חתולתי היפה שונאת להתרחץ....

סושי123

New member
חתולתי היפה שונאת להתרחץ....

החתולה שלנו סושי בת שנתיים ושונאת להתרחץ. בעקבות המקלחת הראשונה שחוותה, בגיל כ-1/2 שנה, היא הטילה טאבו על המקלחת - לשם היא לא נכנסת יותר. ולא נעים לומר, מאז חלפו כשנתיים, לא ניתן לתפוס אותה ולרחוץ אותה. מה עושים????

Sweet Fantasy

New member
לא כולם

חתולים בעלי פרווה ארוכה לעיתים מתקשים לנקות את עצמם וזקוקים לעזרה פעם ב.. לי בבית יש חתול שמן (ולא מאכילת יתר) מסוג הימלאיה, שמתקשה לנקות את עצמו, וזקוק לטיפוח קבוע.. סירוק כמובן, ואם יש צורך גם מקלחת. אבל שוב, תלוי בסוג החתול.

סושי123

New member
מדובר בחתולה מסוג בריטי כחול

והוטרינרית היא זו שהמליצה לרחוץ אותה ואף רכשתי ממנה שמפו מתאים לחתולים.

Sweet Fantasy

New member
מדוע היא המליצה לכם לעשות זאת?

האם החתולה לא מתנקה בעצמה? אני לא חושבת שלחתול בריטי כחול יש צורך במקלחת. הפרווה שלה קצרה וקלה לטיפוח עצמי.

סושי123

New member
אכן פרוותה קצרה, ואכן היא מתנקה, אך

יחד עם זאת, היתה זו המלצתה של הרופאה, שלא מצאה כי החתולה תינזק.

סושי123

New member
שאלה לד"ר ארז אבן-חן

לחתולה שלנו יש קשקשים, כך לפחות זה נראה. האם יש דרך לטפל בכך, או שזו תופעה טבעית שיש להתעלם ממנה?

יש חתולים שלא מתרגשים מחפיפה

אבל יש כאלה שמעדיפים למות ולא להירטב לגבי קשקשים - מעיד הרבה פעמים על חסרים תזונתיים מה היא אוכלת? חוץ מזה היא בריאה? ארז

סושי123

New member
נראה כי כן, היא בריאה.

בנוסף לאוכל היבש, היא אוכלת אחת ליום משימורי "פנסי", בטעמים שונים כמו עוף, טונה, סלמון וכו'. היא ממש לא מתפנקת בנושא זה. היא אוהבת הכל, ואם היא מריחה ריח של ביצה מטוגנת באויר, היא משמיעה קולות מפחידים למדי, שנרגעים עם העברת הביצה המטוגנת אל צלחתה.

אין צורך לרחוץ חתול קצר שיער

על בסיס קבוע. רק חתולים ארוכי שיער מומלץ לרחוץ כדי להוריד מהם את מה שנדבק לפרווה ואת השומן שהם צוברים עליה. בגידול הגזעי, אנו נוהגים לרחוץ את החתול רק לפני תערוכה, כשמדובר בשיער קצר. סירוק של כמה דקות עם מברשת רחבה בעלת שיני ברזל דקיקות כל יום, עושה את העבודה מצויין. סתם סבל לחתול.

יש לי בריטי,לילך מקרל-ולא המליצו לי

לרחוץ אותו,האם עליי להיות מודאגת,או להתחיל ברחצות?? רבותי,פרופורציות... אם אין בעיות עור המחייבות רחצה בשמפו רפואי,אין צורך לרחוץ,סתם לשם ההנאה ומימוש רצון הבעלים... ניתן לרחוץ,לאחר ניתוחים,{לא עלינו},מחלות עור שהרחצה מקלה,סירחון לאחר התפלשות..שילשול.. אבל סתם כך? מיותר לחלוטין.

סושי123

New member
או.קיי חבר'ה - הפנמתי...

חתולתי סושי מודה לכם על העצות החיוביות ושמחה כי נמנעה ממנה אי הנעימות, בלשון המעטה, של רחצה.

למעלה