חתוליסטן

שלום,

אני אביה, בת 12 מראשון ושמעתי על הקמפיין שלכם, אז נכון שעוד אין לי זכות בחירה אבל חשוב לי שידאגו בארץ לאיכות הסביבה, רציתי לשאול שאלה, בנוסף לסביבה, אם תבחרו תדאגו גם לבע"ח ביניהם חתולי רחוב?? תודה -אביה.

ברוכה הבאה אביה ../images/Emo140.gif

אורנה בנאי ממפלגת הירוקים עוסקת בזאת רבות. ואין ספק שאנו נפעל למען הפסקת ההתעללת בחתולים. הנה לינק בנושא חתולים ואורנה בנאי בNRG. תודה, דרור

תודה על הלינק אך אין צורך,

הייתי שם בעצמי וראיתי את אורנה אך לא ידעתי שהיא ממפלגתכם :) אני מדברת לא רק על התלעללות, אלא גם על נושאים כמו עיקורים וסירוסים של חתולי רחוב. אגב, אם אתם תומכי חתולים, אני בטוחה שאם תשלחו מכתב תמיכה לעצומה נגד החוק (שנגדו היה את הצערת מחאה עליה מדובר בלינק) תשיגו לעצכם תומכים רבים חדשים. תודה- אביה.

אורנה בנאי שלחה מכתב לראש העיר

אורנה בנאי שלחה מכתב בשם מפלגת הירוקים לראש העיר מאיר ניצן. לדעתי המכתב מופיע בעמוד הראשי של האתר שעוסק בנושא... תודה, דרור

דרור- שואל שוב-

מה עמדתכם בנושא ריבוי החתולים בקירבת מעונות אדם? מה לדעתכם צריך לעשות כדי להילחם בתופעה? האם יש צורך להסביר כאן מה/את הבעיה? אני משער שבפורום של מפלגת "הירוקים" לא יהיה מסובך להסביר את הבעייתיות האקולוגית בכמות החתולים העצומה.

הדס השיבה

בקישור שאתה עצמך הבאת יש תשובה של הדס לשאלה זהה של אילן! חבל שאינך קורא את הדברים שאתה מביא?!?!? עיט יקר, ניכר שאתה כאן בפורום בעיקר לקנטר אותנו, אני לא יהיה שותף לדו-שיח כזה. אתה בהחלט מוזמן לעשות מבחן ידע בנושא סביבה לשאר המפלגת שטוענות שהם ירוקות, ואולי מהם תשמע פתרונות קסם לכל נושא! תודה, דרור

אני מבין שאין לכם תשובה

פתרונות קסם וודאי שאין! הבנת הבעיה עם זאת חייבת להיות בתובנה של מפלגה ירוקה (אני עוד לא שומע אתכם צועקים אפילו את גודל הבעיה). אני משער (ותקן אותי אם אני טועה) שהצהרה כזו תוריד מכם בוחרים פוטנציאלים בקרב מגיני החתולים (לא שאני מתוקפיהם). בכל זאת- שואל שוב- האם תוכל/ו לענות תשובה ישירה ולא מתחמקת הסוקרת את הבעיה (אפילו בקצרה)? אני כאן כדי לקנטר? (מה הכוונה?). אמשיך לשאול שאלות. אני לא בעניני מבחני ידע, אבל תקופה זו, בה צריך לבחור למי להצביע, היא בהחלט שעת מבחן. מבחנים למפלגות אחרות? הרי כל המפלגות (כולן!) אינן ירוקות בהצהרה אלא אם כבר -גם ירוקות. יש גבול לרמת הציפייה ממפלגה שאינה עוסקת בנושא באופן ישיר (כמוכם) להמצאת פתרונות, כיוון ששם אבין אם לא ישלטו בנושא. אתם "הירוקים"? אליכם תישא הכנסת פניה למצוא את הפתרונות לבעיות! מה דעתכם בנושא החתולים? בתשובה של הדס (שצרפת) הצלחת למצוא תשובה? אשמח אם יסבירו לי, כי לא הצלחתי להבינה.

חתוליסטן

מה דעתכם (ופועלכם כיום ובעתיד) בנושא ריבוי המינים הפולשים בארץ? אזור ת"א (הרי הוא אזור התמחותכם), עשיר במגוון מינים פולשים בעייתיים במיוחד, המאיימים על כלל המערכות האקולוגיות בארץ. הארגונים הבינלאומיים, מציבים כיום את נושא המינים הפולשים גבוה מאוד בעשירייה הפותחת של הבעיות האקולוגיות בעולם!!! מאבק אקטואלי ומפורסם הוא נושא החתולים בראשל"צ. מה דעתכם על התקנה שהומצאה ע"י עיריית ראשל"צ? מה ניתן לעשות כנגד "הבעיה החתולית" בארץ? עיקור? סירוס? בסדר. האם אתם מסוגלים לומר כיצד לעשות זאת? רעיונות אלו, עדיין לא ייתנו תשובות לטווח הקרוב. מה ניתן לעשות עם ריבוי החתולים בארץ?

ראיתי שמתנגדים

לומר את האמת? גם לדעתי התקנה הזו אינה יותר מסימון V (...הנה "אנחנו" מטפלים בבעיה). ללא התקנה בראשל"צ- מה ניתן וצריך לעשות בנושא ריבוי החתולים בסמוך לאתרי ישוב? לא צריך לספר על חלקם של החבר'ה האלו בפגיעה באוכלוסיית חיות הבר. אני משער שזה מופיע באתרכם היכן שהוא (דרור, האם תוכל "לקשר" לכאן מאתרכם לגבי הנושא?).

אדמשל

New member
שלום לפורום המוזר../images/Emo24.gif

פורום של מפלגה שנדמה כאילו בוחריה הם שתוקפים אותה. רציתי לשאול לגבי חתולים, ראיתי שנתקע השרשור שלמטה. בשכונה שלי ישנם לא מעט חתולים (שכונה בקצה עיר), ומפעם לפעם אני נוהג לצפות בהם משחזרים את חוש הצייד המקורי ואורבים לציפורים, לטאות ועוד כל מיני חיות. שמעתי שנעשו מחקרים המצביעים על החתולים כאשמים בהכחדת חיות בר. אני מתכנן להתחיל ביולוגיה בת"א לתואר ראשון, בשנת הלימודים הבאה, והנושא מעניין אותי. מה אתם כמפלגת הירוקים, תעשו בנידון? תודה אדם

ברוך הבא

בשרשור הזה יש דיון בנושא חתולים. אם יש בידך מחקר אנא הביא אותו לידעתנו, נשמח ללמוד אותו... תודה, דרור

אדמשל

New member
אין בידי את המחקר, אולם תוצאותיו

פורסמו וידועות (לא שיש בהן ממש חדש, סה"כ תוצאות הגיוניות וטבעיות). אז מה בכוונתכם לקדם ולעשות בנושא? לכם, אין את המחקר?

מחקרים חתולים ושמרית טבע

בישראל ישנה רשות שאחראית לשמירת הטבע, אנו נתייחס ברצינית לכל מחקר שהם יציגו בפנינו שיעסוק בנושא. לגבי החתולים, אני לא משכנע שחתולים הם האיום הגדול ביותר על הטבע בישראל. בפעם האחרונה שבדקתי חתולים לא בונים כבישים, חתולים לא בונים ישובים חדשים וחותלים לא יושבים בועדות תכנון שמחליטות על אלו. תודה, דרור

אדמשל

New member
רט"ג אינה גוף חוקר

היא רשות ממלכתית שתפקידה הוא להגן על הטבע. מחקרים מדעיים נעשים ע"י האקדמיה (ולא ע"י הרשות), וזו על פי ההגיון לא תציג "בפניכם" את מחקריה. קיוויתי שאתם תעשו מאמץ להשיג את המחקר. מתשובתך עולה שאינכם מתכוונים לעסוק בנושא, אלא להשאיר את הבעיה האקולוגית האדירה הזו על כנה? אגב, לנקודות שהעלית- חתולים לא בונים ישובים, בסיסים וכדו', אבל בהחלט מתפשטים עם התפשטות האדם.

חתולים

שלום בתל אביב מתנהל מזה שנים פיקוח וטרינרי צמוד להגבלת הילודה של חתולים. תושבים מתקשרים לוטרינר העירוני, צוות מגיע , לוקח את החתולים, מעקר או מסרס ומחזיר אותם בדיוק לאותו מקום ממנו נלקחו. כך, נשמרת אוכלוסיה די מוגבלת בגודלה ברחבי העיר, ומנגד לא מתבצעת השמדה שלהם והתעללות בהם. במידה ויש איזו שהיא בעיה איתם, רפואית או אחר תהצוות מגיע לטפל. אני באופן אישי חייתי בבתים משותפים בהם התושבים טיפחו כמות קטנה של חתולים תחת פיקוח זה. העסק עובד מעולה בתל אביב . למה לא להפכו לפרוייקט לאומי? כך, יפגעו כמה שפחות אוהבי החתולים ואוהבי חיות הבר שעוד שרדו בעיר. הרי כל העסק האקולוגי מושתת על איזון. בברכה הדס שכנאי מזכל הירוקים

למעלה