותר.

fatnoam

Active member
קבוצות שמנפחות סטטיסטיקה

נו באמת מה חשבת שג'יימסון יוכל לתרום בקונטנדרית לאליפות מה שהוא תרם בוויזארדס או בווריורס? כנ"ל לארי יוז.

כנ"ל מו וויליאמס.

עזוב כל פוסט שלך רק משכנע אותי שאתה בכלל בכלל בכלל לא בכיוון.

Modax

New member
לקובי יש מיליון כשלונות מהדהדים

ועדיין יד מלאה בחמש טבעות, ממש אפס מאופס הקובי הזה,
מי בכלל העלה אותו מהדי-ליג.

לעומת זאת יש את לברון שמשאיר אבק לכל הליגה עם ה-0 אליפויות שלו.

לברון עדיין לא עשה כלום בליגה, כשתהיה לו אליפות נדבר.
עד אז הויכוח הזה עקר מתוכן, וכל הדיון הזה על תקן קשקוש אחד גדול ומתמשך.

Modax

New member
את לברון משווים לקובי, את קובי משווים למייקל

עכשיו לך תחשוב על מה שעשית.

rapgamer4ever

New member
לא הגבת בכלל למה שאמרתי

אני אמרתי שלברון היה לוזר.
אתה ענית לי שקובי הוא לוזר.

אתה מוכן בבקשה להגיב בנושא של לברון?

VOZO89

New member
?

בשביל מה אתה מנסה?
הוא לא יודה בכך שלברון בעל חיסרון כזה או אחר או בהיחחנקות כזו או אחרת...
האהדה שלו מעוורת אותו ואני יכול להבין אותו (רחוק מלהסכים ) למה בכל מה שקשור לארסנל אני אותו הדבר...

קריירות מסכמים בסוף

קשה לי לקבל את עניין ה"לוזר" כיותר מתדמית. בסופו של דבר - זו תכונת אופי, מהסוג שאנשים מתבגרים ומתגברים עליהן.
יכול מאד להיות שהשנה קרה אצלו השינוי - אם לא, ייתכן שהוא יקרה בשנה הבאה. תצוגות לוזריות נשכחות כשהן הופכות למשהו שקדם לתצוגות הירואיות.
באופן אישי, אני לא סובל את ההחלטות של לברון בעניין מיאמי. לא רק ה"דסיז'ן" (שעליה הוא הצטער), אלא עצם הבחירה לחבור לחברים מהנבחרת כדי להקים קבוצת כוכבים. בעיני זה אקט פחדני, לא משהו שאני מצפה מאחד השחקנים הטובים ביותר אי פעם. אבל בעונה שבה ווייד מגיע משחק כן משחק לא, ועם בוש פצוע (למרות שזה כרגע נראה כמו היסטוריה), יכול להיות שהוא ייתן את מה שציפינו ממנו - ויראה שהוא שייך לגדולים באמת.

faaft

New member
כבר הפכת

את ג'יימס לאחד הטובים אי פעם?
היום, הוא אפילו לא בין ה-20 הכי טובים.

בוא נחכה לסוף הקריירה שלו לפני שכבר נקבע דבר הזוי שכזה.

מסכים שמבחינת פוטנציאל יש לו?

כי אם תקרא את ההודעה של צל ענן, האמת אפשר להבין את זה כבר מהכותרת שלו, הוא די כתב "קריירות מסכמים בסוף". הוא בעצמו כתב שג'יימס יראה (בהטיה: עתיד) שהוא שייך לגדולים באמת... ונראה לי שקשה להגיד שאין לו על הנייר את הפוטנציאל הזה, אחרי מה שראינו ממנו עד עכשיו.

faaft

New member
עם פוטנציאל לא הולכים למכולת

הפוטנציאל שלו צריך להוביל אותו להופעות קצת יותר מרשימות (בעדינות) במשחקי הגמר ממה שהראה עד כה, אחרת הוא יכול לזרוק את זה לפח. היו שחקנים עם פונטציאל זהה שלא עשו איתו שום דבר.

הבחור שאליו הגבתי כתב 'אחד השחקנים הטובים אי פעם', משמע הוא כבר קבע שלברון כזה. אני חושב שאנחנו צריכים לחכות עם הצהרות בומבסטיות כאלה.

Puskas

New member
אולי יש לו ואולי אין לו

זה לא כל כך מובן מאילו שיש לו מה שצריך כדי להיות בין הגדולים ביותר.
אני חושב שזה יותר קטע של אופי מאשר כישרון כי לא כל הגדולים ביותר היו באמת המוכשרים ביותר.
(סתם לדוגמא, אני לא בטוח שהכישרון הטהור של לארי בירד גדול מהכישרון של מקגריידי או קארטר אבל יש לו הרבה יותר שכל ואופי מהם).
האם ללברון יש את הכישרון והנתונים הפיזיים? ברור, צריך להיות עיוור בשביל להגיד אחרת..
האם יש לו את האופי? לדעתי לא אבל אני אשמח לגלות אחרת :)

N6W LBJ

New member
תראה את המשחקים 4 ו6

עם הגב לקיר איזה הצגות של שחקן אגדה הוא נתן, אם זה לא אופי של הגדולים ביותר אז מזה אופי?
ההפסיד לדאלאס שנה שעברה אני בטוח שזה המדרגה האחרונה שלברון יפרוץ בפיינלס הזה ובהמשך.

Puskas

New member
כשהוא יפרוץ נדבר

גם נגד בוסטון ואורלנדו הוא נתן הצגות ענק בחלק מן הזמן.. זה לא עזר כי בסוף הוא קרס..
זה בדיוק אופי, זה לא רק להיות ענק לאורך 90 אחוז מהדרך ואז ליפול באקסטרה מייל..
כשהוא יספק סדרה שלמה ברמה גבוהה ואחידה אז הוא יקבל את תו האופי.

kobyz21

New member
זו בדיוק הנקודה!!

אין על לברון ג'יימס כשחקן שהופך קבוצה חלשה לחזקה, אבל כשמגיעים לדבר על לקחת קבוצה לאליפות יש לו בעיות מקצועיות, הוא פחות מיומן, פחות כישרון כדורסל טבעי ועם רגש למשחק משחקנים כמו בריאנט, וויד, ג'ורדן ועוד כמה, ולכן עם הרבה מאמץ, מחשבה וטקטיקה ניתן יותר בקלות להוציא אותו מגדולתו כמו שעשו דאלאס עונה שעברה בגמר.
אבל אני עדיין לא פוסל אותו מלהגיע לרשימה של הגדולים כי יש לו את היתרונות המיוחדים שלו עם הפיזיות, ראיית המשחק ואתלטיות, אבל כדי להגיע לזה תפיסת המשחק שלו צריכה להשתנות, להסתיר את נקודת התורפה שלו ביחס לגדולים ולנצל את מי שהוא על הצד הטוב ביותר, בעיקר ע"י להעביר את המשחק שלו לפוסט ומשם לעשות באופן קבוע את הנזק שלו(התחיל להראות סימנים שהוא קולט את זה אבל עדיין לא מספיק).

למעלה