טוב שיש אנשי מילואים וכדאי להקשיב

thesurvivor

New member
טוב שיש אנשי מילואים וכדאי להקשיב

להקים וועדת חקירה ממלכתית בראשות צוות ממשרד מבקר המדינה שמכיר הרבה מן הכשלים שמערכת צה"ל . הם נלחמו וראו חלק גדול מן התקלות . נותרו בלי מים . יכלו למות מכך שהשאירו אותם להלחם בלי מים ובלי פגזים . מישהו צריך לתת את הדין . ובטוח שמישהו נהרג עקב כך . בהתחלה לא הייתי משוכנע שיש מקום לעשות טלטלה במדינה ככל שמעתי את התקשורת וכמות התלונות הבנתי שמשהו רקוב קורה פה . אם לא נתקן . משהו רע יקרה פה . כל אחד מנסה לשמור על הכיסא שלו במקום לשמור על מדינה . פרט לכמה קצינים אמיצי-לב שאמרו את מה שעל ליבם ועיזו למתוח ביקורת בפומבי תוך כדי וויתור על מקום על מקום העבודה שלהם . מעטים הם הקצינים שאמרו שהם נכשלו והנודו שהיו טעויות . החטא הגדול זה לצעוק אנחנו נצחנו כשכולם יודעים שהמלך הוא ערום .

a e q u i t a s

New member
לדעתי זה פחות חשוב..

אני אגיד לך מה אני חושב.. שחוסר הציוד הלוגיסטי, המזון והמים הוא בעיה חמורה, אבל היא בעיה טקטית.. לטענת גורמים בצה"ל מרכז מזון ריכז עשרות אלפי מנות לאורך הקו הכחול.. הבעיה היתה לפתוח צירי לוגיסטיקה (אספקה) זה לא משהו שבתחום פיקודו הישיר של המטכ"ל.. אלא דרגים נמוכים יותר כמו ברמת אוגדה וחטיבה. הבעיות היותר חמורות הם הכשלים האסטרטגיים האופירטביים, ברמה הכוללת ולמה ברמה נקודתית כזו או אחרת..

למעלה