טבעת נישואין

new here

New member
טבעת נישואין ../images/Emo39.gif

מישהו יודע מה ה"חוקים" לגבי הטבעת? אני יודעת שצריכה להיות חלקה מפנים. יש עוד משהו שצריך לשים לב? תודה

V a r d i t

New member
את יכולה להיכנס לקישור הבא

אתר של "מתחתנים ברשת" - כתבה על טבעות נישואין

מתכת אחת בלבד

לא ניתן לערבב כמה סוגים של מתכות, אבל מותר סגסוגת (כמו זהב לבן) ולא חייבים מתכת נקיה (כמו זהב 24 קארט). ההיגיון מאחורי טבעת חלקה היא ליצור אפקט דומה לתילבושת אחידה בביה"ס, ליצור סטנדרט אחיד, כדי שגם עניים יכולו להרשות לעצמם ולא יתבדלו. בנוסף, העדר האבנים נובע מזה שלא יחשבו שהטבעת מאד יקרה ואז זה כאילו שקונים את הכלה (למרות שלפעמים יש בהחלט תחושה כזו בטקס).

Blue Rose

New member
שאלה בקשר לטבעת...

אנחנו קנינו כבר את הטבעות כשהתארסנו... והשאלה: הטבעות הן מזהב צהוב ובתוכו "מסילה" שבה מסתובבת טבעת זהב לבן. בחלקה הפנימי של הטבעת חקוק מספר וכן את הלוגו של האומן, כמדומני. האם הטבעת בסדר? תודה מראש, רוזי!

אני ממליצה לפנות לצהר

ולשאול אותם, הם בטח יודעים יותר טוב מאיתנו. ת´שמעו קטע: היתה פה כלה (מצטערת, לא זוכרת מי) שהצורה החיצונית של הטבעת היתה מרובעת. הרב שלהם לא הסכים שזו תיהיה טבעת הקידושין, למרות שהיא הייתה כשרה למהדרין ע"פ כל הקיטריונים: עגולה מפנים, ללא חריטה, מתכת אחת וכו´ ורק אחרי התעקשות הרב הסכים.

הרסת אותי עכשיו....

בס"ד הרב לא הסכים לטבעת מרובעת מבחוץ ועגולה מבפנים?! בפעם הבאה שאתם נפגשות ברב שכזה, אנא רעננו את זכרונו שעפ"י הקבלה הטבעת האידיאלית היא טבעת מכסף, עגולה מבפנים ומרובעת מבחוץ.... מה שאתן שומעות! מזל טוב לכולם!!!!

סמיילי22

New member
יעלי היי

סורי שלא חזרתי אליך אתמול - חזרתי שפוכה מהלימודים ולא יכלתי לדבר עם אף אחד... את כאן?

נופר30

New member
הטבעת כשרה

המספר בפנים אומר שאכן זה זהב זהב לבן וזהב צהוב שניהם זהב ולכן זה לא עירבוב מתכות וגם אצלי בטבעת מבפנים חקוק הלוגו של החברה שעשתה אותה

מכשפית

New member
על טבעות (ארוך, אבל מעניין לדעתי)

למיטב ידיעתי, הסיבה לכך שמותרת רק מתכת אחת וללא אבן היא המילים "הרי את מקודשת לי בטבעת זו" - וכשהאשה מקבלת את הטבעת היא מסכימה להתקדש לאיש, והטבעת הופכת לשלה (תחשבו כמה זה היה רלוונטי כשטבעת זהב נחשבה לנכס יקר ערך!). ולכן, כדי שלא יתעורר ויכוח האם גם האבן שייכת לאשה ("קידשתי אותך בטבעת, תחזירי ת´יהלום") או אם 2 המתכות שבטבעת שייכות לאשה, מקפידים שהטבעת תהיה חד-משמעית. דרך אגב, מבחינה הלכתית, לא חייבים בכלל טבעת כדי להתקדש, זהו רק מנהג! בגמרא יש מקרים של הצעת נישואין בסלסלת פירות, בכוס יין - "התקדשי לי בכוס [יין] זו (ואז האשה שותה את היין ומחזירה את הכוס!!) - ואפילו - בצנצנת של שמן-דגים! כל מה שצריך הוא אל"ף: שהאיש יגיד לאשה, שבקבלת העצם (ששייך לו) היא מתקדשת, ובי"ת: שהאשה תסכים לקבל את העצם. עוד דבר שיוצא מזה, הן שכל הקונוטציות של "קניה" או "בטכס דתי האשה חפץ שעובר מיד ליד" - לא נובעות מאופי הטקס עצמו, בו כאמור האיש מקדש את האישה - אך אם היא לא מעוניינת עליה להשיב מיד את הטבעת או לסרב לקבלה - ואז אין קידושין! האשה נוטלת חלק בכך שהיא מסכימה! רק כדי למנוע אי הבנות: הידע הוא מרקע דתי שלי (לשעבר...), אין לי כוונה להחזיר אף אחת בתשובה, ולמרות שאני אוהבת את הטכס יש לי ביקורת משלי עליו. אני רק חושבת שחבל לא לדעת מה בדיוק קורה בטכס הכל-כך משמעותי הזה בחיים. אם מישהי רוצה לדעת עוד, אשמח. יאללה, מכשפית * פוף *

זואי247

New member
תגובה לתגובה

אני מאד חילונית וגם לי יש הרבה ביקורת על הטקס (למרות שאני מתכוונת לעשות אותו כדת וכדין), אבל מאד מעניין לשמוע את ההסברים לדברים האלו.תמשיכי להעשיר אותנו...

אמיקה

New member
יש עוד דרכים, יותר כייפיות ../images/Emo8.gif

למשל קידושי ביאה.... ולגבי הטבעת - המעגל, כצורה אינסופית, מייצג את אינסופיות הקשר ... יפה - לא?

עדיין צריך שני עדים

שצריכים לאשר שזה נעשה בהסכמה, עדיין מוצא חן בעינייך?
אמיקה- איזה דברים שמגלים עליך..........

מכשפית

New member
נכון! צריך עדים גם לזה!

שני העדים רק צריכים לראות שבני הזוג נכנסו יחד לחדר (לבדוק שהחדר היה ריק מאדם קודם), והסתגרו בו לבד בלי הפרעה זמן מספיק כדי שהיא תוכל לבצע בו את זממה
- אל תשאלו אותי כמה זמן זה, אבל יש פרק זמן מינימלי מוגדר - וזה נחשב שהיה להם פוטנציאל לביאה. ובמסגרת פינת ה"דרך אגב" - בגלל זה אסור בהלכה לגבר ולאשה לא נשואים להסתגר (נקרא להיות ב"ייחוד")- בגלל הפוטנציאל הזה. ועוד דרך אגב - בחלק מן החתונות הדתיות מקובל שבני הזוג אחרי החופה מסתגרים ב"חדר ייחוד" פרק זמן. בדרך כלל מקובל שמחכה להם שם אוכל כי הם צמו כל היום. אבל ה"ייחוד" משלים את הטקס. אולי "בשורות" ידידתנו תוכל להרחיב יותר, כאחת שהתחתנה בחתונה דתית ואולי תוכל להשלים את פרטי הטקס.

למעלה