חתולים וספות

חתולים וספות ../images/Emo53.gif

שלום לכם יש לי 2 חתולים מפונקים בבית שנורא אוהבים לפרק את הספה (אני יכולה להבין אותם הספה הנ"ל די מכוערת) העניין הוא שאנחנו מתכוונים לקנות ספות חדשות ורציתי את עצתם בנושא- יש אולי איזשהו בד שחתולים מחבבים פחות ופחות נעים להם להתגרד והתמתח עליו? הספה הנוכחית מקטיפה והם מתים עליה
אגב- לחתולים יש כמה משטחי גירוד, מיליון משחקים וחומץ לא מזיז להם, ניסית לגזור להם קצת את הציפורניים אבל, הם לא אהבו את זה אז הפסקתי (לא עד כדי כך מעניינת אותי הספה) ועוד משהו- החתול הזכר הוא בהיר ומנשיר דיי הרבה שיער. לי לא ממש אכפת מהשיער אבל, בעלי אלרגי לאבק ושיערות למיניהם אז בהמשך לבקשת המלצות- אולי אתם מכירים סוג בד אליו השיער נדבק פחות? אחרת אני מוצאת את עצמי שואבת אבק פעמיים ביום ואם תוכלו גם להמליץ על צבע עליו השיער בולט פחות... נ.ב. למען הבהרת כוונתי- אם אין פתרון לבעיית הספה נמשיך לחיות באושר ועושר בבית שנראה כמו הבטן של רפי (החתול). אין לי שום כוונה לחיות ללא החתולים שלי... זאת בעקבות כל האנשים הנוראים האלו שמוכנים להיפטר מהמשפחה שלהם למען הספות- זו לא כוונתי כלל וכלל.

liri g

New member
קודם כל, שמחתי לשמוע על נאמנותך

לחתולים..... :) חוץ מזה יש לי 2 עיצות לתת לך. א. את יכולה לקנות תרסיס קטניפ, אם החתולים שלך בוגרים תוכלי לרסס מעט קטניפ על משטחי הגירוד שלהם וזה ימשוך אותם למשטחים הרצויים לך. (קטניפ זהו צמח שריחו גורם להנאה רבה לחתולים, למרות שלא על כל החתולים זה משפיע ובמיוחד לא על גורים...) ב. יש גומי כזה שאפשר לשים לחתולים על הציפורנים, אני לא כל כך מתמצאת בזה, אבל אני בטוחה ששאר האנשים כאן מבינים בזה יותר ממני, ואת גם יכולה לגשת לחנות חיות או וטרינר ולשאול על זה. מקווה שבעייתך תיפתר! בהצלחה.

תודה רבה על התגובה

הם משתמשים במשטחי הגירוד שלהם במקביל לספות- הם לא קוראים שם דבר אחר אז, אני מניחה שהם ממש אוהבים את הספה או שונאים אותה... קטניפ משפיע רק על החתולה ולא ממש מושך אותה למקומות אלא היא אוהבת להתגלגל עליו לגבי הסופט פוז- קשה לי להאמין שהחתולים שלי יסכימו שידביקו להם משהו על הציפורניים ואני ממש לא אוהבת לגרום להם אי נוחות...

השאלה היא

אם זה לא גורם להם לאי נעימות שפתאום הם לא יכולים להתגרד על שום דבר? נראה שהם ממש נהנים מזה ורק רציתי שיעזבו את הספה... רק ספה אחת! מה כבר ביקשתי מהם, מה...

cwen

New member
הם יכולים להתגרד

זה פשוט לא מזיק. זה מה שיפה בסופט פואז. החתול מבחינתו מתפקד כרגיל, אבל הציפורניים כבר לא חדות. אבל זה לא מתאים לחתולים שיוצאים מהבית.

ORSETTA

New member
האם הם עדיין מסוגלים לטפס

על עצים? ולהגן על עצמם. כשקנינו סלון חדש נשבעתי לכל בני המשפחה שהחתולים והכלבים לא יעלו עליהם. ברור שהמשימה בלתי אפשרית. אמרו לי לרסס עליהם (החתולים) מים אבל אחרי דקה כבר חזרו. לא היה מפריע אם לא היו מגרדים עליהם את הציפורניים. חברה קנתה לי תרסיס שאמור להרחיק אותם מהספה אבל לא עזר. שמתי נייר כסף על הכורסה (הצעה של עוד מישהו) אבל שיחקו איתו ולא הפחיד אותם בכלל. אני חושבת שצריך לקנות כורסאות זולות ולהחליף בתדירות גבוהה

cwen

New member
אפשר לשים כיסויים ולהוריד כשהאורחים

באים. אבל צריך כיסויים שממש נצמדים לספה, כי אחרת הקטנים יכנסו מתחת. ליאו עושה את זה. הוא מוריד את הכיסוי או שהוא סתם נכנס מתחתיו. אני מתכוונת לצפות את הספה בסדינים ישנים ולהצמיד אותם באקדח סיכות ועליהם לשים את הכיסוי. כך הריפוד ישמר עד שהספה תזוז למקום אחר. (זו ספה שאצלי באופן זמני).

../images/Emo54.gif

אני לא רואה את עצמי אוסרת על החתולים לעלות על ספות... גדלתי כל חיי עם בע"ח מכל הסוגים- כלבים, חתולים, ארנבים, אוגרים וכל מה שהצלחתי להביא הביתה בילדותי... הכוונה שלי כשלקחתי את החתולים- אני לא יכולה לחיות בלי בע"ח, אני אוהבת לפנק אותם, להאכיל אותם, לשחק איתם, אוהבת שהם מטפסים עליי וישנים לי על הפנים, ישנים לי על הספות ומציקים לי באופן כללי... נראה לי שאת צודקת לחלוטין בקשר לספות זולות... אגב- תמסרי למי שהמליץ לך על השפרצת המים שרוב החתולים מתחילים לחבב ככה מים ולנסות להצטרף למקלחת של האנשים שלהם...

f e l i n e

New member
הם לא יפרקו ספת עור או כזו העשויה

מחומר דמוי עור. ישנם בדים מסויימים עליהם השיערות הופכות בלתי נראות אבל הם מחוספסים מאוד ומעקצצים. אני חושבת ששיערות פרוות חתולים פחות אוהבות להידבק לבד כותנה. הסרת שערות אפקטיבית תוכלי להשיג באמצעות מסקנטייפ (כזה שהיה באופנה בימי מלחמת המפרץ מס' 1) מדביקים על הספה, מסירים- והשיערות נשארות על הסרט הדביק. ד"ש לרפי ולחברתו

f e l i n e

New member
../images/Emo52.gifלירי ג'י ../images/Emo163.gif

לא שמתי לב ששמך לירי הוא תמיד נראה לי כמו איריס! אשלייה אופטית מוזרה.

liri g

New member
לא נורא../images/Emo6.gif

ומחוץ לפורום שמי הוא אורלי.

ORSETTA

New member
אצלי רק אפורינו וג'ינג'י מזיקים

אנסה אני רק מקווה שלא יפריע להם לברוח מכלבים, במיוחד אפורינו שחסרה לו חצי רגל אחורית.

למעלה