טאי צ'י

מושMוש

New member
טאי צ'י

האם יש ספרים מומלצים רצוי בעברית ? בעיקר מתעניין בפילוסופיה והעקרונות צ'י קונג - האם יש בארץ כיום מאסטרים או אנשים שרמתם נחשבת גבוהה מאוד באמנות זו ? אנא ענו בכנות...

מומלצים ע"י מי? ה"כתבים הקלאסיים" נחשבים

לקריאת-חובה למתקדמים בטאי-צ'י. יש לפחות שני תרגומים לעברית שאני מכיר והספר אכן מדבר על פילוסופיה ועקרונות; זו הסיבה לכך שזה חומר למתקדמים, מי שלא עשה טאי-צ'י תקופה יתקשה להבין. יש בארץ מורים לא"ל ברמה גבוהה מאוד, לא רק ביחס לישראל אלא ביחס לעולם. לגבי צ'י-קונג שאינו א"ל, לא יודע.

קישור לאתר שמסביר על צ'י קונג.

לדעתי ספרים הם העשרה למי שיש מורה אך אי אפשר ללמוד מספרים. ישנם ספרים שעוסקים בקלסיק לדוגמה: TAI CHI CLASSIC בתרגום של בנג'מן לו. יש תרגום של הספר לעברית שתרגם אסי בן פורט ישנם ספרים לצ'י גונג אך לא ראיתי ספר שאני מעריך. באמזון את יכול לקנות ספר בשם THE WAY OF ENERGY של LAM KAM QUAN הספר פשוט וצראה את העמידות הבסיסיות לבריאות בסגנון האי צ'ואן. המורה של לם קם צ'ןאן פרופסור יו יונג ניאן השתתף במחקרים ועזר לחולים רבים דרך העמידות שישנם בספר. כמו כן הוא לימד תלמידים רבים רפואה מונעת דרך העמידות. צ'י גונג זה שם כולל להרבה סוגי תרגול אתה יכול לקרוא קצת באתר אך יש עוד סוגי צ'י גונג רבים למטרות שונות. ישנם מורים בארץ שמתרגלים הרבה שנים ויכולים לתת לך בסיס כדי שתוכל לסוע ללמוד אצל מורים יותר טובים. אני אישית מאפשר לתלמידים הותיקים שלי לנסוע למורה שלי בהונג קונג המורה שלי מאסטר צ'אן לא מלמד סדנאות קצרות ומקבל תלמידים בעלי יסודות טובים בלבד את המתחילים מלמדים תלמידים שלו... לרוב המאסרים לא כדאי לסוע לפני שיש לך יסודות אלא עם אתה מתכוון להשאר אצלם הרבה שנים. לכן כדאי לדעתי להתחיל בארץ ולנסוע שיש לך יסודות כדי שתוכל להפיק ערך מוסף מעבר לבסיס מהמסטר.. האתר בהצלחה

ohad kedem

New member
יש ספר נחמד של

גאלאנטה עם תיאוריה בסיסית ועוד כמה ספרי דומים. מה שראיתי בעברית אלו ספרי מבוא. ספרות רצינית יש באנגלית. לגבי צ'י קונג, מהם הקריטריונים לרמה גבוהה בעיניך? יכולת ריפוי בצ'י?, עמידות במכות? רמה רוחנית? דרכים שונות בצ'י קונג מכוונות להישגים שונים. יש בארץ מורים טובים, אבל רמה מאוד גבוהה יותר קל למצוא במקומות עם מסורת תרגול ארוכה יותר.

למעלה