טופמקס ויסמין

טופמקס ויסמין

שלום, אני בת 23, לוקחת גלולות יסמין מזה שנתיים, ולפני חודש וחצי התחלתי לקחת טופמקס בעקבות מיגרנות שמהן אני סובלת מגיל שנתיים. כיום במינון של 50 מ"ג פעמיים ביום (בוקר + ערב) יחד עם פפברין פעמיים ביום (בוקר + ערב). הטופמקס יעיל מאוד בכל הקשור למניעת מיגרנות ובאמת בחודש וחצי האחרונים לא חוויתי ולו מיגרנה אחת (הללויה). יש לי מס' שאלות: 1. מה קורה אם אני שוכחת לקחת את הכדורים (טופמקס+פפברין) בבוקר או בערב? האם זה היסטרי? האם כדאי לקחת נניח אם שכחתי בבוקר, בשעות הצהריים? או שעדיף לוותר? 2. אני סובלת מעודף משקל של כ- 20 ק"ג. הטופמקס היה אמור לפתור לי את הבעיה הזו בין היתר (ניסיתי דיאטות רבות בעבר ללא הצלחה). הבנתי ששיעורי ההצלחה של הטופמקס בהורדה במשקל גבוהים מאוד. בחודש וחצי האחרונים ירדתי בקושי ק"ג, זאת למרות שאני אוכלת פחות מהרגיל, ואני בהחלט מרגישה שאני אוכלת "כמו שצריך" ולא יותר מדי. האם ידועים מקרים כאלה? איך העזרה של הטופמקס מתבטאת 3. לאחרונה התחלתי לסבול משינויים פיזיים בכל הקשור ליחסי המין עם בן זוגי - המתבטאים בחוסר חשק מיני ויובש בנרתיק. האם יש קשר להתחלה בטיפול בטומפקס ופפברין? האם יכול להיות שמדובר בתופעה של יסמין לאחר שנתיים? (יש לציין שבשנה הראשונה לא חוויתי תופעות כאלו כלל) תודה.

תשובות-

1.מה קורה אם אני שוכחת לקחת את הכדורים (טופמקס+פפברין) בבוקר או בערב? האם זה היסטרי? האם כדאי לקחת נניח אם שכחתי בבוקר, בשעות הצהריים? או שעדיף לוותר? תשובה: אין היסטריה. לקחת את התרופה. אך אם נזכרת פחות משש שעות למנה הבאה דלגי על מנה וקחי את המנה הבאה במועד.יש כאלה שטוענים שם שוכחים לא לוקחים (מחשש למינון יתר) ולחכות למנה הבאה. 2.אני סובלת מעודף משקל של כ- 20 ק"ג. הטופמקס היה אמור לפתור לי את הבעיה הזו בין היתר (ניסיתי דיאטות רבות בעבר ללא הצלחה). הבנתי ששיעורי ההצלחה של הטופמקס בהורדה במשקל גבוהים מאוד. בחודש וחצי האחרונים ירדתי בקושי ק"ג, זאת למרות שאני אוכלת פחות מהרגיל, ואני בהחלט מרגישה שאני אוכלת "כמו שצריך" ולא יותר מדי. האם ידועים מקרים כאלה? איך העזרה של הטופמקס מתבטאת? למרות שהתרופה לא רשמה עדיין לעניין, טופמקס מסייע בבולמיה . היא איננה תרופה להורדה במשקל.. 3. . לאחרונה התחלתי לסבול משינויים פיזיים בכל הקשור ליחסי המין עם בן זוגי - המתבטאים בחוסר חשק מיני ויובש בנרתיק. האם יש קשר להתחלה בטיפול בטומפקס ופפברין? האם יכול להיות שמדובר בתופעה של יסמין לאחר שנתיים? לא מדווח נושא היובש בנרתיק כתופעת לוואי ברורה. קיימים דיווחים בענין באורח כללי לכל התכשירים מונעי הריון. יש לציין שטופמקס פוגע ביעילות גלולות נגד הריון ומומלץ להוסיף אמצעי נוסף למניעה בעת נטילת התרופה.

למעלה