חתולה פסיכית....

טוטסי

New member
חתולה פסיכית....

ביומיים-שלושה האחרונים נלה התחילה לפזר את כל האוכל שלה. אני נותנת לה בד"כ אוכל בערב, היא אוכל שתיים שלוש דקות, ואז מכניסה את היד לתוך הכלי, ומעיפה את מה שבפנים לכל עבר ופשוט ממלאת את כל רצפת המרפסת באוכל. אז היא בוחרת לה גרגר אוכל אחד או שניים, ומתחילה לשחק איתם כדורגל (שעם זה אין לי בעיה, אבל למה צריך להעיף את כל האוכל בגלל זה... ?). בפעם הראשונה חשבתי שהיא עשתה את זה בטעות, טאטאתי הכל ושמתי לה אוכל חדש. אבל בפעם השלישית אני כבר די סגורה על זה שזה לא בטעות...
 

טוטסי

New member
אבל יש לה כ"כ הרבה צעצועים... ואני

משחקת איתה המון.... טוב, כנראה שכל אחד והמשחקים האהובים עליו....
 

ב ר ל י ן

New member
היא כנראה מתרגלת את אינסטינקט הצייד

גורים לפעמים צריכים להרגיש שהם צדים את האוכל שלהם. הם מעיפים אותו כדי ליצור לעצמם תחושה שהוא זז, בורח, ושהם כביכול צריכים לתפוס ולהכניע אותו...
 

טוטסי

New member
זה נשאר כל היום, אני פשוט מחליפה או

מוסיפה בערב.... אל דאגה, יש לה תמיד אוכל. ובמשך היום אני מצ'פרת אותה עם אוכל רטוב, או קוטג' או משהו. ד"א, אם כבר אנחנו בעניין זה - האם אני אמורה להגביל אותה לכמות מסויימת של אוכל ? על האריזה של האוכל רשום כמה אמורים לתת לפי המשקל של החתול. האם אני אמורה באמת לתת לפי מה שכתוב וזהו ? כי עכשיו אני פשוט דואגת שתמיד יהיה בקערה שלה. האם זה מזיק לה לאכול יותר מדי (חוץ מזה שהיא עלולה להיות שמנמונת, שעם זה אין לי שום בעיה בכלל....) ?
 
אני לא מגבילה

יש לה שתי קערות מלאות- בכל קערב סוג אחר. כל עוד הם לא שמנים באופן קיצוני לא צריך להגביל, גורים צריכים כמויות גדולות של אוכל כי הם גדלים.
 

ציפציף1

New member
לי יש 22 חתולים

כך שכולם יכולים לשחק עם כולם אבל חלקם באמת אוהבים לשחק עם האוכל לפזר ואז לשחק עם זה בבית על הריצפה, זה הרבה יותר משעשע מאשר לשחק עם השאר לא?
 

n o g a m o o n

New member
חתולים יודעים לבד את הגבול ב../images/Emo21.gif

רק אם הם לא אכלו הרבה זמן או שמריחים בשר או אוכל רטוב אחר שהם אוהבים הם מתנפלים. אבל בד"כ אנחנו משאירים את האוכל בקערות והם ניגשים מדי פעם ואוכלים. ואוכל שנשאר בחוץ משך היום נכנס אח"כ לכלי קטן בתוספת אוכל טרי, מעורבב ואז חוזר לצלחת ונגמר בצ'יק.
 

טוטסי

New member
ולא כדאי מדי פעם לזרוק ולהחליף ?

כדי שלא ישאר שם אוכל שהוא כבר ישן ?
 

טוטסי

New member
אני חושבת שעליתי על הסיבה לזה שהיא

מפזרת את האוכל. אני נותנת לה אוכל של טכניקל. יש שם שני סוגי גרגרים - סוג קטן בצורת כוכבים, וסוג קצת יותר גדול, כמו מעין גולות. אז פתאום חשבתי שאולי היא חושבת שהגדולים זה משחק, כי זה קצת נראה כמו כדור קטן, ובגלל זה היא מעיפה הכל. אז הבוקר שמתי לה אוכל והוצאתי את כל העגולים, השארתי רק את הכוכבים. ובאמת היום היא לא העיפה אוכל.... אז נראה לי שזה העניין . השאלה עכשיו היא אם להמשיך להוציא לה את העגולים (אין כ"כ הרבה, זה לא בעיה), כי אולי יש שם מרכיבי מזון אחרים, שהיא צריכה אותם. למישהו יש מושג ?
 
נראה לי שכן

בפריסקיז למשל כל רכיב הוא בצבע אחר ומכיל חומרים אחרים- אולי כדאי לעבור למזון יבש אחר- בחתיכות קטנות יותר, למשל פרופלן או רואיל קנין- לגורים- החתיכות קטנות ביותר.
 
למעלה