חתול עם בעיות בצואה

Boolintz

New member
חתול עם בעיות בצואה

שלום שלום, יש לי חתול בן שנה וחצי-שנתיים בערך. קטן, פעלתן ובעיקר מקסים ונראה על פניו בריא למהדרין. מהיום שהחתול אצלי יש לו בעיות בצואה. יש לו תקופות שהצואה שלו נראית תקינה ואז תקופות שהיא רכה (לא שלשול). אחרי תחלופה אינסופית של סוגי אוכל שונים (כולל אוכל לחתולים עם בעיות בדרכי העיכול, רגישים, אלרגיים וכולל הכנת עוף...), תקופה של מתן סטירואידים, בדיקת צואה תקינה ועוד ועוד, שמתי לב למשהו שחוזר על עצמו: כשהחתול מתחיל לקבל אוכל חדש הצואה שלו תקינה ובריאה למשך שבוע-שבועיים ואז היא חוזרת להיות רכה. בתקופה הזו עברתי 2 וטרינרים, כל אחד עם אסכולה קצת שונה ובאף אחת מהגישות לא היה שינוי. מה שמדהים בכל העניין שהחתול באמת מתנהג כמו חתול בריא לחלוטין. אשמח לשמוע עצות, תובנות וכל פתרון אחר אופציונלי

אם הוא נבדק והכל נראה על פניו תקין

ולרפואה הקונבנציונלית אין פתרון כרגע אז ממליצה בחום לפנות להשלמת הטיפול לרפואה המשלימה. לרוב אני קצת סקפטית לגבי ההשפעה החיובית של הרפואה הזו, אבל נתקלתי כבר בלא מעט מקרים בהם הרפואה המשלימה תמכה בטיפול רפואי מערבי ותרמה להחלמה. אני מכירה אישית את העבודה של נעמי דוד, וגם ראיתי מטופלים על 4 שלה ואני ממליצה עליה בחום. יתרון גדול שלה בעיני הוא הצניעות, ואם היא חושבת שיש מקום לבחינה וטרינרית רגילה של המקרה או אם היא חושבת שהיא לא תוכל לעזור לחיה היא תחזיר אתכם לוטרינר.

תשובה

חשוב לזכור שצואה מעט רכה בחתול בריא ושאינה נמרחת על כל הבית אלא רק בארגז לרוב אינה מחלה . חשוב לחפש גורמים סביבתיים ממשקיים כמו תוספות מזון בייתי, נבירה באשפה, ליקוק שיער, תולעים או כל גורם אחר שהחתול מכניס לפיו . אחרי שייצבת את הסביבה באופן עיקבי לחלוטין והבעיה לא נפתרה אפשר לבצע בדיקת צואה כדי לחפש בכל זאת גורם זיהומי בצואה. אנא עדכני לגבי ההתפתחויות. בוקר טוב ויום נעים. עמיחי

Boolintz

New member
תודה על התגובה

בעבר עשינו בדיקת צואה שהיתה תקינה. אני חוששת שכל הגורמים שציינת תמיד נמצאים באזור החתול: הוא בתמיד מנסה לגנוב לכלבה אוכל (קצת טועם אבל בעיקר משחק), טועם פה ושם מהCD של החתול השני ועוד ועוד. אבל איכשהו יש תקופות שהצואה שלו תקינה (בדר"כ כשהוא מתחיל סוג מזון חדש). זו אכן צואה רכה ולא נמרחת - אם זו לא מחלה, מה זה? והאם זה אולי פשוט משהו שלא צריך לתת לו חשיבות גדולה? (החתול מתקפד סופר דופר
) תודה

תשובה

סכ"ה המצב נשמע טוב. באופן אישי לא הייתי דואג . הייתי מייצב דיאטה רפואית בלבד מסוג אינטסטינל של אחת החברות ולא משנה אותה לזמן ממושך .הייתי עושה מאמץ להפריד אותו מה"תוספות" ועוקב. מאחר ואנחנו ביעוץ וירטואלי (עם כל הקשיים הידועים) הייתי ממליץ לעשות זאת תוך השגחה של הוטרינר. שבוע טוב עמיחי

למעלה